Tercera - Group 10 Stats

2021/2022

  • General Stats
  • Games Played
    264
  • Home Wins
    13852%
  • Draws
    5822%
  • Away Wins
    6826%
  • Total Goals
    6252.37
  • Over/Under
  • Over 0.5 Goals
    24693%
  • Over 1.5 Goals
    17867%
  • Over 2.5 Goals
    10741%
  • Over 3.5 Goals
    5420%
  • Goals by Half
  • 1H Goals
    2270.86
  • 2H Goals
    3051.16
  • Over 0.5 1H Goals
    14153%
  • Over 1.5 1H Goals
    5922%
  • Over 0.5 2H Goals
    17466%
  • Over 1.5 2H Goals
    7930%
  • Home Goals (1H)
    1410.53
  • Home Goals (2H)
    1840.70
  • Away Goals (1H)
    860.33
  • Away Goals (2H)
    1210.46
  • Most Goals in 1H
    6625%
  • Most Goals in 2H
    10741%
  • Most Goals (Tie)
    5621%
  • Card Stats
  • Cards
    9733.69
  • Home Cards
    4651.76
  • Away Cards
    5081.92
  • Over 2.5 Cards
    15960%
  • Over 3.5 Cards
    13852%
  • Over 4.5 Cards
    12045%
  • Over 5.5 Cards
    8833%
  • Over 6.5 Cards
    6023%
  • BTTS Stats
  • BTTS %
    11845%
  • BTTS & 2.5+ Goals
    8331%
  • BTTS or 2.5+ Goals
    14254%
  • Corner Stats
  • Corners
    14075.33
  • Home Corners
    7953.01
  • Away Corners
    6122.32
  • Over 5.5 Corners
    14053%
  • Over 6.5 Corners
    12146%
  • Over 7.5 Corners
    10038%
  • Over 8.5 Corners
    7528%
  • Over 9.5 Corners
    5521%
  • Over 10.5 Corners
    3614%
  • Over 11.5 Corners
    197%
  • Over 12.5 Corners
    135%

Tercera - Group 10 Team Stats

Teams
P
#
Utrera
31
58
Recreativo Huelva
31
55
Córdoba II
31
53
Gerena
31
50
Xerez
31
48
Lucena
31
44
Puente Genil
31
36
Pozoblanco
31
36
Sevilla III
31
36
Rota
31
28
Conil
31
28
Cartaya
31
26
Los Barrios
31
26
Ceuta II
32
26
Antoniano
31
26
Cabecense
31
25
Tomares
31
24

Tercera - Group 10 Top Scorer

Tercera - Group 10 Referee Stats

Referee
P
#
Dris Ahmed Amgait
1
8.00
José Álvarez Rodríguez
2
6.00
José Manuel Viñolo Payán
1
6.00
José Miguel Aranda Zayas
1
6.00
Usama Sebti Mohtar
2
5.50
Francisco David Alonso Ramírez
1
5.00
Manuel Vázquez Tovar
3
4.67
Alejandro Ortiz Alcala
1
4.00
Ángel Navarro Galera
1
4.00
Alberto Sevillano Marín
1
2.00
Héctor Fabio Sarmiento Núñez
3
1.00
Antonio José Roldán Gómez
1
0.00
Jaime Fernández Martínez
1
0.00
Carlos Hidalgo Márquez
1
0.00
Alfredo Vázquez Hidalgo
1
0.00
Alejandro Cruz Navarro
1
0.00
Hugo Vaca Núñez
1
0.00
Alejandro Ferrera Macías
1
0.00
Francisco José Pérez Guerrero
1
0.00
Jesús Lorenzo Rodríguez Caparrós
1
0.00

