Regional Leagues Stats

2022/2023

  • General Stats
  • Games Played
    294
  • Home Wins
    13446%
  • Draws
    4315%
  • Away Wins
    11740%
  • Total Goals
    11033.75
  • Over/Under
  • Over 0.5 Goals
    28396%
  • Over 1.5 Goals
    25888%
  • Over 2.5 Goals
    21272%
  • Over 3.5 Goals
    15151%
  • Goals by Half
  • 1H Goals
    00.00
  • 2H Goals
    00.00
  • Over 0.5 1H Goals
    00%
  • Over 1.5 1H Goals
    00%
  • Over 0.5 2H Goals
    00%
  • Over 1.5 2H Goals
    00%
  • Home Goals (1H)
    00.00
  • Home Goals (2H)
    00.00
  • Away Goals (1H)
    00.00
  • Away Goals (2H)
    00.00
  • Most Goals in 1H
    00%
  • Most Goals in 2H
    00%
  • Most Goals (Tie)
    00%
  • Card Stats
  • Cards
    00.00
  • Home Cards
    00.00
  • Away Cards
    00.00
  • Over 2.5 Cards
    00%
  • Over 3.5 Cards
    00%
  • Over 4.5 Cards
    00%
  • Over 5.5 Cards
    00%
  • Over 6.5 Cards
    00%
  • BTTS Stats
  • BTTS %
    17058%
  • BTTS & 2.5+ Goals
    15653%
  • BTTS or 2.5+ Goals
    22677%
  • Corner Stats
  • Corners
    00.00
  • Home Corners
    00.00
  • Away Corners
    00.00
  • Over 5.5 Corners
    00%
  • Over 6.5 Corners
    00%
  • Over 7.5 Corners
    00%
  • Over 8.5 Corners
    00%
  • Over 9.5 Corners
    00%
  • Over 10.5 Corners
    00%
  • Over 11.5 Corners
    00%
  • Over 12.5 Corners
    00%

