Segunda Division RFEF: Group 4 Stats

2021/2022

  • General Stats
  • Games Played
    306
  • Home Wins
    14648%
  • Draws
    8427%
  • Away Wins
    7625%
  • Total Goals
    7422.42
  • Over/Under
  • Over 0.5 Goals
    27690%
  • Over 1.5 Goals
    20768%
  • Over 2.5 Goals
    12842%
  • Over 3.5 Goals
    7825%
  • Goals by Half
  • 1H Goals
    3020.99
  • 2H Goals
    3741.22
  • Over 0.5 1H Goals
    17959%
  • Over 1.5 1H Goals
    8327%
  • Over 0.5 2H Goals
    20667%
  • Over 1.5 2H Goals
    11237%
  • Home Goals (1H)
    1800.59
  • Home Goals (2H)
    2210.72
  • Away Goals (1H)
    1220.40
  • Away Goals (2H)
    1530.50
  • Most Goals in 1H
    7825%
  • Most Goals in 2H
    11738%
  • Most Goals (Tie)
    7926%
  • Card Stats
  • Cards
    15635.11
  • Home Cards
    7582.48
  • Away Cards
    8052.63
  • Over 2.5 Cards
    24580%
  • Over 3.5 Cards
    21871%
  • Over 4.5 Cards
    18560%
  • Over 5.5 Cards
    15049%
  • Over 6.5 Cards
    10635%
  • BTTS Stats
  • BTTS %
    13945%
  • BTTS & 2.5+ Goals
    10534%
  • BTTS or 2.5+ Goals
    16253%
  • Corner Stats
  • Corners
    23217.58
  • Home Corners
    13694.47
  • Away Corners
    9523.11
  • Over 5.5 Corners
    22072%
  • Over 6.5 Corners
    18560%
  • Over 7.5 Corners
    16052%
  • Over 8.5 Corners
    13143%
  • Over 9.5 Corners
    10735%
  • Over 10.5 Corners
    7424%
  • Over 11.5 Corners
    5618%
  • Over 12.5 Corners
    4515%

Segunda Division RFEF: Group 4 Team Stats

Teams
P
#
Córdoba
34
86
Merida
34
49
Cacereño
34
48
Ceuta
34
46
Don Benito
34
43
CD Coria
34
42
Las Palmas II
34
41
San Roque de Lepe
34
39
Vélez
34
39
Villanovense
34
39
Montijo
34
37
Tamaraceite
34
36
Antequera
34
36
Cadiz II
34
36
Mensajero
34
35
Panadería Pulido
34
32
UD San Fernando
34
30
Xerez Deportivo
34
28

