Tercera - Group 3 Stats

2021/2022

  • General Stats
  • Games Played
    232
  • Home Wins
    9541%
  • Draws
    7733%
  • Away Wins
    6026%
  • Total Goals
    5702.46
  • Over/Under
  • Over 0.5 Goals
    20488%
  • Over 1.5 Goals
    16973%
  • Over 2.5 Goals
    9441%
  • Over 3.5 Goals
    5925%
  • Goals by Half
  • 1H Goals
    1450.63
  • 2H Goals
    1760.76
  • Over 0.5 1H Goals
    8637%
  • Over 1.5 1H Goals
    3515%
  • Over 0.5 2H Goals
    9240%
  • Over 1.5 2H Goals
    5222%
  • Home Goals (1H)
    800.34
  • Home Goals (2H)
    1080.47
  • Away Goals (1H)
    650.28
  • Away Goals (2H)
    680.29
  • Most Goals in 1H
    2913%
  • Most Goals in 2H
    4821%
  • Most Goals (Tie)
    5925%
  • Card Stats
  • Cards
    3481.50
  • Home Cards
    1720.74
  • Away Cards
    1760.76
  • Over 2.5 Cards
    6126%
  • Over 3.5 Cards
    5122%
  • Over 4.5 Cards
    3716%
  • Over 5.5 Cards
    2712%
  • Over 6.5 Cards
    188%
  • BTTS Stats
  • BTTS %
    11248%
  • BTTS & 2.5+ Goals
    7432%
  • BTTS or 2.5+ Goals
    13257%
  • Corner Stats
  • Corners
    6112.63
  • Home Corners
    3701.59
  • Away Corners
    2411.04
  • Over 5.5 Corners
    6126%
  • Over 6.5 Corners
    5122%
  • Over 7.5 Corners
    4921%
  • Over 8.5 Corners
    3214%
  • Over 9.5 Corners
    229%
  • Over 10.5 Corners
    167%
  • Over 11.5 Corners
    94%
  • Over 12.5 Corners
    83%

Tercera - Group 3 Team Stats

Teams
P
#
Gimnástica Torrelavega
29
64
Escobedo
29
52
Vimenor
29
48
Siete Villas
29
41
Naval
29
39
Cultural Guarnizo
29
36
Atlético Albericia
29
36
Samano
29
34
Torina
29
34
Castro
29
33
Noja
29
31
Cartes
29
29
Colindres
29
26
Barreda
29
25
Textil Escudo
29
23
Selaya
29
19

Tercera - Group 3 Top Scorer

Tercera - Group 3 Referee Stats

Referee
P
#
Israel León Lavín
2
4.00
Mario Cruz Trueba
2
4.00
Pedro Alonso Simón
1
4.00
Diego Lastra Santiago
2
3.50
Ricardo Álvarez Estrada
2
3.00
Víctor de los Ríos Alvariño
4
2.00
Stoyan Lazarinov Kalchev
2
2.00
Alejandro Valero Alonso
1
2.00
Jaime Campelo Núñez
2
1.00
David Iglesias Gutiérrez
2
0.00
Juan Pastor Fernández
1
0.00
Pablo Fernández Aragoncillo
2
0.00
David Ruiz Martín
2
0.00
Daniel Vidiella
2
0.00
Vlad Antonin Bosoi
1
0.00