Regional Leagues Team Stats

Teams
P
#
vs Lochee Harp (H)
Kirriemuir Thistle
11
37
vs Arbroath Victoria (H)
East Craigie
12
35
vs Stonehaven (A)
Hermes
6
33
vs Dundee North End (H)
Broughty Athletic
11
32
vs Letham (H)
Downfield
11
32
vs Broughty Athletic (A)
Dundee North End
12
31
vs Dundonald Bluebell (A)
Linlithgow Rose
8
30
vs Dundee St James (H)
Lochee United
11
29
vs Lochee Harp (H)
Carnoustie Panmure
9
28
vs Haddington Athletic (A)
Sauchie Juniors
8
27
vs Coupar Angus (H)
Forfar United
13
24
vs Jeanfield Swifts (A)
Penicuik Athletic
8
21
vs Hill Of Beath Hawthorn (H)
Broxburn Athletic
8
20
vs Dundee Violet (A)
Tayport
11
20
vs Stoneywood Parkvale (H)
Bridge of Don Thistle
8
20
vs Downfield (A)
Letham
10
20
vs Scone Thistle (H)
Blairgowrie
12
19
vs Penicuik Athletic (H)
Jeanfield Swifts
8
19
vs Linlithgow Rose (H)
Dundonald Bluebell
8
18
vs Brechin Victoria (A)
Forfar West End
13
17
vs Lothian Hutchison (A)
Crossgates Primrose
7
17
vs Lochee United (A)
Dundee St James
12
16
vs Tayport (H)
Dundee Violet
11
16
vs Hermes (A)
Culter
5
15
vs Tynecastle (A)
Inverkeithing Hillfield
8
15
vs East Craigie (A)
Arbroath Victoria
11
14
vs Fort William (H)
Loch Ness
5
14
vs Loch Ness (A)
Fort William
4
13
vs Maud (H)
Nairn St Ninian
7
13
vs Lochar Thistle (A)
Abbey Vale
2
13
vs Forfar United (A)
Coupar Angus
10
13
vs Vale of Leithen (A)
Blackburn United
7
13
vs Auchinleck Talbot (A)
Pollok
5
12
vs Montrose Roselea (H)
East End
5
11
vs Thurso (H)
Golspie Sutherland
4
11
vs Crossgates Primrose (H)
Lothian Hutchison
8
11
vs Cumnock Juniors (A)
Kirkintilloch Rob Roy
5
11
vs Troon (A)
Darvel
4
11
vs Abbey Vale (H)
Lochar Thistle
3
11
vs Hermes (H)
Stonehaven
6
11
vs Ellon United (A)
Dyce Juniors
7
11
vs Golspie Sutherland (A)
Thurso
4
10
vs Bridge of Don Thistle (A)
Stoneywood Parkvale
6
10
vs Kirriemuir Thistle (A)
Lochee Harp
11
10
vs Oakley United (H)
Musselburgh Athletic
7
10
vs Petershill (H)
Clydebank
5
10
vs Blairgowrie (A)
Scone Thistle
11
10
vs Inverkeithing Hillfield (H)
Tynecastle
8
9
vs Broxburn Athletic (A)
Hill Of Beath Hawthorn
6
9
vs Blackburn United (H)
Vale of Leithen
8
9
vs Inverness Athletic (A)
St Duthus
3
9
vs Kirkintilloch Rob Roy (H)
Cumnock Juniors
5
9
Invergordon
4
9
vs Arthurlie (A)
Hurlford United
5
9
vs Glenafton Athletic (A)
Beith Juniors
5
9
vs Largs Thistle (H)
Kilwinning Rangers
4
8
vs St Duthus (H)
Inverness Athletic
4
8
vs Nithsdale Wanderers (H)
Lochmaben
4
8
vs Clachnacuddin II (A)
Halkirk United
5
8
vs Dyce Juniors (H)
Ellon United
7
8
vs Darvel (H)
Troon
5
8
vs Dufftown (A)
Colony Park
6
7
vs Forfar West End (H)
Brechin Victoria
12
7
vs Newton Stewart (A)
Mid-Annandale
2
7
vs Caledonian Braves II (H)
Creetown
2
7
vs Banchory St Ternan (H)
Montrose Roselea
6
7
vs Nairn St Ninian (A)
Maud
8
7
vs Kilwinning Rangers (A)
Largs Thistle
6
7
vs Musselburgh Athletic (A)
Oakley United
7
7
vs St. Cuthbert Wanderers (H)
Upper Annandale
3
6
vs Orkney (A)
Nairn County II
5
6
vs Beith Juniors (H)
Glenafton Athletic
5
6
vs Nairn County II (H)
Orkney
4
6
vs Montrose Roselea (A)
Banchory St Ternan
6
6
vs Sauchie Juniors (H)
Haddington Athletic
8
5
vs Hurlford United (A)
Irvine Meadow
4
5
vs Mid-Annandale (H)
Newton Stewart
2
4
vs Alness United (H)
Bonar Bridge
4
4
vs Wigtown & Bladnoch (H)
Stranraer II
2
4
vs Lochmaben (A)
Nithsdale Wanderers
4
4
vs Upper Annandale (A)
St. Cuthbert Wanderers
4
4
vs Colony Park (H)
Dufftown
7
4
vs Pollok (H)
Auchinleck Talbot
4
4
vs Troon (H)
Cambuslang Rangers
6
4
vs Bonar Bridge (A)
Alness United
4
3
vs Clydebank (A)
Petershill
5
3
vs Halkirk United (H)
Clachnacuddin II
2
2
vs Hurlford United (H)
Arthurlie
5
2
vs Stranraer II (A)
Wigtown & Bladnoch
3
1
vs Creetown (A)
Caledonian Braves II
1
0

