Tercera - Group 4 Stats

2021/2022

  • General Stats
  • Games Played
    371
  • Home Wins
    14339%
  • Draws
    10729%
  • Away Wins
    12133%
  • Total Goals
    9262.50
  • Over/Under
  • Over 0.5 Goals
    33189%
  • Over 1.5 Goals
    26070%
  • Over 2.5 Goals
    17848%
  • Over 3.5 Goals
    10027%
  • Goals by Half
  • 1H Goals
    3010.81
  • 2H Goals
    4191.13
  • Over 0.5 1H Goals
    19252%
  • Over 1.5 1H Goals
    8523%
  • Over 0.5 2H Goals
    22160%
  • Over 1.5 2H Goals
    12333%
  • Home Goals (1H)
    1590.43
  • Home Goals (2H)
    2330.63
  • Away Goals (1H)
    1420.38
  • Away Goals (2H)
    1860.50
  • Most Goals in 1H
    7520%
  • Most Goals in 2H
    12835%
  • Most Goals (Tie)
    9425%
  • Card Stats
  • Cards
    9582.58
  • Home Cards
    4541.22
  • Away Cards
    5041.36
  • Over 2.5 Cards
    15843%
  • Over 3.5 Cards
    13436%
  • Over 4.5 Cards
    10328%
  • Over 5.5 Cards
    8022%
  • Over 6.5 Cards
    6818%
  • BTTS Stats
  • BTTS %
    18249%
  • BTTS & 2.5+ Goals
    13637%
  • BTTS or 2.5+ Goals
    22460%
  • Corner Stats
  • Corners
    16124.35
  • Home Corners
    8532.30
  • Away Corners
    7592.05
  • Over 5.5 Corners
    15141%
  • Over 6.5 Corners
    13236%
  • Over 7.5 Corners
    11832%
  • Over 8.5 Corners
    9927%
  • Over 9.5 Corners
    7721%
  • Over 10.5 Corners
    5916%
  • Over 11.5 Corners
    349%
  • Over 12.5 Corners
    257%

Tercera - Group 4 Team Stats

Teams
P
#
Deportivo Alaves II
37
70
Beasain
37
62
Barakaldo
37
61
Portugalete
37
60
San Ignacio
37
55
CD Vitoria
37
54
Leioa
37
52
Anaitasuna FT
37
45
Tolosa
38
43
Santutxu
38
42
Basconia
37
42
Durango
37
42
Deusto
37
42
Lagun Onak
37
41
Urduliz
37
37
Amurrio
37
37
Uritarra
37
36
Pasaia KE
37
36
Aurrera de Ondarroa
37
35
Beti Gazte
37
34

Tercera - Group 4 Top Scorer

Tercera - Group 4 Referee Stats

Referee
P
#
Hamza Haddouch
1
7.00
Jon Andrade Del Olmo
2
6.00
Asier Martín Ramos
4
5.75
Bilal Jebari Badi-Reghioui
4
4.75
Juan Cano López
4
4.50
Josu Gil Flores
4
4.25
Jon Ander Azkuenaga Astorkiza
3
4.00
Jonatan Castaño Ibarguren
3
3.33
Unai Anduaga Sánchez
4
3.25
Álvaro Cuesta Azcano
2
3.00
Félix Pérez Balboa
2
3.00
Gotzon Palacios Arrugaeta
3
2.67
Nacho Díaz Méndez
3
2.33
Ilbon Asier Urizar Díaz
2
2.00
Jonay Ríos Merino
3
2.00
Josué Villaquirán Bidegain
4
1.50
Jon Ander Goitia Martínez
3
1.00
Arantza Gallastegui Pérez
2
1.00
Endika Martin Ramos
3
0.00
Íñigo Zugazagoitia García
1
0.00
Julen Fermín Escalero Alzaga
1
0.00
Mario Gómez Pérez
1
0.00