Tercera - Group 3 Fixtures

Saturday, 18th September, 2021
Samano
1-1FT
Castro
Sunday, 19th September, 2021
Selaya
0-0FT
Siete Villas
Noja
1-1FT
Cultural Guarnizo
Torina
1-0FT
Escobedo
Textil Escudo
0-0FT
Barreda
Gimnástica Torrelavega
3-1FT
Naval
Vimenor
1-0FT
Atlético Albericia
Colindres
1-0FT
Cartes
Saturday, 25th September, 2021
Cartes
1-1FT
Vimenor
Atlético Albericia
2-1FT
Torina
Naval
0-0FT
Selaya
Escobedo
2-2FT
Gimnástica Torrelavega
Castro
0-0FT
Noja
Sunday, 26th September, 2021
Cultural Guarnizo
3-0FT
Textil Escudo
Barreda
1-1FT
Colindres
Siete Villas
0-1FT
Samano
Saturday, 2nd October, 2021
Cartes
1-1FT
Barreda
Samano
2-0FT
Naval
Gimnástica Torrelavega
1-0FT
Atlético Albericia
Sunday, 3rd October, 2021
Selaya
1-1FT
Escobedo
Noja
0-2FT
Siete Villas
Colindres
0-3FT
Cultural Guarnizo
Textil Escudo
1-3FT
Castro
Vimenor
2-1FT
Torina
Saturday, 9th October, 2021
Cultural Guarnizo
1-1FT
Cartes
Atlético Albericia
1-0FT
Selaya
Barreda
2-1FT
Vimenor
Escobedo
5-0FT
Samano
Sunday, 10th October, 2021
Siete Villas
1-0FT
Textil Escudo
Naval
1-2FT
Noja
Castro
2-0FT
Colindres
Torina
1-1FT
Gimnástica Torrelavega
Saturday, 16th October, 2021
Cartes
2-0FT
Castro
Samano
4-2FT
Atlético Albericia
Barreda
1-1FT
Cultural Guarnizo
Sunday, 17th October, 2021
Selaya
0-0FT
Torina
Noja
3-2FT
Escobedo
Textil Escudo
0-0FT
Naval
Colindres
1-3FT
Siete Villas
Vimenor
0-1FT
Gimnástica Torrelavega
Saturday, 23rd October, 2021
Cultural Guarnizo
1-1FT
Vimenor
Atlético Albericia
2-2FT
Noja
Castro
2-1FT
Barreda
Escobedo
2-0FT
Textil Escudo
Torina
0-0FT
Samano
Sunday, 24th October, 2021
Siete Villas
3-1FT
Cartes
Naval
1-0FT
Colindres
Gimnástica Torrelavega
4-0FT
Selaya
Saturday, 30th October, 2021
Cartes
1-4FT
Naval
Noja
0-2FT
Torina
Cultural Guarnizo
0-0FT
Castro
Barreda
2-0FT
Siete Villas
Samano
0-0FT
Gimnástica Torrelavega
Colindres
1-2FT
Escobedo
Vimenor
2-1FT
Selaya
Sunday, 31st October, 2021
Textil Escudo
2-1FT
Atlético Albericia
Saturday, 6th November, 2021
Escobedo
0-0FT
Cartes
Atlético Albericia
1-0FT
Colindres
Castro
0-2FT
Vimenor
Sunday, 7th November, 2021
Siete Villas
3-5FT
Cultural Guarnizo
Torina
0-0FT
Textil Escudo
Naval
1-0FT
Barreda
Selaya
2-1FT
Samano
Gimnástica Torrelavega
5-1FT
Noja
Saturday, 13th November, 2021
Cartes
0-0FT
Atlético Albericia
Barreda
0-1FT
Escobedo
Sunday, 14th November, 2021
Cultural Guarnizo
1-4FT
Naval
Noja
3-1FT
Selaya
Textil Escudo
0-0FT
Gimnástica Torrelavega
Castro
2-1FT
Siete Villas
Colindres
1-3FT
Torina
Vimenor
3-0FT
Samano
Saturday, 20th November, 2021
Samano
1-3FT
Noja
Escobedo
1-2FT
Cultural Guarnizo
Atlético Albericia
1-1FT
Barreda
Sunday, 21st November, 2021
Siete Villas
4-1FT
Vimenor
Torina
0-0FT
Cartes
Selaya
0-2FT
Textil Escudo
Naval
0-0FT
Castro
Gimnástica Torrelavega
3-0FT
Colindres
Saturday, 27th November, 2021
Cartes
1-1FT
Gimnástica Torrelavega
Barreda
0-2FT
Torina
Castro
0-2FT
Escobedo
Sunday, 28th November, 2021
Siete Villas
1-1FT
Naval
Cultural Guarnizo
2-2FT
Atlético Albericia
Textil Escudo
2-2FT
Samano
Vimenor
2-0FT
Noja
Colindres
1-1FT
Selaya