Regional Leagues Top Scorer

Regional Leagues Fixtures

Saturday, 1st October, 2022
Nairn County II
13:00
Orkney
Fort William
14:00
Loch Ness
Darvel
14:00
Troon
Inverkeithing Hillfield
14:00
Tynecastle
Banchory St Ternan
14:00
Montrose Roselea
Colony Park
14:00
Dufftown
Hermes
14:00
Stonehaven
Dyce Juniors
14:00
Ellon United
Stoneywood Parkvale
14:00
Bridge of Don Thistle
Maud
14:00
Nairn St Ninian
Beith Juniors
14:00
Glenafton Athletic
Hurlford United
14:00
Arthurlie
Kirkintilloch Rob Roy
14:00
Cumnock Juniors
Petershill
14:00
Clydebank
Pollok
14:00
Auchinleck Talbot
Largs Thistle
14:00
Kilwinning Rangers
Alness United
14:00
Bonar Bridge
Thurso
14:00
Golspie Sutherland
St Duthus
14:00
Inverness Athletic
Halkirk United
14:00
Clachnacuddin II
Penicuik Athletic
14:30
Jeanfield Swifts
Blackburn United
14:30
Vale of Leithen
Linlithgow Rose
14:30
Dundonald Bluebell
Hill Of Beath Hawthorn
14:30
Broxburn Athletic
Sauchie Juniors
14:30
Haddington Athletic
Dundee North End
14:30
Broughty Athletic
Arbroath Victoria
14:30
East Craigie
Dundee St James
14:30
Lochee United
Tayport
14:30
Dundee Violet
Forfar West End
14:30
Brechin Victoria
Coupar Angus
14:30
Forfar United
Scone Thistle
14:30
Blairgowrie
Lochee Harp
14:30
Kirriemuir Thistle
Oakley United
14:30
Musselburgh Athletic
Letham
14:30
Downfield
Crossgates Primrose
14:30
Lothian Hutchison
Friday, 7th October, 2022
Wigtown & Bladnoch
19:30
Stranraer II
Glenafton Athletic
19:30
Darvel
Saturday, 8th October, 2022
Golspie Sutherland
12:30
Orkney
Nithsdale Wanderers
13:00
Lochmaben
Clydebank
14:00
Largs Thistle
Auchinleck Talbot
14:00
Kirkintilloch Rob Roy
Cumnock Juniors
14:00
Beith Juniors
Irvine Meadow
14:00
Hurlford United
Inverkeithing Hillfield
14:00
Lothian Hutchison
Culter
14:00
Hermes
Montrose Roselea
14:00
East End
Bridge of Don Thistle
14:00
Banchory St Ternan
Stonehaven
14:00
Maud
Dufftown
14:00
Ellon United
Dyce Juniors
14:00
Colony Park
Arthurlie
14:00
Petershill
Kilwinning Rangers
14:00
Pollok
Troon
14:00
Cambuslang Rangers
Nairn County II
14:00
Inverness Athletic
Thurso
14:00
Alness United
Bonar Bridge
14:00
Halkirk United
Vale of Leithen
14:30
Oakley United
Musselburgh Athletic
14:30
Sauchie Juniors
Dundonald Bluebell
14:30
Tynecastle
Hill Of Beath Hawthorn
14:30
Blackburn United
Jeanfield Swifts
14:30
Haddington Athletic
Broxburn Athletic
14:30
Penicuik Athletic
Dundee North End
14:30
Tayport
Crossgates Primrose
14:30
Linlithgow Rose
St. Cuthbert Wanderers
15:00
Upper Annandale
Abbey Vale
15:00
Lochar Thistle
Mid-Annandale
15:00
Newton Stewart
Caledonian Braves II
15:00
Creetown
Friday, 14th October, 2022
Hermes
19:45
Bridge of Don Thistle
Saturday, 22nd October, 2022
Clydebank
14:00
Darvel
Clydebank
14:00
Hurlford United
Auchinleck Talbot
14:00
Hurlford United
Glenafton Athletic
14:00
Irvine Meadow
Arthurlie
14:00
Troon
Kirkintilloch Rob Roy
14:00
Pollok
Saturday, 26th November, 2022
St Duthus
13:00
Fort William
Upper Annandale
14:00
Creetown
Lochmaben
14:00
Mid-Annandale
Lochar Thistle
14:00
Nithsdale Wanderers
Caledonian Braves II
14:00
Abbey Vale
Newton Stewart
15:00
St. Cuthbert Wanderers