Tercera - Group 4 Fixtures

Saturday, 4th September, 2021
Tolosa
1-2FT
Beasain
Pasaia KE
1-1FT
Lagun Onak
Anaitasuna FT
2-0FT
Portugalete
Uritarra
1-3FT
Deusto
Leioa
0-1FT
Deportivo Alaves II
San Ignacio
1-0FT
Santutxu
Sunday, 5th September, 2021
Urduliz
3-0FT
Aurrera de Ondarroa
Durango
2-0FT
Beti Gazte
Amurrio
0-0FT
CD Vitoria
Barakaldo
0-0FT
Basconia
Saturday, 11th September, 2021
Santutxu
1-0FT
Uritarra
Deportivo Alaves II
5-0FT
Tolosa
Beasain
0-2FT
San Ignacio
Portugalete
2-1FT
Urduliz
Basconia
0-1FT
Durango
CD Vitoria
4-3FT
Barakaldo
Aurrera de Ondarroa
1-4FT
Leioa
Beti Gazte
1-4FT
Anaitasuna FT
Deusto
0-1FT
Pasaia KE
Lagun Onak
0-0FT
Amurrio
Wednesday, 15th September, 2021
Leioa
1-1FT
Portugalete
Pasaia KE
2-2FT
Santutxu
Anaitasuna FT
2-2FT
Basconia
San Ignacio
0-3FT
Deportivo Alaves II
Urduliz
1-1FT
Beti Gazte
CD Vitoria
0-0FT
Lagun Onak
Tolosa
0-2FT
Aurrera de Ondarroa
Amurrio
3-0FT
Deusto
Uritarra
2-3FT
Beasain
Barakaldo
0-0FT
Durango
Saturday, 18th September, 2021
Beasain
2-3FT
Pasaia KE
Lagun Onak
2-3FT
Barakaldo
Sunday, 19th September, 2021
Santutxu
1-1FT
Amurrio
Basconia
0-2FT
Urduliz
Durango
3-0FT
Anaitasuna FT
Deportivo Alaves II
2-1FT
Uritarra
Portugalete
6-0FT
Tolosa
Aurrera de Ondarroa
1-0FT
San Ignacio
Beti Gazte
0-1FT
Leioa
Deusto
2-4FT
CD Vitoria
Saturday, 25th September, 2021
CD Vitoria
0-1FT
Santutxu
Pasaia KE
2-2FT
Deportivo Alaves II
Lagun Onak
1-0FT
Deusto
Uritarra
1-3FT
Aurrera de Ondarroa
Leioa
1-2FT
Basconia
Urduliz
0-3FT
Durango
Sunday, 26th September, 2021
San Ignacio
2-3FT
Portugalete
Tolosa
1-4FT
Beti Gazte
Barakaldo
2-2FT
Anaitasuna FT
Amurrio
0-0FT
Beasain
Saturday, 2nd October, 2021
Anaitasuna FT
3-0FT
Urduliz
Beasain
1-1FT
CD Vitoria
Aurrera de Ondarroa
0-1FT
Pasaia KE
Durango
1-0FT
Leioa
Sunday, 3rd October, 2021
Santutxu
2-0FT
Lagun Onak
Basconia
2-2FT
Tolosa
Portugalete
0-1FT
Uritarra
Deportivo Alaves II
1-0FT
Amurrio
Deusto
1-1FT
Barakaldo
Beti Gazte
1-2FT
San Ignacio
Friday, 8th October, 2021
Amurrio
1-2FT
Aurrera de Ondarroa
Saturday, 9th October, 2021
Pasaia KE
0-1FT
Portugalete
San Ignacio
0-2FT
Basconia
Tolosa
2-0FT
Durango
Deusto
1-1FT
Santutxu
CD Vitoria
1-4FT
Deportivo Alaves II
Lagun Onak
1-1FT
Beasain
Uritarra
1-4FT
Beti Gazte
Leioa
0-1FT
Anaitasuna FT
Barakaldo
4-0FT
Urduliz
Tuesday, 12th October, 2021
Santutxu
1-2FT
Barakaldo
Basconia
1-0FT
Uritarra
Portugalete
1-0FT
Amurrio
Deportivo Alaves II
3-1FT
Lagun Onak
Anaitasuna FT
0-0FT
Tolosa
Beasain
1-2FT
Deusto
Aurrera de Ondarroa
0-2FT