Saturday, 4th December, 2021
Noja
1-2FT
Textil Escudo
Torina
2-0FT
Cultural Guarnizo
Escobedo
1-0FT
Siete Villas
Atlético Albericia
2-2FT
Castro
Sunday, 5th December, 2021
Samano
5-1FT
Colindres
Selaya
1-1FT
Cartes
Gimnástica Torrelavega
3-0FT
Barreda
Naval
0-0FT
Vimenor
Saturday, 11th December, 2021
Cultural Guarnizo
0-0FT
Gimnástica Torrelavega
Colindres
1-5FT
Noja
Castro
0-0FT
Torina
Vimenor
0-0FT
Textil Escudo
Barreda
4-2FT
Selaya
Cartes
1-0FT
Samano
Sunday, 12th December, 2021
Siete Villas
3-2FT
Atlético Albericia
Naval
2-0FT
Escobedo
Saturday, 18th December, 2021
Samano
2-0FT
Barreda
Torina
1-1FT
Siete Villas
Textil Escudo
3-2FT
Colindres
Atlético Albericia
1-1FT
Naval
Sunday, 19th December, 2021
Noja
2-2FT
Cartes
Selaya
1-1FT
Cultural Guarnizo
Gimnástica Torrelavega
3-2FT
Castro
Vimenor
2-1FT
Escobedo
Saturday, 8th January, 2022
Cartes
2-0FT
Textil Escudo
Barreda
1-1FT
Noja
Escobedo
1-0FT
Atlético Albericia
Colindres
1-1FT
Vimenor
Sunday, 9th January, 2022
Siete Villas
1-3FT
Gimnástica Torrelavega
Cultural Guarnizo
0-0FT
Samano
Castro
3-0FT
Selaya
Naval
1-0FT
Torina
Saturday, 15th January, 2022
Cartes
2-0FT
Colindres
Escobedo
3-1FT
Torina
Atlético Albericia
1-1FT
Vimenor
Castro
0-1FT
Samano
Sunday, 16th January, 2022
Siete Villas
2-2FT
Selaya
Cultural Guarnizo
1-1FT
Noja
Barreda
2-1FT
Textil Escudo
Naval
2-0FT
Gimnástica Torrelavega
Saturday, 22nd January, 2022
Samano
2-1FT
Siete Villas
Colindres
3-1FT
Barreda
Sunday, 23rd January, 2022
Noja
1-1FT
Castro
Torina
0-2FT
Atlético Albericia
Selaya
1-1FT
Naval
Textil Escudo
0-0FT
Cultural Guarnizo
Gimnástica Torrelavega
1-1FT
Escobedo
Vimenor
3-1FT
Cartes
Saturday, 29th January, 2022
Cultural Guarnizo
2-4FT
Colindres
Barreda
0-2FT
Cartes
Escobedo
2-0FT
Selaya
Torina
1-1FT
Vimenor
Atlético Albericia
0-2FT
Gimnástica Torrelavega
Sunday, 30th January, 2022
Siete Villas
1-0FT
Noja
Castro
2-0FT
Textil Escudo
Naval
0-0FT
Samano
Saturday, 5th February, 2022
Samano
0-2FT
Escobedo
Cartes
0-0FT
Cultural Guarnizo
Colindres
1-1FT
Castro
Sunday, 6th February, 2022
Noja
0-4FT
Naval
Selaya
1-1FT
Atlético Albericia
Textil Escudo
0-0FT
Siete Villas
Gimnástica Torrelavega
0-2FT
Torina
Vimenor
1-1FT
Barreda
Saturday, 12th February, 2022
Cultural Guarnizo
2-1FT
Barreda
Escobedo
5-1FT
Noja
Torina
1-0FT
Selaya
Atlético Albericia
2-1FT
Samano
Sunday, 13th February, 2022
Siete Villas
0-0FT
Colindres
Gimnástica Torrelavega
1-3FT
Vimenor
Castro
3-3FT
Cartes
Naval
5-2FT
Textil Escudo
Saturday, 19th February, 2022
Colindres
2-1FT
Naval
Samano
0-1FT
Torina
Cartes
0-2FT
Siete Villas
Barreda
0-2FT
Castro
Sunday, 20th February, 2022
Noja
1-2FT
Atlético Albericia
Selaya
0-2FT
Gimnástica Torrelavega
Textil Escudo
1-1FT
Escobedo
Vimenor
1-2FT
Cultural Guarnizo
Saturday, 26th February, 2022
Escobedo
5-0FT
Colindres
Torina
4-0FT
Noja
Atlético Albericia
2-2FT
Textil Escudo
Castro
0-0FT
Cultural Guarnizo
Sunday, 27th February, 2022
Siete Villas
3-2FT
Barreda
Selaya
1-0FT
Vimenor
Gimnástica Torrelavega
4-0FT
Samano
Naval
2-0FT
Cartes
Saturday, 5th March, 2022
Textil Escudo