Saturday, 21st January, 2023
Dundee Violet
14:00
Dundee North End
Saturday, 18th February, 2023
Lochee Harp
14:30
Carnoustie Panmure
Wednesday, 3rd August, 2022
Blairgowrie
2-0FT
Forfar United
Brechin Victoria
0-3FT
East Craigie
Downfield
2-3FT
Kirriemuir Thistle
Dundee North End
0-0FT
Arbroath Victoria
Dundee St James
0-3FT
Tayport
Forfar West End
3-2FT
Coupar Angus
Lochee United
2-0FT
Carnoustie Panmure
Scone Thistle
0-2FT
Lochee Harp
Dundonald Bluebell
6-0FT
Oakley United
Broughty Athletic
2-0FT
Dundee Violet
Inverkeithing Hillfield
3-2FT
Blackburn United
Friday, 5th August, 2022
Lothian Hutchison
1-2FT
Penicuik Athletic
Saturday, 6th August, 2022
Clydebank
2-3FT
Irvine Meadow
Auchinleck Talbot
0-3FT
Darvel
Cumnock Juniors
2-0FT
Cambuslang Rangers
Banchory St Ternan
4-3FT
Nairn St Ninian
Culter
4-0FT
Montrose Roselea
Bridge of Don Thistle
2-3FT
Stonehaven
Colony Park
0-0FT
Ellon United
Hermes
7-0FT
Dufftown
Dyce Juniors
2-0FT
Stoneywood Parkvale
Maud
0-2FT
East End
Beith Juniors
0-2FT
Hurlford United
Glenafton Athletic
1-0FT
Arthurlie
Kilwinning Rangers
2-3FT
Troon
Kirkintilloch Rob Roy
2-0FT
Petershill
Pollok
0-0FT
Largs Thistle
Linlithgow Rose
0-1FT
Musselburgh Athletic
Hill Of Beath Hawthorn
4-4FT
Sauchie Juniors
Broxburn Athletic
1-1FT
Blackburn United
Tynecastle
2-4FT
Jeanfield Swifts
Blairgowrie
3-3FT
Downfield
Brechin Victoria
2-4FT
Kirriemuir Thistle
Dundee North End
2-2FT
Carnoustie Panmure
Dundee St James
3-4FT
Dundee Violet
Forfar West End
0-3FT
Tayport
Lochee United
5-3FT
East Craigie
Scone Thistle
2-1FT
Arbroath Victoria
Broughty Athletic
5-0FT
Forfar United
Letham
7-0FT
Coupar Angus
Abbey Vale
10-0FT
Wigtown & Bladnoch
Upper Annandale
4-2FT
Lochmaben
Wednesday, 10th August, 2022
Forfar United
1-0FT
Lochee United
East Craigie
3-0FT
Dundee St James
Downfield
5-2FT
Brechin Victoria
Kirriemuir Thistle
4-0FT
Broughty Athletic
Arbroath Victoria
0-1FT
Letham
Tayport
2-0FT
Scone Thistle
Coupar Angus
2-1FT
Lochee Harp
Carnoustie Panmure
4-1FT
Forfar West End
Friday, 12th August, 2022
Darvel
3-1FT
Kilwinning Rangers
Saturday, 13th August, 2022
Irvine Meadow
0-1FT
Arthurlie
Montrose Roselea
0-1FT
Bridge of Don Thistle
Stonehaven
2-1FT
Dyce Juniors
Ellon United
2-1FT
Banchory St Ternan
Hermes
6-0FT
Nairn St Ninian
Dufftown
0-2FT
Culter
Stoneywood Parkvale
0-1FT
Maud
East End
2-2FT
Colony Park
Hurlford United
3-1FT
Cumnock Juniors
Troon
3-1FT
Clydebank
Petershill
0-3FT
Beith Juniors
Cambuslang Rangers
0-1FT
Auchinleck Talbot
Pollok
3-2FT
Glenafton Athletic
Largs Thistle
1-5FT
Kirkintilloch Rob Roy
Creetown
4-0FT
St. Cuthbert Wanderers
Vale of Leithen
2-3FT
Inverkeithing Hillfield
Penicuik Athletic
2-1FT
Hill Of Beath Hawthorn
Musselburgh Athletic
0-1FT
Tynecastle
Blackburn United
1-3FT
Dundonald Bluebell
Haddington Athletic
1-2FT
Crossgates Primrose
Jeanfield Swifts
2-0FT
Broxburn Athletic
Sauchie Juniors
6-1FT
Lothian Hutchison
Blairgowrie
0-7FT
Broughty Athletic
Forfar United
2-4FT
Dundee North End
East Craigie
2-1FT
Forfar West End
Downfield
0-0FT
Lochee United
Kirriemuir Thistle
3-1FT
Dundee St James
Arbroath Victoria
0-1FT
Coupar Angus
Tayport
3-1FT
Lochee Harp