CD Vitoria
Beti Gazte
2-3FT
Pasaia KE
Durango
2-2FT
San Ignacio
Saturday, 16th October, 2021
Pasaia KE
0-1FT
Basconia
Tolosa
1-2FT
Urduliz
Lagun Onak
3-0FT
Aurrera de Ondarroa
Amurrio
4-0FT
Beti Gazte
Uritarra
1-1FT
Durango
Sunday, 17th October, 2021
Santutxu
0-2FT
Beasain
San Ignacio
3-1FT
Anaitasuna FT
Barakaldo
0-4FT
Leioa
Deusto
0-0FT
Deportivo Alaves II
CD Vitoria
1-1FT
Portugalete
Wednesday, 20th October, 2021
Urduliz
0-0FT
Leioa
Saturday, 23rd October, 2021
Anaitasuna FT
3-1FT
Uritarra
Beasain
0-1FT
Barakaldo
Aurrera de Ondarroa
1-2FT
Deusto
Durango
1-1FT
Pasaia KE
Sunday, 24th October, 2021
Basconia
1-1FT
Amurrio
Portugalete
2-1FT
Lagun Onak
Urduliz
1-3FT
San Ignacio
Deportivo Alaves II
2-2FT
Santutxu
Leioa
0-0FT
Tolosa
Beti Gazte
2-4FT
CD Vitoria
Saturday, 30th October, 2021
Pasaia KE
0-3FT
Anaitasuna FT
Santutxu
1-0FT
Aurrera de Ondarroa
San Ignacio
2-2FT
Leioa
Beasain
3-1FT
Deportivo Alaves II
Lagun Onak
2-2FT
Beti Gazte
Amurrio
0-1FT
Durango
Uritarra
0-1FT
Urduliz
Deusto
2-2FT
Portugalete
CD Vitoria
0-2FT
Basconia
Sunday, 31st October, 2021
Barakaldo
4-2FT
Tolosa
Saturday, 6th November, 2021
Anaitasuna FT
1-1FT
Amurrio
Aurrera de Ondarroa
1-4FT
Beasain
Tolosa
2-1FT
San Ignacio
Durango
0-2FT
CD Vitoria
Beti Gazte
0-0FT
Deusto
Urduliz
0-0FT
Pasaia KE
Leioa
1-3FT
Uritarra
Sunday, 7th November, 2021
Portugalete
2-1FT
Santutxu
Deportivo Alaves II
3-2FT
Barakaldo
Basconia
3-1FT
Lagun Onak
Saturday, 13th November, 2021
CD Vitoria
5-0FT
Anaitasuna FT
Pasaia KE
2-3FT
Leioa
Beasain
2-1FT
Portugalete
Lagun Onak
0-1FT
Durango
Amurrio
4-0FT
Urduliz
Uritarra
1-0FT
Tolosa
Deusto
2-0FT
Basconia
Sunday, 14th November, 2021
Santutxu
0-1FT
Beti Gazte
Deportivo Alaves II
1-0FT
Aurrera de Ondarroa
Barakaldo
1-0FT
San Ignacio
Saturday, 20th November, 2021
San Ignacio
1-0FT
Uritarra
Urduliz
1-2FT
CD Vitoria
Anaitasuna FT
2-1FT
Lagun Onak
Aurrera de Ondarroa
0-0FT
Barakaldo
Tolosa
0-1FT
Pasaia KE
Durango
2-0FT
Deusto
Leioa
3-0FT
Amurrio
Sunday, 21st November, 2021
Portugalete
1-1FT
Deportivo Alaves II
Basconia
1-0FT
Santutxu
Beti Gazte
0-0FT
Beasain
Saturday, 27th November, 2021
Pasaia KE
1-3FT
San Ignacio
Beasain
0-1FT
Basconia
Aurrera de Ondarroa
0-3FT
Portugalete
Lagun Onak
1-0FT
Urduliz
Amurrio
0-2FT
Tolosa
Deusto
3-0FT
Anaitasuna FT
CD Vitoria
1-1FT
Leioa
Sunday, 28th November, 2021
Santutxu
1-1FT
Durango
Barakaldo
1-2FT
Uritarra
Friday, 3rd December, 2021
San Ignacio
3-0FT
Amurrio
Saturday, 4th December, 2021
Urduliz
0-0FT
Deusto
Tolosa