Tercera - Group 10 Fixtures

Saturday, 11th September, 2021
Ceuta II
1-1FT
Córdoba II
Gerena
4-1FT
Sevilla III
Sunday, 12th September, 2021
Rota
1-3FT
Cartaya
Cabecense
1-0FT
Tomares
Utrera
1-2FT
Recreativo Huelva
Conil
0-0FT
Puente Genil
Antoniano
1-1FT
Pozoblanco
Xerez
2-1FT
Los Barrios
Saturday, 18th September, 2021
Sevilla III
2-1FT
Cabecense
Sunday, 19th September, 2021
Córdoba II
1-0FT
Lucena
Puente Genil
1-2FT
Gerena
Recreativo Huelva
2-0FT
Ceuta II
Tomares
1-3FT
Utrera
Pozoblanco
1-1FT
Xerez
Cartaya
0-1FT
Antoniano
Los Barrios
0-0FT
Conil
Saturday, 25th September, 2021
Ceuta II
2-0FT
Tomares
Gerena
1-0FT
Los Barrios
Sunday, 26th September, 2021
Rota
1-2FT
Córdoba II
Conil
2-0FT
Pozoblanco
Sevilla III
3-2FT
Puente Genil
Xerez
2-1FT
Cartaya
Lucena
1-1FT
Recreativo Huelva
Cabecense
0-1FT
Utrera
Saturday, 2nd October, 2021
Cartaya
1-0FT
Conil
Sunday, 3rd October, 2021
Tomares
0-3FT
Lucena
Pozoblanco
3-3FT
Gerena
Utrera
4-0FT
Ceuta II
Córdoba II
0-0FT
Antoniano
Los Barrios
0-1FT
Sevilla III
Puente Genil
1-0FT
Cabecense
Recreativo Huelva
3-0FT
Rota
Saturday, 9th October, 2021
Cabecense
0-1FT
Ceuta II
Rota
1-1FT
Tomares
Sevilla III
3-0FT
Pozoblanco
Lucena
0-1FT
Utrera
Gerena
2-0FT
Cartaya
Puente Genil
2-3FT
Los Barrios
Xerez
1-0FT
Córdoba II
Sunday, 10th October, 2021
Antoniano
0-2FT
Recreativo Huelva
Tuesday, 12th October, 2021
Utrera
1-1FT
Rota
Los Barrios
3-1FT
Cabecense
Córdoba II
1-0FT
Conil
Tomares
1-0FT
Antoniano
Cartaya
0-0FT
Sevilla III
Ceuta II
0-2FT
Lucena
Pozoblanco
1-0FT
Puente Genil
Saturday, 16th October, 2021
Rota
1-0FT
Ceuta II
Gerena
2-1FT
Córdoba II
Sunday, 17th October, 2021
Cabecense
1-2FT
Lucena
Los Barrios
3-1FT
Pozoblanco
Antoniano
2-2FT
Utrera
Conil
1-1FT
Recreativo Huelva
Puente Genil
1-0FT
Cartaya
Xerez
3-0FT
Tomares
Saturday, 23rd October, 2021
Ceuta II
0-0FT
Antoniano
Sunday, 24th October, 2021
Utrera
4-1FT
Xerez
Recreativo Huelva
2-0FT
Gerena
Córdoba II
1-0FT
Sevilla III
Tomares
0-1FT
Conil
Pozoblanco
1-1FT
Cabecense
Cartaya
1-1FT
Los Barrios
Lucena
1-0FT
Rota
Saturday, 30th October, 2021
Sevilla III
1-4FT
Recreativo Huelva
Gerena
1-0FT
Tomares
Sunday, 31st October, 2021
Cabecense
1-1FT
Rota
Conil
1-1FT
Utrera
Pozoblanco
2-1FT
Cartaya
Puente Genil
0-3FT
Córdoba II
Antoniano
1-1FT
Lucena
Xerez
5-0FT
Ceuta II
Saturday, 6th November, 2021
Ceuta II
2-0FT
Conil
Sunday, 7th November, 2021
Rota
2-1FT
Antoniano
Utrera
3-0FT
Gerena
Córdoba II
7-1FT
Los Barrios