Carnoustie Panmure
2-0FT
Letham
Dundee Violet
1-0FT
Scone Thistle
Oakley United
1-5FT
Linlithgow Rose
Abbey Vale
3-0FT
Mid-Annandale
Tuesday, 16th August, 2022
Colony Park
0-7FT
Hermes
Ellon United
0-1FT
Dyce Juniors
Stoneywood Parkvale
6-0FT
Banchory St Ternan
Maud
1-2FT
Culter
East End
2-1FT
Bridge of Don Thistle
Wednesday, 17th August, 2022
Brechin Victoria
0-3FT
Blairgowrie
Dundee North End
1-2FT
East Craigie
Arbroath Victoria
2-0FT
Lochee Harp
Dundee St James
4-0FT
Forfar United
Forfar West End
2-1FT
Dundee Violet
Lochee United
5-5FT
Kirriemuir Thistle
Scone Thistle
0-4FT
Carnoustie Panmure
Upper Annandale
0-0FT
Nithsdale Wanderers
Broughty Athletic
3-1FT
Downfield
Letham
0-1FT
Tayport
Saturday, 20th August, 2022
Loch Ness
0-0FT
Orkney
Fort William
0-2FT
Golspie Sutherland
Cumnock Juniors
3-1FT
Petershill
Inverkeithing Hillfield
3-0FT
Haddington Athletic
Banchory St Ternan
1-3FT
East End
Culter
3-1FT
Nairn St Ninian
Bridge of Don Thistle
6-0FT
Dufftown
Stonehaven
1-2FT
Stoneywood Parkvale
Hermes
5-1FT
Ellon United
Dyce Juniors
0-1FT
Montrose Roselea
Maud
3-4FT
Colony Park
Alness United
2-1FT
Invergordon
Inverness Athletic
2-1FT
Clachnacuddin II
Nairn County II
2-4FT
Thurso
St Duthus
4-2FT
Halkirk United
Dundonald Bluebell
3-0FT
Vale of Leithen
Sauchie Juniors
2-4FT
Linlithgow Rose
Blairgowrie
3-1FT
Dundee St James
Forfar United
4-2FT
Scone Thistle
Brechin Victoria
0-5FT
Lochee United
East Craigie
3-1FT
Letham
Downfield
1-2FT
Dundee North End
Kirriemuir Thistle
4-0FT
Forfar West End
Tayport
3-1FT
Arbroath Victoria
Dundee Violet
3-0FT
Lochee Harp
Oakley United
1-4FT
Broxburn Athletic
Wigtown & Bladnoch
1-1FT
Lochar Thistle
Newton Stewart
3-0FT
Stranraer II
Lochmaben
2-3FT
St. Cuthbert Wanderers
Monday, 22nd August, 2022
Lochee United
8-1FT
Blairgowrie
Tuesday, 23rd August, 2022
Crossgates Primrose
4-3FT
Oakley United
Banchory St Ternan
0-4FT
Culter
Stonehaven
2-2FT
East End
Colony Park
0-3FT
Bridge of Don Thistle
Ellon United
3-2FT
Montrose Roselea
Stoneywood Parkvale
0-2FT
Hermes
Maud
0-4FT
Dyce Juniors
Nairn St Ninian
2-2FT
Dufftown
Wednesday, 24th August, 2022
Dundee North End
1-3FT
Kirriemuir Thistle
Dundee St James
0-6FT
Downfield
Forfar West End
1-3FT
Forfar United
Coupar Angus
0-2FT
Tayport
Carnoustie Panmure
4-1FT
Lochee Harp
Scone Thistle
0-2FT
East Craigie
Broughty Athletic
4-0FT
Brechin Victoria
Saturday, 27th August, 2022
Orkney
2-3FT
Inverness Athletic
Clachnacuddin II
1-7FT
Loch Ness
Nairn County II
1-0FT
Bonar Bridge
Tuesday, 30th August, 2022
Vale of Leithen
2-4FT
Lothian Hutchison
Penicuik Athletic
2-0FT
Inverkeithing Hillfield
Wednesday, 31st August, 2022
Haddington Athletic
0-0FT
Tynecastle
Jeanfield Swifts
0-2FT
Dundonald Bluebell
Friday, 2nd September, 2022
Darvel
4-0FT
Arthurlie
Pollok
2-3FT
Beith Juniors
St. Cuthbert Wanderers
1-7FT
Mid-Annandale
Saturday, 3rd September, 2022
Orkney
3-1FT
Bonar Bridge
Inverkeithing Hillfield
1-2FT
Musselburgh Athletic
Nairn St Ninian
2-0FT
Bridge of Don Thistle
Montrose Roselea
2-2FT
Stonehaven
Ellon United
2-0FT
Dufftown
Maud
1-0FT
Banchory St Ternan
Hurlford United
2-0FT
Troon
Kirkintilloch Rob Roy