3-2FT
CD Vitoria
Beti Gazte
1-1FT
Aurrera de Ondarroa
Durango
1-1FT
Beasain
Portugalete
1-0FT
Barakaldo
Anaitasuna FT
2-0FT
Santutxu
Uritarra
2-1FT
Pasaia KE
Sunday, 5th December, 2021
Basconia
0-0FT
Deportivo Alaves II
Leioa
2-0FT
Lagun Onak
Wednesday, 8th December, 2021
Santutxu
0-0FT
Urduliz
Portugalete
4-0FT
Beti Gazte
CD Vitoria
3-1FT
San Ignacio
Deportivo Alaves II
1-1FT
Durango
Beasain
4-0FT
Anaitasuna FT
Barakaldo
2-1FT
Pasaia KE
Deusto
2-0FT
Leioa
Lagun Onak
2-1FT
Tolosa
Amurrio
1-0FT
Uritarra
Aurrera de Ondarroa
2-0FT
Basconia
Saturday, 11th December, 2021
Pasaia KE
0-1FT
Amurrio
Tolosa
0-3FT
Deusto
Sunday, 12th December, 2021
Urduliz
0-2FT
Beasain
Durango
1-1FT
Aurrera de Ondarroa
Anaitasuna FT
0-0FT
Deportivo Alaves II
San Ignacio
2-1FT
Lagun Onak
Leioa
2-3FT
Santutxu
Barakaldo
4-0FT
Beti Gazte
Basconia
0-1FT
Portugalete
Uritarra
1-1FT
CD Vitoria
Wednesday, 15th December, 2021
Deportivo Alaves II
6-0FT
Beti Gazte
Saturday, 18th December, 2021
Aurrera de Ondarroa
1-0FT
Anaitasuna FT
CD Vitoria
1-3FT
Pasaia KE
Beti Gazte
1-0FT
Basconia
Lagun Onak
1-1FT
Uritarra
Amurrio
1-3FT
Barakaldo
Deusto
0-1FT
San Ignacio
Sunday, 19th December, 2021
Santutxu
2-3FT
Tolosa
Portugalete
1-0FT
Durango
Deportivo Alaves II
2-2FT
Urduliz
Beasain
2-1FT
Leioa
Saturday, 8th January, 2022
Deportivo Alaves II
2-0FT
Leioa
CD Vitoria
0-0FT
Amurrio
Lagun Onak
1-2FT
Pasaia KE
Deusto
2-0FT
Uritarra
Sunday, 9th January, 2022
Santutxu
1-1FT
San Ignacio
Basconia
0-0FT
Barakaldo
Portugalete
2-1FT
Anaitasuna FT
Aurrera de Ondarroa
1-2FT
Urduliz
Beasain
2-1FT
Tolosa
Beti Gazte
2-2FT
Durango
Saturday, 15th January, 2022
San Ignacio
0-0FT
Beasain
Pasaia KE
0-0FT
Deusto
Anaitasuna FT
2-0FT
Beti Gazte
Tolosa
0-3FT
Deportivo Alaves II
Durango
0-1FT
Basconia
Leioa
3-0FT
Aurrera de Ondarroa
Amurrio
0-0FT
Lagun Onak
Uritarra
1-1FT
Santutxu
Wednesday, 19th January, 2022
Deportivo Alaves II
1-2FT
San Ignacio
Portugalete
2-3FT
Leioa
Santutxu
0-0FT
Pasaia KE
Beasain
1-1FT
Uritarra
Basconia
1-0FT
Anaitasuna FT
Aurrera de Ondarroa
3-0FT
Tolosa
Lagun Onak
1-1FT
CD Vitoria
Beti Gazte
1-3FT
Urduliz
Durango
1-2FT
Barakaldo
Deusto
2-2FT
Amurrio
Saturday, 22nd January, 2022
Pasaia KE
1-0FT
Beasain
Tolosa
0-3FT
Portugalete
Amurrio
1-2FT
Santutxu
Sunday, 23rd January, 2022
Urduliz
0-1FT
Basconia
San Ignacio
3-0FT
Aurrera de Ondarroa
Anaitasuna FT
3-0FT
Durango
Barakaldo
2-2FT
Lagun Onak
Uritarra
1-2FT
Deportivo Alaves II
CD Vitoria
1-0FT
Deusto
Saturday, 29th January, 2022
Deportivo Alaves II