Segunda Division RFEF: Group 4 Top Scorer

Segunda Division RFEF: Group 4 Referee Stats

Referee
P
#
Manuel Camacho Garrote
1
10.00
Alejandro Tomé Alonso
2
10.00
Bruno Montoro Ferreiro
1
9.00
Gonzalo González Páez
2
8.50
Alberto Sánchez Ingidua
2
8.50
Sergi Carrero Romera
1
8.00
Asier Villanueva Amorrortu
1
8.00
Francisco García Riesgo
1
8.00
Jorge Álvarez Dorado
2
8.00
Pablo González Umbert
2
8.00
Daniel Clemente Manrique
1
8.00
Antonio Salvador Abril Portillo
3
7.67
Néstor Holgueras Castellanos
3
7.33
Jayro Muñoz García
3
7.33
Abraham Hernández Maestre
4
7.25
Álvaro Juncal Moreira
1
7.00
Alejandro Patiño Álvarez
5
7.00
Daniel Miranda Bolaño
1
7.00
Javier Figueiredo Comesaña
1
7.00
Alberto González Hernández
2
7.00
Guillermo Mate Rincón
2
7.00
Óscar Sauleda Torrent
1
7.00
Juan Antonio Manrique Antequera
1
7.00
Carlos Alberto Carbonell Hernández
2
7.00
Alejandro Ojaos Valera
1
7.00
Francisco José Fernández Cintas
3
6.67
Ángel López del Amo Franco
2
6.50
Álvaro Rodríguez Recio
2
6.50
Eder Mallo Fernández
1
6.00
Gorka Mazo Maruri
1
6.00
Alejandro Clemente Ortuño
1
6.00
Héctor Bouzas Laconti
1
6.00
Carlos Albaladejo García
2
6.00
Miguel García Aceña
2
6.00
Jesús Delfa Ramos
3
5.67
Sergio Del Río Lozano
4
5.50
Miguel Domato Pedreira
2
5.50
Manuel González del Campo López Menchero
5
5.40
Jerónimo Montes García Navas
3
5.33
Pablo Asensio Pérez
2
5.00
Manuel Martínez Campillos
2
5.00
Alexander González González
1
5.00
Cristian Sánchez Moraga
3
5.00
Roberto Gonzalo Sánchez
1
5.00
Pol Gòdia Solé
1
5.00
Pedro Campoy Candela
3
4.67
Javier García Rubio
3
4.67
Juan Francisco Roca Robles
2
4.50
Guillermo Paradas Mazuela
5
4.40
Francisco Javier Expósito Jaramillo
3
4.33
Leandro Carbajales Gómez
1
4.00
Fernando Moreno Osuna
1
4.00
Kevin Javier Moreno Muñoz
2
4.00
Francisco José Ortega Herrera
1
4.00
Gamaliel Escobar López
2
4.00
Samir Amar Ahmed
4
3.75
Juan Manuel Ruiz Aguilera
4
3.75
Pablo Gargantilla Fernández
3
3.67
Antonio Magi Bordoy Díaz
2
3.50
Julián Pérez Guimera
4
3.25
Luis Enrique Morona Del Campo
4
3.00
Álvaro García Padilla
1
3.00
Juan Peña Varela
3
2.33
José María Aranda Delgado
2
2.00
Fulgencio Madrid Martínez
2
1.50
Roberto Carralero Calvo
2
1.50
Javier Sánchez Carreras
3
1.33
Alfredo Ramo Andrés
1
0.00
Marcos Navarro Quiñonero
1
0.00
Federico Javier Sáiz Villares
1
0.00
Alexandre López Vila
1
0.00
Gerard Brull Acerete
1
0.00
Omar Álvarez Rodríguez
1
0.00