1-2FT
Glenafton Athletic
Petershill
1-1FT
Auchinleck Talbot
Cambuslang Rangers
0-3FT
Clydebank
Largs Thistle
2-1FT
Cumnock Juniors
Loch Ness
3-1FT
Invergordon
Alness United
0-1FT
Halkirk United
Thurso
1-2FT
Fort William
St Duthus
4-1FT
Nairn County II
Dundonald Bluebell
1-2FT
Haddington Athletic
Linlithgow Rose
4-2FT
Jeanfield Swifts
Broxburn Athletic
4-2FT
Sauchie Juniors
Tynecastle
4-1FT
Vale of Leithen
Dundee North End
4-3FT
Blairgowrie
Arbroath Victoria
2-2FT
Tayport
Dundee St James
4-0FT
Brechin Victoria
Forfar West End
3-4FT
Downfield
Coupar Angus
2-4FT
Dundee Violet
Lochee United
2-2FT
Broughty Athletic
Scone Thistle
0-4FT
Kirriemuir Thistle
Lochee Harp
1-10FT
East Craigie
Letham
1-1FT
Forfar United
Crossgates Primrose
2-1FT
Penicuik Athletic
Lothian Hutchison
1-5FT
Blackburn United
Creetown
3-1FT
Newton Stewart
Nithsdale Wanderers
2-0FT
Wigtown & Bladnoch
Lochar Thistle
5-2FT
Lochmaben
Wednesday, 14th September, 2022
Golspie Sutherland
5-2FT
Bonar Bridge
Alness United
1-3FT
Inverness Athletic
Halkirk United
3-0FT
Thurso
Saturday, 17th September, 2022
Fort William
5-1FT
Orkney
Montrose Roselea
2-2FT
Stoneywood Parkvale
Bridge of Don Thistle
1-0FT
Ellon United
Stonehaven
1-1FT
Dufftown
Hermes
6-1FT
Maud
Dyce Juniors
2-2FT
Nairn St Ninian
Beith Juniors
0-3FT
Kirkintilloch Rob Roy
Hurlford United
2-2FT
Largs Thistle
Glenafton Athletic
0-1FT
Troon
Arthurlie
0-3FT
Cambuslang Rangers
Penicuik Athletic
5-1FT
Blackburn United
Blairgowrie
0-1FT
Forfar West End
Forfar United
2-1FT
Lochee Harp
Brechin Victoria
1-2FT
Dundee North End
East Craigie
4-0FT
Coupar Angus
Downfield
3-1FT
Scone Thistle
Kirriemuir Thistle
2-2FT
Letham
Broughty Athletic
5-0FT
Dundee St James
Dundee Violet
0-1FT
Arbroath Victoria
Upper Annandale
2-0FT
St. Cuthbert Wanderers
Lochmaben
2-1FT
Nithsdale Wanderers
Stranraer II
4-0FT
Caledonian Braves II
Friday, 23rd September, 2022
Kilwinning Rangers
2-0FT
Cambuslang Rangers
Inverkeithing Hillfield
1-2FT
Dundonald Bluebell
Saturday, 24th September, 2022
Golspie Sutherland
2-1FT
Nairn County II
Irvine Meadow
1-1FT
Largs Thistle
Colony Park
1-3FT
Nairn St Ninian
Dufftown
1-1FT
Dyce Juniors
Maud
0-6FT
Bridge of Don Thistle
Pollok
4-1FT
Clydebank
Loch Ness
2-1FT
St Duthus
Inverness Athletic
0-5FT
Invergordon
Halkirk United
1-6FT
Fort William
Bonar Bridge
1-5FT
Thurso
Vale of Leithen
0-4FT
Penicuik Athletic
Haddington Athletic
0-0FT
Musselburgh Athletic
Linlithgow Rose
4-1FT
Broxburn Athletic
Jeanfield Swifts
4-2FT
Blackburn United
Blairgowrie
1-1FT
Brechin Victoria
Forfar United
4-0FT
Forfar West End
Oakley United
2-5FT
Sauchie Juniors
Crossgates Primrose
3-2FT
Hill Of Beath Hawthorn
Lothian Hutchison
3-0FT
Tynecastle
Wednesday, 28th September, 2022
Musselburgh Athletic
3-0FT
Lothian Hutchison
Dundonald Bluebell
1-2FT
Sauchie Juniors
Linlithgow Rose
2-0FT
Haddington Athletic
Jeanfield Swifts
2-1FT
Crossgates Primrose
Broxburn Athletic
3-3FT
Inverkeithing Hillfield
Tynecastle
1-0FT
Oakley United
Vale of Leithen
2-0FT
Hill Of Beath Hawthorn
Golspie Sutherland
2-1FT
Halkirk United
Alness United
0-2FT
Loch Ness
Nairn County II
1-2FT
Invergordon