0-1FT
Torina
Cultural Guarnizo
0-2FT
Siete Villas
Cartes
0-1FT
Escobedo
Samano
2-0FT
Selaya
Barreda
1-1FT
Naval
Colindres
0-1FT
Atlético Albericia
Sunday, 6th March, 2022
Noja
0-2FT
Gimnástica Torrelavega
Vimenor
4-1FT
Castro
Saturday, 12th March, 2022
Escobedo
3-0FT
Barreda
Samano
1-2FT
Vimenor
Atlético Albericia
0-0FT
Cartes
Sunday, 13th March, 2022
Siete Villas
2-2FT
Castro
Selaya
0-1FT
Noja
Gimnástica Torrelavega
4-0FT
Textil Escudo
Torina
1-3FT
Colindres
Naval
0-1FT
Cultural Guarnizo
Saturday, 19th March, 2022
Cartes
1-1FT
Torina
Barreda
0-2FT
Atlético Albericia
Colindres
0-1FT
Gimnástica Torrelavega
Sunday, 20th March, 2022
Cultural Guarnizo
0-1FT
Escobedo
Noja
1-2FT
Samano
Textil Escudo
1-0FT
Selaya
Castro
0-2FT
Naval
Vimenor
1-0FT
Siete Villas
Saturday, 26th March, 2022
Escobedo
1-2FT
Castro
Noja
0-5FT
Vimenor
Samano
1-0FT
Textil Escudo
Atlético Albericia
0-2FT
Cultural Guarnizo
Sunday, 27th March, 2022
Torina
2-0FT
Barreda
Selaya
2-2FT
Colindres
Gimnástica Torrelavega
6-0FT
Cartes
Naval
1-0FT
Siete Villas
Saturday, 2nd April, 2022
Cultural Guarnizo
1-1FT
Torina
Cartes
3-0FT
Selaya
Vimenor
3-1FT
Naval
Barreda
0-3FT
Gimnástica Torrelavega
Sunday, 3rd April, 2022
Siete Villas
1-1FT
Escobedo
Castro
1-1FT
Atlético Albericia
Colindres
0-3FT
Samano
Textil Escudo
1-0FT
Noja
Saturday, 9th April, 2022
Gimnástica Torrelavega
0-0FT
Cultural Guarnizo
Samano
1-0FT
Cartes
Atlético Albericia
3-1FT
Siete Villas
Torina
3-1FT
Castro
Escobedo
3-1FT
Naval
Sunday, 10th April, 2022
Selaya
1-1FT
Barreda
Noja
1-0FT
Colindres
Textil Escudo
1-1FT
Vimenor
Saturday, 23rd April, 2022
Cultural Guarnizo
4-1FT
Selaya
Castro
0-8FT
Gimnástica Torrelavega
Cartes
3-2FT
Noja
Barreda
2-1FT
Samano
Escobedo
2-3FT
Vimenor
Sunday, 24th April, 2022
Siete Villas
3-1FT
Torina
Colindres
0-2FT
Textil Escudo
Naval
1-2FT
Atlético Albericia
Saturday, 30th April, 2022
Selaya
1-1FT
Castro
Noja
1-1FT
Barreda
Samano
1-0FT
Cultural Guarnizo
Textil Escudo
1-2FT
Cartes
Gimnástica Torrelavega
5-0FT
Siete Villas
Atlético Albericia
2-1FT
Escobedo
Vimenor
1-0FT
Colindres
Torina
0-2FT
Naval

Tercera - Group 3 League Table

Group 3
P
W
D
L
Pts
Gimnástica Torrelavega
30
19
8
3
65
Vimenor
30
16
9
5
57
Escobedo
30
16
6
8
54
Naval
30
13
9
8
48
Torina
30
12
10
8
46
Samano
30
13
7
10
46
Atlético Albericia
30
11
11
8
44
Cultural Guarnizo
30
9
15
6
42
Siete Villas
30
11
8
11
41
Cartes
30
8
13
9
37
Castro
30
8
13
9
37
Textil Escudo
30
7
11
12
32
Noja
30
6
9
15
27
Barreda
30
5
10
15
25
Colindres
30
5
6
19
21
Selaya
30
2
13
15
19

It's Gimnástica Torrelavega who sits top of the table at the moment. They have 65 points after 30 games. The recent form for Gimnástica Torrelavega looks like this: WWDWW. They are followed by Vimenor, who is currently 8 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Selaya with 19 points from 30 games.

OddAlerts Pro

Bet With Confidence

Take your betting experience to the next level with OddAlerts and discover a powerful set of tools designed to specifically drive profits.

Get OddAlerts Pro
View Past Seasons