Segunda Division RFEF: Group 4 Fixtures

Saturday, 4th September, 2021
CD Coria
2-0FT
Antequera
Sunday, 5th September, 2021
Montijo
0-1FT
Las Palmas II
Ceuta
2-3FT
Villanovense
Don Benito
1-1FT
Mensajero
Cadiz II
1-0FT
San Roque de Lepe
Tamaraceite
3-4FT
UD San Fernando
Panadería Pulido
1-3FT
Merida
Vélez
1-2FT
Cacereño
Xerez Deportivo
1-5FT
Córdoba
Sunday, 12th September, 2021
Merida
1-1FT
Ceuta
San Roque de Lepe
1-2FT
CD Coria
Las Palmas II
2-2FT
Panadería Pulido
UD San Fernando
1-2FT
Montijo
Mensajero
2-2FT
Tamaraceite
Cacereño
2-0FT
Xerez Deportivo
Córdoba
3-1FT
Cadiz II
Villanovense
2-0FT
Vélez
Antequera
2-1FT
Don Benito
Saturday, 18th September, 2021
Cadiz II
0-1FT
Cacereño
Sunday, 19th September, 2021
Montijo
0-0FT
Panadería Pulido
Ceuta
0-0FT
Las Palmas II
Tamaraceite
0-2FT
Antequera
UD San Fernando
0-1FT
Mensajero
Xerez Deportivo
2-0FT
Villanovense
Vélez
0-0FT
Merida
CD Coria
0-3FT
Córdoba
Don Benito
0-0FT
San Roque de Lepe
Sunday, 26th September, 2021
Cacereño
1-1FT
CD Coria
Las Palmas II
2-0FT
Vélez
San Roque de Lepe
1-0FT
Tamaraceite
Antequera
1-0FT
UD San Fernando
Panadería Pulido
1-2FT
Ceuta
Córdoba
3-2FT
Don Benito
Merida
0-0FT
Xerez Deportivo
Villanovense
1-1FT
Cadiz II
Sunday, 3rd October, 2021
Xerez Deportivo
2-1FT
Las Palmas II
Montijo
1-0FT
Ceuta
Vélez
4-0FT
Panadería Pulido
Tamaraceite
1-1FT
Córdoba
Mensajero
3-3FT
Antequera
UD San Fernando
0-0FT
San Roque de Lepe
Cadiz II
0-2FT
Merida
CD Coria
0-0FT
Villanovense
Don Benito
1-1FT
Cacereño
Saturday, 9th October, 2021
Panadería Pulido
0-1FT
Xerez Deportivo
Sunday, 10th October, 2021
Cacereño
1-0FT
Tamaraceite
Córdoba
4-1FT
UD San Fernando
Ceuta
1-0FT
Vélez
San Roque de Lepe
4-1FT
Mensajero
Las Palmas II
1-1FT
Cadiz II
Villanovense
0-2FT
Don Benito
Merida
0-1FT
CD Coria
Antequera
2-1FT
Montijo
Sunday, 17th October, 2021
CD Coria
3-1FT
Las Palmas II
Xerez Deportivo
2-2FT
Ceuta
Montijo
1-0FT
Vélez
Tamaraceite
0-1FT
Villanovense
UD San Fernando
1-1FT
Cacereño
Cadiz II
2-1FT
Panadería Pulido
Don Benito
2-2FT
Merida
Antequera
0-0FT
San Roque de Lepe
Saturday, 23rd October, 2021
San Roque de Lepe
1-2FT
Montijo
Córdoba
2-0FT
Antequera
Sunday, 24th October, 2021
Cacereño
1-1FT
Mensajero
Ceuta
2-0FT
Cadiz II
Merida
6-1FT
Tamaraceite
Villanovense
2-0FT
UD San Fernando
Vélez
5-2FT
Xerez Deportivo
Las Palmas II
1-4FT
Don Benito
Panadería Pulido
0-1FT
CD Coria
Saturday, 30th October, 2021
Cadiz II
0-2FT
Vélez
San Roque de Lepe
0-1FT
Córdoba
Sunday, 31st October, 2021
CD Coria
2-2FT
Ceuta
Don Benito
1-1FT
Panadería Pulido
Montijo
2-0FT
Xerez Deportivo
Antequera
2-2FT
Cacereño
Tamaraceite
0-0FT
Las Palmas II
Mensajero
1-0FT
Villanovense
UD San Fernando
0-1FT
Merida
Saturday, 6th November, 2021
Córdoba
3-1FT
Montijo
Sunday, 7th November, 2021
Cacereño
1-1FT
San Roque de Lepe
Ceuta
0-0FT
Don Benito
Merida