Regional Leagues League Table

East of Scotland
P
W
D
L
Pts
Sauchie Juniors
2
2
0
0
6
Penicuik Athletic
2
2
0
0
6
Jeanfield Swifts
2
2
0
0
6
Linlithgow Rose
2
1
1
0
4
Broxburn Athletic
2
1
1
0
4
Haddington Athletic
2
1
1
0
4
Crossgates Primrose
2
1
0
1
3
Inverkeithing Hillfield
1
1
0
0
3
Blackburn United
1
0
1
0
1
Hill Of Beath Hawthorn
2
0
1
1
1
Musselburgh Athletic
2
0
1
1
1
Oakley United
1
0
0
1
0
Dundonald Bluebell
1
0
0
1
0
Lothian Hutchison
2
0
0
2
0
Tynecastle
2
0
0
2
0
Vale of Leithen
2
0
0
2
0

It's Sauchie Juniors who sits top of the table at the moment. They have 6 points after 2 games. The recent form for Sauchie Juniors looks like this: WW. They are followed by Penicuik Athletic, who is currently 0 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Vale of Leithen with 0 points from 2 games.

Midlands
P
W
D
L
Pts
Carnoustie Panmure
3
3
0
0
9
Dundee North End
3
3
0
0
9
Letham
3
2
1
0
7
Downfield
2
2
0
0
6
Arbroath Victoria
3
1
2
0
5
Dundee Violet
3
1
2
0
5
Lochee United
3
1
2
0
5
Kirriemuir Thistle
2
1
1
0
4
Broughty Athletic
3
1
1
1
4
Forfar United
3
1
1
1
4
Forfar West End
3
1
1
1
4
East Craigie
3
1
1
1
4
Scone Thistle
2
1
0
1
3
Coupar Angus
3
1
0
2
3
Lochee Harp
3
0
1
2
1
Brechin Victoria
3
0
1
2
1
Blairgowrie
3
0
0
3
0
Tayport
3
0
0
3
0
Dundee St James
3
0
0
3
0

It's Carnoustie Panmure who sits top of the table at the moment. They have 9 points after 3 games. The recent form for Carnoustie Panmure looks like this: WWW. They are followed by Dundee North End, who is currently 0 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Dundee St James with 0 points from 3 games.