0-1FT
Pasaia KE
Beasain
2-0FT
Amurrio
Aurrera de Ondarroa
2-0FT
Uritarra
Durango
2-0FT
Urduliz
Portugalete
3-0FT
San Ignacio
Anaitasuna FT
1-1FT
Barakaldo
Deusto
0-0FT
Lagun Onak
Sunday, 30th January, 2022
Santutxu
2-3FT
CD Vitoria
Basconia
1-1FT
Leioa
Beti Gazte
2-2FT
Tolosa
Wednesday, 2nd February, 2022
Barakaldo
2-1FT
CD Vitoria
Urduliz
0-1FT
Portugalete
Saturday, 5th February, 2022
San Ignacio
3-1FT
Beti Gazte
Pasaia KE
0-0FT
Aurrera de Ondarroa
Uritarra
1-1FT
Portugalete
Leioa
0-0FT
Durango
Lagun Onak
2-2FT
Santutxu
Amurrio
1-1FT
Deportivo Alaves II
Sunday, 6th February, 2022
Urduliz
1-0FT
Anaitasuna FT
CD Vitoria
0-2FT
Beasain
Tolosa
1-2FT
Basconia
Tuesday, 8th February, 2022
Leioa
4-0FT
Beti Gazte
Saturday, 12th February, 2022
Santutxu
0-0FT
Deusto
Deportivo Alaves II
1-0FT
CD Vitoria
Beasain
2-1FT
Lagun Onak
Beti Gazte
1-0FT
Uritarra
Durango
2-3FT
Tolosa
Anaitasuna FT
1-0FT
Leioa
Basconia
3-1FT
San Ignacio
Aurrera de Ondarroa
2-2FT
Amurrio
Portugalete
3-1FT
Pasaia KE
Urduliz
1-2FT
Barakaldo
Wednesday, 16th February, 2022
Leioa
3-1FT
Urduliz
Barakaldo
4-0FT
Santutxu
Pasaia KE
2-0FT
Beti Gazte
CD Vitoria
0-0FT
Aurrera de Ondarroa
Lagun Onak
1-0FT
Deportivo Alaves II
Tolosa
2-0FT
Anaitasuna FT
Amurrio
0-0FT
Portugalete
Uritarra
1-1FT
Basconia
Deusto
1-1FT
Beasain
Sunday, 20th February, 2022
Portugalete
2-0FT
CD Vitoria
Urduliz
1-1FT
Tolosa
Deportivo Alaves II
4-0FT
Deusto
Aurrera de Ondarroa
0-1FT
Lagun Onak
Beasain
2-2FT
Santutxu
Beti Gazte
0-1FT
Amurrio
Leioa
1-0FT
Barakaldo
Anaitasuna FT
0-0FT
San Ignacio
Basconia
3-0FT
Pasaia KE
Wednesday, 23rd February, 2022
San Ignacio
1-1FT
Durango
Saturday, 26th February, 2022
Tolosa
0-3FT
Leioa
Pasaia KE
0-2FT
Durango
Deusto
0-0FT
Aurrera de Ondarroa
Lagun Onak
1-1FT
Portugalete
Amurrio
0-1FT
Basconia
Uritarra
2-1FT
Anaitasuna FT
Barakaldo
1-3FT
Beasain
Sunday, 27th February, 2022
Santutxu
0-3FT
Deportivo Alaves II
San Ignacio
1-2FT
Urduliz
Wednesday, 2nd March, 2022
Barakaldo
1-0FT
Deusto
Saturday, 5th March, 2022
Deportivo Alaves II
1-1FT
Beasain
Anaitasuna FT
0-0FT
Pasaia KE
Tolosa
2-3FT
Barakaldo
Durango
1-0FT
Amurrio
Urduliz
1-0FT
Uritarra
Aurrera de Ondarroa
4-1FT
Santutxu
Leioa
2-0FT
San Ignacio
Portugalete
1-1FT
Deusto
Sunday, 6th March, 2022
Basconia
1-2FT
CD Vitoria
Beti Gazte
0-1FT
Lagun Onak
Wednesday, 9th March, 2022
Durango
1-1FT
Uritarra
Saturday, 12th March, 2022
San Ignacio
3-1FT
Tolosa
Pasaia KE
1-2FT
Urduliz
Beasain
3-0FT
Aurrera de Ondarroa
Lagun Onak
2-1FT