Tomares
2-2FT
Sevilla III
Cartaya
2-0FT
Cabecense
Recreativo Huelva
2-0FT
Puente Genil
Lucena
1-0FT
Xerez
Saturday, 13th November, 2021
Los Barrios
0-2FT
Recreativo Huelva
Gerena
1-0FT
Ceuta II
Sunday, 14th November, 2021
Puente Genil
2-1FT
Tomares
Conil
0-0FT
Lucena
Pozoblanco
0-2FT
Córdoba II
Sevilla III
1-3FT
Utrera
Cabecense
1-2FT
Antoniano
Xerez
0-0FT
Rota
Wednesday, 17th November, 2021
Recreativo Huelva
3-1FT
Xerez
Saturday, 20th November, 2021
Ceuta II
1-0FT
Sevilla III
Sunday, 21st November, 2021
Rota
2-1FT
Conil
Utrera
0-1FT
Puente Genil
Recreativo Huelva
3-2FT
Pozoblanco
Córdoba II
1-0FT
Cartaya
Tomares
3-1FT
Los Barrios
Antoniano
1-2FT
Xerez
Lucena
2-0FT
Gerena
Saturday, 27th November, 2021
Gerena
0-1FT
Rota
Sunday, 28th November, 2021
Cabecense
0-5FT
Xerez
Los Barrios
0-3FT
Utrera
Conil
2-0FT
Antoniano
Sevilla III
1-2FT
Lucena
Puente Genil
0-0FT
Ceuta II
Cartaya
0-2FT
Recreativo Huelva
Pozoblanco
1-0FT
Tomares
Saturday, 4th December, 2021
Rota
0-2FT
Sevilla III
Utrera
3-2FT
Pozoblanco
Ceuta II
1-0FT
Los Barrios
Xerez
3-0FT
Conil
Antoniano
0-1FT
Gerena
Sunday, 5th December, 2021
Córdoba II
1-0FT
Cabecense
Tomares
0-0FT
Cartaya
Lucena
0-0FT
Puente Genil
Wednesday, 8th December, 2021
Cabecense
1-2FT
Conil
Puente Genil
3-0FT
Rota
Sevilla III
2-1FT
Antoniano
Gerena
1-4FT
Xerez
Córdoba II
1-1FT
Recreativo Huelva
Cartaya
1-2FT
Utrera
Pozoblanco
1-0FT
Ceuta II
Los Barrios
2-2FT
Lucena
Sunday, 12th December, 2021
Cabecense
0-1FT
Recreativo Huelva
Rota
3-1FT
Los Barrios
Conil
2-1FT
Gerena
Tomares
1-0FT
Córdoba II
Antoniano
1-1FT
Puente Genil
Lucena
1-0FT
Pozoblanco
Ceuta II
1-1FT
Cartaya
Xerez
2-0FT
Sevilla III
Saturday, 18th December, 2021
Sevilla III
2-0FT
Conil
Gerena
3-0FT
Cabecense
Recreativo Huelva
1-0FT
Tomares
Los Barrios
1-0FT
Antoniano
Pozoblanco
3-2FT
Rota
Cartaya
0-1FT
Lucena
Sunday, 19th December, 2021
Puente Genil
3-1FT
Xerez
Córdoba II
1-2FT
Utrera
Thursday, 23rd December, 2021
Puente Genil
1-0FT
Conil
Tuesday, 4th January, 2022
Córdoba II
1-1FT
Ceuta II
Cartaya
4-1FT
Rota
Thursday, 6th January, 2022
Recreativo Huelva
1-2FT
Utrera
Sunday, 9th January, 2022
Cabecense
3-0FT
Sevilla III
Antoniano
1-3FT
Cartaya
Wednesday, 12th January, 2022
Sevilla III
0-2FT
Gerena
Sunday, 16th January, 2022
Utrera
3-0FT
Cabecense
Los Barrios
0-0FT
Gerena
Wednesday, 19th January, 2022
Gerena
5-1FT
Puente Genil
Utrera
1-0FT
Tomares
Ceuta II
0-1FT
Recreativo Huelva
Pozoblanco
2-0FT