West of Scotland
P
W
D
L
Pts
Beith Juniors
1
1
0
0
3
Clydebank
1
1
0
0
3
Kilwinning Rangers
1
1
0
0
3
Pollok
1
1
0
0
3
Auchinleck Talbot
1
1
0
0
3
Cumnock Juniors
1
1
0
0
3
Glenafton Athletic
1
0
1
0
1
Largs Thistle
1
0
1
0
1
Hurlford United
1
0
1
0
1
Kirkintilloch Rob Roy
1
0
1
0
1
Darvel
1
0
0
1
0
Troon
1
0
0
1
0
Arthurlie
1
0
0
1
0
Cambuslang Rangers
1
0
0
1
0
Irvine Meadow
1
0
0
1
0
Petershill
1
0
0
1
0

It's Beith Juniors who sits top of the table at the moment. They have 3 points after 1 games. The recent form for Beith Juniors looks like this: W. They are followed by Clydebank, who is currently 0 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Petershill with 0 points from 1 games.

South of Scotland
P
W
D
L
Pts
Lochar Thistle
1
1
0
0
3
Abbey Vale
0
0
0
0
0
Caledonian Braves II
0
0
0
0
0
Creetown
0
0
0
0
0
Lochmaben
0
0
0
0
0
Mid-Annandale
0
0
0
0
0
Newton Stewart
0
0
0
0
0
St. Cuthbert Wanderers
0
0
0
0
0
Stranraer II
0
0
0
0
0
Upper Annandale
0
0
0
0
0
Wigtown & Bladnoch
0
0
0
0
0
Nithsdale Wanderers
1
0
0
1
0

It's Lochar Thistle who sits top of the table at the moment. They have 3 points after 1 games. The recent form for Lochar Thistle looks like this: W. They are followed by Abbey Vale, who is currently 3 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Nithsdale Wanderers with 0 points from 1 games.

North JFA
P
W
D
L
Pts
Banchory St Ternan
0
0
0
0
0
Bridge of Don Thistle
0
0
0
0
0
Colony Park
0
0
0
0
0
Culter
0
0
0
0
0
Dufftown
0
0
0
0
0
Dyce Juniors
0
0
0
0
0
East End
0
0
0
0
0
Ellon United
0
0
0
0
0
Hermes
0
0
0
0
0
Maud
0
0
0
0
0
Montrose Roselea
0
0
0
0
0
Nairn St Ninian
0
0
0
0
0
Stonehaven
0
0
0
0
0
Stoneywood Parkvale
0
0
0
0
0

It's Banchory St Ternan who sits top of the table at the moment. They have 0 points after 0 games. The recent form for Banchory St Ternan looks like this: . They are followed by Bridge of Don Thistle, who is currently 0 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Stoneywood Parkvale with 0 points from 0 games.

North Caledonian
P
W
D
L
Pts
Alness United
0
0
0
0
0
Bonar Bridge
0
0
0
0
0
Clachnacuddin II
0
0
0
0
0
Fort William
0
0
0
0
0
Golspie Sutherland
0
0
0
0
0
Halkirk United
0
0
0
0
0
Invergordon
0
0
0
0
0
Inverness Athletic
0
0
0
0
0
Loch Ness
0
0
0
0
0
Nairn County II
0
0
0
0
0
Orkney
0
0
0
0
0
St Duthus
0
0
0
0
0
Thurso
0
0
0
0
0

It's Alness United who sits top of the table at the moment. They have 0 points after 0 games. The recent form for Alness United looks like this: . They are followed by Bonar Bridge, who is currently 0 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Thurso with 0 points from 0 games.

OddAlerts Pro

Bet With Confidence

Take your betting experience to the next level with OddAlerts and discover a powerful set of tools designed to specifically drive profits.

Get OddAlerts Pro