Basconia
Amurrio
3-4FT
Anaitasuna FT
Deusto
4-1FT
Beti Gazte
CD Vitoria
0-3FT
Durango
Sunday, 13th March, 2022
Santutxu
3-3FT
Portugalete
Uritarra
0-1FT
Leioa
Barakaldo
1-2FT
Deportivo Alaves II
Wednesday, 16th March, 2022
CD Vitoria
3-0FT
Beti Gazte
Saturday, 19th March, 2022
Anaitasuna FT
1-1FT
CD Vitoria
Tolosa
1-3FT
Uritarra
Durango
1-1FT
Lagun Onak
Aurrera de Ondarroa
1-2FT
Deportivo Alaves II
Leioa
0-0FT
Pasaia KE
Urduliz
2-1FT
Amurrio
Sunday, 20th March, 2022
Basconia
1-1FT
Deusto
Portugalete
0-2FT
Beasain
San Ignacio
2-1FT
Barakaldo
Beti Gazte
2-0FT
Santutxu
Saturday, 26th March, 2022
Pasaia KE
1-0FT
Tolosa
Beasain
3-1FT
Beti Gazte
Amurrio
0-0FT
Leioa
Uritarra
1-1FT
San Ignacio
Deusto
1-1FT
Durango
Sunday, 27th March, 2022
Santutxu
0-1FT
Basconia
Deportivo Alaves II
0-0FT
Portugalete
Barakaldo
1-0FT
Aurrera de Ondarroa
Lagun Onak
1-0FT
Anaitasuna FT
CD Vitoria
2-2FT
Urduliz
Saturday, 2nd April, 2022
Anaitasuna FT
2-0FT
Deusto
San Ignacio
1-2FT
Pasaia KE
Tolosa
1-4FT
Amurrio
Durango
1-0FT
Santutxu
Basconia
1-1FT
Beasain
Leioa
0-2FT
CD Vitoria
Uritarra
2-3FT
Barakaldo
Portugalete
2-1FT
Aurrera de Ondarroa
Sunday, 3rd April, 2022
Beti Gazte
1-2FT
Deportivo Alaves II
Urduliz
1-0FT
Lagun Onak
Saturday, 9th April, 2022
Santutxu
1-1FT
Anaitasuna FT
Deportivo Alaves II
4-2FT
Basconia
Pasaia KE
0-2FT
Uritarra
Beasain
1-1FT
Durango
Aurrera de Ondarroa
3-1FT
Beti Gazte
Lagun Onak
1-0FT
Leioa
Amurrio
3-2FT
San Ignacio
Deusto
2-1FT
Urduliz
CD Vitoria
3-2FT
Tolosa
Sunday, 10th April, 2022
Barakaldo
3-2FT
Portugalete
Wednesday, 13th April, 2022
Anaitasuna FT
1-2FT
Beasain
Tolosa
2-3FT
Lagun Onak
Leioa
2-2FT
Deusto
Urduliz
2-3FT
Santutxu
Uritarra
1-0FT
Amurrio
Thursday, 14th April, 2022
Pasaia KE
0-0FT
Barakaldo
Basconia
3-2FT
Aurrera de Ondarroa
Beti Gazte
1-1FT
Portugalete
Durango
0-0FT
Deportivo Alaves II
San Ignacio
4-0FT
CD Vitoria
Saturday, 23rd April, 2022
Deusto
3-1FT
Tolosa
Portugalete
0-0FT
Basconia
Santutxu
1-3FT
Leioa
Beasain
4-1FT
Urduliz
CD Vitoria
1-0FT
Uritarra
Deportivo Alaves II
4-1FT
Anaitasuna FT
Aurrera de Ondarroa
0-0FT
Durango
Lagun Onak
2-1FT
San Ignacio
Amurrio
1-2FT
Pasaia KE
Beti Gazte
0-1FT
Barakaldo
Friday, 29th April, 2022
Tolosa
3-4FT
Santutxu
Saturday, 30th April, 2022
Pasaia KE
0-1FT
CD Vitoria
Urduliz
2-2FT
Deportivo Alaves II
Basconia
3-0FT
Beti Gazte
Uritarra
2-1FT
Lagun Onak
Durango
0-0FT
Portugalete
Leioa
3-3FT
Beasain
Barakaldo
3-2FT
Amurrio
Anaitasuna FT
3-1FT
Aurrera de Ondarroa
San Ignacio
2-0FT
Deusto