Antoniano
Saturday, 22nd January, 2022
Sevilla III
1-1FT
Los Barrios
Sunday, 23rd January, 2022
Cabecense
2-0FT
Puente Genil
Rota
0-1FT
Recreativo Huelva
Conil
3-1FT
Cartaya
Gerena
3-0FT
Pozoblanco
Ceuta II
1-2FT
Utrera
Lucena
2-0FT
Tomares
Wednesday, 26th January, 2022
Córdoba II
3-1FT
Rota
Xerez
1-1FT
Pozoblanco
Recreativo Huelva
1-0FT
Lucena
Conil
2-1FT
Los Barrios
Saturday, 29th January, 2022
Cartaya
1-1FT
Gerena
Ceuta II
3-1FT
Cabecense
Sunday, 30th January, 2022
Utrera
0-2FT
Lucena
Córdoba II
0-0FT
Xerez
Tomares
2-1FT
Rota
Recreativo Huelva
1-0FT
Antoniano
Los Barrios
0-2FT
Puente Genil
Pozoblanco
1-1FT
Sevilla III
Wednesday, 2nd February, 2022
Tomares
1-1FT
Ceuta II
Cartaya
1-0FT
Xerez
Puente Genil
2-1FT
Sevilla III
Pozoblanco
3-1FT
Conil
Lucena
2-1FT
Córdoba II
Sunday, 6th February, 2022
Cabecense
3-0FT
Los Barrios
Conil
1-0FT
Córdoba II
Antoniano
0-1FT
Tomares
Xerez
0-2FT
Recreativo Huelva
Sevilla III
1-0FT
Cartaya
Rota
1-1FT
Utrera
Lucena
3-2FT
Ceuta II
Puente Genil
2-1FT
Pozoblanco
Wednesday, 9th February, 2022
Tomares
2-0FT
Cabecense
Los Barrios
0-1FT
Xerez
Antoniano
3-1FT
Córdoba II
Saturday, 12th February, 2022
Ceuta II
2-2FT
Rota
Cartaya
2-0FT
Puente Genil
Sunday, 13th February, 2022
Córdoba II
1-0FT
Gerena
Tomares
1-3FT
Xerez
Lucena
1-0FT
Cabecense
Pozoblanco
1-1FT
Los Barrios
Utrera
0-0FT
Antoniano
Saturday, 19th February, 2022
Antoniano
2-0FT
Ceuta II
Sunday, 20th February, 2022
Cabecense
2-1FT
Pozoblanco
Rota
1-0FT
Lucena
Conil
2-1FT
Tomares
Sevilla III
3-4FT
Córdoba II
Gerena
1-2FT
Recreativo Huelva
Los Barrios
1-1FT
Cartaya
Xerez
1-0FT
Utrera
Wednesday, 23rd February, 2022
Recreativo Huelva
2-0FT
Conil
Saturday, 26th February, 2022
Córdoba II
5-3FT
Puente Genil
Ceuta II
1-1FT
Xerez
Tomares
0-1FT
Gerena
Cartaya
0-0FT
Pozoblanco
Sunday, 27th February, 2022
Rota
1-0FT
Cabecense
Utrera
4-1FT
Conil
Recreativo Huelva
3-1FT
Sevilla III
Lucena
1-1FT
Antoniano
Saturday, 5th March, 2022
Conil
0-2FT
Ceuta II
Los Barrios
2-3FT
Córdoba II
Gerena
0-1FT
Utrera
Xerez
3-0FT
Lucena
Sunday, 6th March, 2022
Sevilla III
1-0FT
Tomares
Cabecense
0-0FT
Cartaya
Puente Genil
3-1FT
Recreativo Huelva
Antoniano
2-0FT
Rota
Saturday, 12th March, 2022
Córdoba II
1-0FT
Pozoblanco
Ceuta II
2-1FT
Gerena
Sunday, 13th March, 2022
Rota
0-0FT
Xerez
Utrera
4-0FT
Sevilla III
Recreativo Huelva
2-0FT
Los Barrios
Tomares
0-1FT
Puente Genil
Lucena
4-1FT
Conil
Antoniano
1-1FT
Cabecense
Saturday, 19th March, 2022