1-1FT
Mensajero
Las Palmas II
1-0FT
UD San Fernando
Panadería Pulido
1-1FT
Tamaraceite
Xerez Deportivo
0-1FT
Cadiz II
Villanovense
1-1FT
Antequera
Vélez
2-1FT
CD Coria
Saturday, 13th November, 2021
San Roque de Lepe
2-0FT
Villanovense
Sunday, 14th November, 2021
Montijo
1-1FT
Cadiz II
Tamaraceite
0-2FT
Ceuta
Mensajero
1-2FT
Las Palmas II
UD San Fernando
1-0FT
Panadería Pulido
CD Coria
2-1FT
Xerez Deportivo
Córdoba
5-0FT
Cacereño
Don Benito
4-1FT
Vélez
Antequera
0-2FT
Merida
Saturday, 20th November, 2021
Villanovense
1-0FT
Córdoba
Sunday, 21st November, 2021
Cadiz II
0-1FT
CD Coria
Cacereño
2-0FT
Montijo
Xerez Deportivo
1-0FT
Don Benito
Ceuta
1-0FT
UD San Fernando
Vélez
2-0FT
Tamaraceite
Las Palmas II
1-2FT
Antequera
Merida
0-1FT
San Roque de Lepe
Saturday, 27th November, 2021
Montijo
1-0FT
CD Coria
Córdoba
3-0FT
Merida
Don Benito
2-3FT
Cadiz II
Cacereño
0-1FT
Villanovense
Sunday, 28th November, 2021
San Roque de Lepe
1-1FT
Las Palmas II
Antequera
1-2FT
Panadería Pulido
Tamaraceite
1-0FT
Xerez Deportivo
Mensajero
1-3FT
Ceuta
UD San Fernando
0-0FT
Vélez
Saturday, 4th December, 2021
Villanovense
2-0FT
Montijo
Sunday, 5th December, 2021
Xerez Deportivo
1-0FT
UD San Fernando
Ceuta
1-0FT
Antequera
Cadiz II
3-2FT
Tamaraceite
Vélez
3-0FT
Mensajero
Las Palmas II
2-2FT
Córdoba
Panadería Pulido
0-1FT
San Roque de Lepe
CD Coria
1-0FT
Don Benito
Merida
0-1FT
Cacereño
Wednesday, 8th December, 2021
Mensajero
1-0FT
Montijo
Sunday, 12th December, 2021
Cacereño
3-2FT
Las Palmas II
Córdoba
4-0FT
Panadería Pulido
Montijo
3-1FT
Don Benito
Tamaraceite
1-0FT
CD Coria
San Roque de Lepe
2-2FT
Ceuta
Mensajero
0-0FT
Xerez Deportivo
UD San Fernando
0-0FT
Cadiz II
Villanovense
1-0FT
Merida
Antequera
3-1FT
Vélez
Saturday, 18th December, 2021
Panadería Pulido
0-2FT
Cacereño
Sunday, 19th December, 2021
CD Coria
2-2FT
UD San Fernando
Ceuta
0-0FT
Córdoba
Don Benito
2-0FT
Tamaraceite
Montijo
2-0FT
Merida
Cadiz II
0-0FT
Mensajero
Vélez
1-0FT
San Roque de Lepe
Las Palmas II
1-1FT
Villanovense
Xerez Deportivo
1-0FT
Antequera
Wednesday, 22nd December, 2021
Mensajero
1-1FT
Córdoba
Sunday, 9th January, 2022
Cacereño
2-0FT
Ceuta
Merida
2-0FT
Las Palmas II
Villanovense
6-0FT
Panadería Pulido
Tamaraceite
2-1FT
Montijo
Mensajero
0-1FT
CD Coria
UD San Fernando
1-3FT
Don Benito
Córdoba
4-1FT
Vélez
Antequera
1-1FT
Cadiz II
Tuesday, 18th January, 2022
Panadería Pulido
2-2FT
Mensajero
Sunday, 23rd January, 2022
Merida
2-1FT
Panadería Pulido
Villanovense
0-1FT
Ceuta
San Roque de Lepe
0-0FT
Cadiz II
Mensajero
1-2FT
Don Benito
Las Palmas II
0-3FT
Montijo
Córdoba
4-0FT
Xerez Deportivo
Antequera
0-0FT
CD Coria
Saturday, 29th January, 2022
Xerez Deportivo
1-0FT
Cacereño
Sunday, 30th January, 2022
Montijo
2-0FT
UD San Fernando
Ceuta
0-1FT
Merida
Vélez
2-1FT
Villanovense
CD Coria
2-0FT
San Roque de Lepe
Tamaraceite
3-0FT