Tercera - Group 4 League Table

Group 4
P
W
D
L
Pts
Deportivo Alaves II
38
21
13
4
76
Beasain
38
19
13
6
70
Portugalete
38
19
13
6
70
Barakaldo
38
20
9
9
69
Basconia
38
18
11
9
65
CD Vitoria
38
16
11
11
59
San Ignacio
38
17
7
14
58
Durango
38
13
18
7
57
Leioa
38
15
11
12
56
Anaitasuna FT
38
14
10
14
52
Lagun Onak
38
13
12
13
51
Pasaia KE
38
13
11
14
50
Deusto
38
11
16
11
49
Urduliz
38
12
9
17
45
Uritarra
38
10
8
20
38
Santutxu
38
8
14
16
38
Aurrera de Ondarroa
38
10
8
20
38
Amurrio
38
8
13
17
37
Tolosa
38
7
5
26
26
Beti Gazte
38
6
8
24
26

It's Deportivo Alaves II who sits top of the table at the moment. They have 76 points after 38 games. The recent form for Deportivo Alaves II looks like this: WWDWD. They are followed by Beasain, who is currently 6 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Beti Gazte with 26 points from 38 games.

OddAlerts Pro

Bet With Confidence

Take your betting experience to the next level with OddAlerts and discover a powerful set of tools designed to specifically drive profits.

Get OddAlerts Pro
View Past Seasons