Sevilla III
3-0FT
Ceuta II
Cartaya
0-1FT
Córdoba II
Sunday, 20th March, 2022
Conil
3-1FT
Rota
Gerena
3-1FT
Lucena
Puente Genil
1-2FT
Utrera
Los Barrios
2-0FT
Tomares
Pozoblanco
1-1FT
Recreativo Huelva
Xerez
1-1FT
Antoniano
Saturday, 26th March, 2022
Ceuta II
0-0FT
Puente Genil
Sunday, 27th March, 2022
Rota
0-1FT
Gerena
Lucena
1-2FT
Sevilla III
Utrera
3-0FT
Los Barrios
Tomares
3-2FT
Pozoblanco
Recreativo Huelva
1-0FT
Cartaya
Antoniano
2-1FT
Conil
Xerez
1-0FT
Cabecense
Sunday, 3rd April, 2022
Cabecense
4-3FT
Córdoba II
Sevilla III
0-1FT
Rota
Conil
0-1FT
Xerez
Puente Genil
2-1FT
Lucena
Los Barrios
0-1FT
Ceuta II
Cartaya
0-2FT
Tomares
Pozoblanco
3-1FT
Utrera
Gerena
3-1FT
Antoniano
Thursday, 7th April, 2022
Recreativo Huelva
1-1FT
Córdoba II
Saturday, 9th April, 2022
Antoniano
0-1FT
Sevilla III
Rota
1-1FT
Puente Genil
Conil
1-1FT
Cabecense
Ceuta II
1-1FT
Pozoblanco
Xerez
1-1FT
Gerena
Lucena
5-0FT
Los Barrios
Utrera
0-0FT
Cartaya
Thursday, 14th April, 2022
Los Barrios
1-1FT
Rota
Sevilla III
0-1FT
Xerez
Córdoba II
5-1FT
Tomares
Saturday, 16th April, 2022
Cartaya
2-0FT
Ceuta II
Sunday, 17th April, 2022
Puente Genil
0-1FT
Antoniano
Pozoblanco
0-2FT
Lucena
Recreativo Huelva
3-0FT
Cabecense
Gerena
6-0FT
Conil
Sunday, 24th April, 2022
Cabecense
0-3FT
Gerena
Rota
3-1FT
Pozoblanco
Xerez
2-0FT
Puente Genil
Lucena
1-0FT
Cartaya
Utrera
1-1FT
Córdoba II
Conil
2-4FT
Sevilla III
Antoniano
3-0FT
Los Barrios
Tomares
3-2FT
Recreativo Huelva

Tercera - Group 10 League Table

Regular Season
P
W
D
L
Pts
Recreativo Huelva
32
24
5
3
77
Utrera
32
20
7
5
67
Xerez
32
18
8
6
62
Lucena
32
18
6
8
60
Gerena
32
18
4
10
58
Córdoba II
32
17
7
8
58
Puente Genil
32
13
6
13
45
Sevilla III
32
13
4
15
43
Ceuta II
32
9
10
13
37
Rota
32
9
9
14
36
Conil
32
10
6
16
36
Antoniano
32
8
10
14
34
Pozoblanco
32
8
10
14
34
Cartaya
32
8
9
15
33
Tomares
32
9
4
19
31
Cabecense
32
6
5
21
23
Los Barrios
32
5
8
19
23

It's Recreativo Huelva who sits top of the table at the moment. They have 77 points after 32 games. The recent form for Recreativo Huelva looks like this: DWDWL. They are followed by Utrera, who is currently 10 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Los Barrios with 23 points from 32 games.

OddAlerts Pro

Bet With Confidence

Take your betting experience to the next level with OddAlerts and discover a powerful set of tools designed to specifically drive profits.

Get OddAlerts Pro
View Past Seasons