Mensajero
Panadería Pulido
1-1FT
Las Palmas II
Cadiz II
0-4FT
Córdoba
Don Benito
1-1FT
Antequera
Wednesday, 2nd February, 2022
San Roque de Lepe
4-2FT
Xerez Deportivo
Cacereño
2-0FT
Vélez
Sunday, 6th February, 2022
Cacereño
1-1FT
Cadiz II
Villanovense
2-0FT
Xerez Deportivo
San Roque de Lepe
1-0FT
Don Benito
Antequera
3-1FT
Tamaraceite
Las Palmas II
0-2FT
Ceuta
Mensajero
2-0FT
UD San Fernando
Panadería Pulido
0-0FT
Montijo
Córdoba
3-1FT
CD Coria
Sunday, 13th February, 2022
Vélez
1-0FT
Las Palmas II
Ceuta
3-1FT
Panadería Pulido
Montijo
2-2FT
Mensajero
Tamaraceite
2-0FT
San Roque de Lepe
UD San Fernando
0-0FT
Antequera
Cadiz II
1-0FT
Villanovense
CD Coria
1-3FT
Cacereño
Xerez Deportivo
1-1FT
Merida
Don Benito
1-2FT
Córdoba
Wednesday, 16th February, 2022
Merida
2-0FT
Vélez
Sunday, 20th February, 2022
San Roque de Lepe
3-1FT
UD San Fernando
Cacereño
2-0FT
Don Benito
Ceuta
0-0FT
Montijo
Las Palmas II
1-0FT
Xerez Deportivo
Villanovense
0-0FT
CD Coria
Antequera
0-0FT
Mensajero
Panadería Pulido
2-0FT
Vélez
Merida
2-1FT
Cadiz II
Sunday, 27th February, 2022
Cadiz II
1-0FT
Las Palmas II
Xerez Deportivo
1-0FT
Panadería Pulido
Montijo
1-0FT
Antequera
Vélez
2-2FT
Ceuta
Tamaraceite
0-1FT
Cacereño
Mensajero
0-0FT
San Roque de Lepe
UD San Fernando
0-3FT
Córdoba
CD Coria
1-1FT
Merida
Don Benito
1-0FT
Villanovense
Sunday, 6th March, 2022
Cacereño
3-2FT
UD San Fernando
Córdoba
3-1FT
Mensajero
Villanovense
3-0FT
Tamaraceite
Vélez
0-3FT
Montijo
Las Palmas II
3-1FT
CD Coria
Panadería Pulido
1-0FT
Cadiz II
Ceuta
1-1FT
Xerez Deportivo
Merida
3-0FT
Don Benito
San Roque de Lepe
0-2FT
Antequera
Sunday, 13th March, 2022
CD Coria
1-2FT
Panadería Pulido
Don Benito
3-2FT
Las Palmas II
Montijo
0-1FT
San Roque de Lepe
Cadiz II
1-0FT
Ceuta
Tamaraceite
0-3FT
Merida
UD San Fernando
2-1FT
Villanovense
Antequera
0-1FT
Córdoba
Xerez Deportivo
0-0FT
Vélez
Wednesday, 16th March, 2022
UD San Fernando
3-2FT
Tamaraceite
Saturday, 19th March, 2022
Córdoba
2-1FT
San Roque de Lepe
Xerez Deportivo
1-0FT
Montijo
Sunday, 20th March, 2022
Merida
4-1FT
UD San Fernando
Cacereño
3-1FT
Antequera
Ceuta
3-1FT
CD Coria
Villanovense
1-1FT
Mensajero
Las Palmas II
3-3FT
Tamaraceite
Panadería Pulido
1-1FT
Don Benito
Vélez
0-0FT
Cadiz II
Wednesday, 23rd March, 2022
Córdoba
4-0FT
Tamaraceite
Sunday, 27th March, 2022
Don Benito
0-2FT
Ceuta
Montijo
1-1FT
Córdoba
Cadiz II
0-0FT
Xerez Deportivo
Antequera
0-1FT
Villanovense
Mensajero
1-0FT
Merida
Tamaraceite
0-3FT
Panadería Pulido
UD San Fernando
3-2FT
Las Palmas II
San Roque de Lepe
2-0FT
Cacereño
CD Coria
0-1FT
Vélez
Wednesday, 30th March, 2022
Mensajero
0-0FT
Cacereño
Sunday, 3rd April, 2022
Ceuta
2-2FT
Tamaraceite
Cadiz II
2-2FT
Montijo
Las Palmas II
2-1FT
Mensajero
Panadería Pulido
1-1FT
UD San Fernando
Villanovense
0-0FT
San Roque de Lepe
Vélez
0-0FT
Don Benito
Cacereño
2-2FT
Córdoba
Xerez Deportivo
1-1FT
CD Coria
Merida
1-1FT
Antequera
Saturday, 9th April, 2022
CD Coria
3-2FT
Cadiz II
Córdoba
2-0FT
Villanovense
Sunday, 10th April, 2022
Don Benito
1-2FT
Xerez Deportivo
Montijo
1-1FT
Cacereño
San Roque de Lepe
0-1FT
Merida
Antequera
3-1FT
Las Palmas II
Tamaraceite
1-2FT
Vélez
Mensajero
3-1FT
Panadería Pulido
UD San Fernando
1-0FT
Ceuta
Saturday, 16th April, 2022
Las Palmas II
2-3FT
San Roque de Lepe
Villanovense
2-0FT
Cacereño
CD Coria
2-0FT
Montijo
Merida
0-1FT
Córdoba
Sunday, 17th April, 2022
Xerez Deportivo
1-0FT
Tamaraceite
Vélez
3-0FT
UD San Fernando
Panadería Pulido
1-2FT
Antequera
Ceuta
2-0FT
Mensajero
Cadiz II
2-1FT
Don Benito
Sunday, 24th April, 2022
Córdoba
5-1FT
Las Palmas II
Don Benito
3-0FT
CD Coria
Montijo
2-1FT
Villanovense
Tamaraceite
0-2FT
Cadiz II
San Roque de Lepe
2-0FT
Panadería Pulido
Antequera
3-1FT
Ceuta
Mensajero
2-0FT
Vélez
UD San Fernando
0-1FT
Xerez Deportivo
Cacereño
1-2FT
Merida
Saturday, 30th April, 2022
Don Benito
1-0FT
Montijo
Sunday, 1st May, 2022
CD Coria
4-1FT
Tamaraceite
Ceuta
1-1FT
San Roque de Lepe
Cadiz II
5-0FT
UD San Fernando
Vélez
1-1FT
Antequera
Las Palmas II
1-2FT
Cacereño
Panadería Pulido
3-3FT
Córdoba
Xerez Deportivo
2-1FT
Mensajero
Merida
1-0FT
Villanovense
Sunday, 8th May, 2022
Cacereño
4-2FT
Panadería Pulido
Córdoba
3-2FT
Ceuta
Merida
2-1FT
Montijo
Tamaraceite
0-0FT
Don Benito
Villanovense
2-2FT
Las Palmas II
San Roque de Lepe
5-1FT
Vélez
Antequera
2-0FT
Xerez Deportivo
Mensajero
1-2FT
Cadiz II
UD San Fernando
0-1FT
CD Coria
Sunday, 15th May, 2022
CD Coria
3-2FT
Mensajero
Xerez Deportivo
0-1FT
San Roque de Lepe
Ceuta
3-0FT
Cacereño
Don Benito
2-2FT
UD San Fernando
Las Palmas II
1-3FT
Merida
Montijo
1-7FT
Tamaraceite
Cadiz II
1-0FT
Antequera
Vélez
1-2FT
Córdoba
Panadería Pulido
1-3FT
Villanovense

Segunda Division RFEF: Group 4 League Table

Group 4
P
W
D
L
Pts
Córdoba
34
25
7
2
82
Merida
34
18
8
8
62
Cacereño
34
17
10
7
61
Ceuta
34
14
12
8
54
CD Coria
34
15
8
11
53
San Roque de Lepe
34
14
10
10
52
Villanovense
34
14
8
12
50
Cadiz II
34
13
11
10
50
Montijo
34
13
8
13
47
Xerez Deportivo
34
13
8
13
47
Vélez
34
13
7
14
46
Antequera
34
11
11
12
44
Don Benito
34
10
11
13
41
Mensajero
34
7
14
13
35
Las Palmas II
34
7
10
17
31
UD San Fernando
34
7
8
19
29
Tamaraceite
34
6
7
21
25
Panadería Pulido
34
5
10
19
25

It's Córdoba who sits top of the table at the moment. They have 82 points after 34 games. The recent form for Córdoba looks like this: WWDWW. They are followed by Merida, who is currently 20 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Panadería Pulido with 25 points from 34 games.

OddAlerts Pro

Bet With Confidence

Take your betting experience to the next level with OddAlerts and discover a powerful set of tools designed to specifically drive profits.

Get OddAlerts Pro