FNL 2 - Group 2 Stats

2021/2022

  • General Stats
  • Games Played
    312
  • Home Wins
    14145%
  • Draws
    6421%
  • Away Wins
    10734%
  • Total Goals
    8622.76
  • Over/Under
  • Over 0.5 Goals
    29093%
  • Over 1.5 Goals
    22873%
  • Over 2.5 Goals
    16754%
  • Over 3.5 Goals
    8828%
  • Goals by Half
  • 1H Goals
    3731.20
  • 2H Goals
    4771.53
  • Over 0.5 1H Goals
    21770%
  • Over 1.5 1H Goals
    10634%
  • Over 0.5 2H Goals
    23876%
  • Over 1.5 2H Goals
    13744%
  • Home Goals (1H)
    1950.63
  • Home Goals (2H)
    2720.87
  • Away Goals (1H)
    1780.57
  • Away Goals (2H)
    2050.66
  • Most Goals in 1H
    9831%
  • Most Goals in 2H
    14246%
  • Most Goals (Tie)
    6721%
  • Card Stats
  • Cards
    8972.88
  • Home Cards
    4591.47
  • Away Cards
    4381.40
  • Over 2.5 Cards
    15148%
  • Over 3.5 Cards
    13142%
  • Over 4.5 Cards
    10534%
  • Over 5.5 Cards
    7524%
  • Over 6.5 Cards
    4615%
  • BTTS Stats
  • BTTS %
    15148%
  • BTTS & 2.5+ Goals
    12440%
  • BTTS or 2.5+ Goals
    19462%
  • Corner Stats
  • Corners
    17985.76
  • Home Corners
    9683.10
  • Away Corners
    8302.66
  • Over 5.5 Corners
    16653%
  • Over 6.5 Corners
    15349%
  • Over 7.5 Corners
    13242%
  • Over 8.5 Corners
    11437%
  • Over 9.5 Corners
    9029%
  • Over 10.5 Corners
    7624%
  • Over 11.5 Corners
    6019%
  • Over 12.5 Corners
    4615%

FNL 2 - Group 2 Team Stats

Teams
P
#
Shinnik
32
59
Dinamo Moskva II
32
58
Leningradets
30
58
Tver
30
55
Zenit II
28
52
Krasava Odintsovo
30
50
Volna Kovernino
32
45
Zvezda Sint Petersburg
30
45
Kairat Moskva
30
44
Murom
32
43
Znamya Truda
28
41
Yenisey II
32
38
FK Dinamo St. Petersburg
30
38
Olimp-Dolgoprudny II
28
37
Kazanka
32
31
Torpedo Vladimir
28
31
Luki-Energiya
28
29
Baltika BFU
28
28
Chita
28
28
Khimik Dzerzhinsk
28
27
Chertanovo
28
25
Smolensk
3
0

FNL 2 - Group 2 Top Scorer

FNL 2 - Group 2 Referee Stats

Referee
P
#
Dmitri Streltsov
1
10.00
Kirill Silantjev
1
8.00
Oleg Snegirev
1
7.00
Aleksey Kuznetsov
2
7.00
Ivan Abrosimov
1
7.00
Dmitri Smirnov
1
6.00
Rafael Shafeev
1
5.00
Andrey Fisenko
1
5.00
Ranel Ziyakov
1
5.00
Ivan Pozhidaev
4
5.00
German Kovalenko
3
5.00
Viktor Sinyakov
4
4.75
Mikhail Bukhovets
3
4.67
Sergey Osipov
2
4.50
Egor Egorov
2
4.50
Petr Miroshnichenko
5
4.20
Aleksey Ivannikov
1
4.00
Artem Smolin
2
4.00
Ivan Saraev
2
3.50
Taras Shevchenko
8
3.50
Mikhail Vorobjev
3
3.33
Igor Zakharov
4
3.25
Daniil Shemetov
3
3.00
Artem Kharin
4
3.00
Andrey Afonin
5
3.00
Oleg Koretskiy
1
3.00
Yan Marushko
3
2.67
Ilya Ivanov
4
2.50
Aleksandr Anufriev
2
2.50
Evgeni Galimov
2
2.50
Yaroslav Khromey
3
2.33
Artem Petrenko
4
2.25
Aleksandr Samsonov
6
2.00
Roman Trukhanovich
6
2.00
Yuri Karpov
4
2.00
Aleksandr Generalov
3
2.00
Aleksandr Borisov
3
2.00
Aleksey Lapatukhin
3
2.00
Artem Kataykin
2
2.00
Mikhail Taran
6
2.00
Dmitri Matveev
5
2.00
Konstantin Yudanov
3
1.67
Igor Vertkov
3
1.67
Stanislav Matveev
5
1.40
Vladimir Falov
3
1.33
Aleksey Fedotov
5
1.20
Aleksandr Mayun
3
1.00
Stanislav Isaev
5
1.00
Ilya Bugrov
5
0.80
Aleksandr Sedinkin
2
0.50
Igor Kaplenkov
3
0.33
Vitali Evdokimov
3
0.00
Maksim Skorochkin
2
0.00
Andrey Prokopov
2
0.00
Pavel Lysenko
3
0.00
Mikhail Plisko
2
0.00
Mikhail Cheremnykh
3
0.00
Maksim Chembulatov
2
0.00
Sergey Kulikov
1
0.00
Roman Marnavskiy
3
0.00
Danil Kashirin
1
0.00
Vera Opeykina
1
0.00
Maksim Sutormin
1
0.00
Evgeni Kudryashov
1
0.00
Konstantin Averjanov
1
0.00
Vladislav Rybakov
2
0.00
Sergey Cheban
1
0.00
Roman Galimov
1
0.00

FNL 2 - Group 2 Fixtures

Friday, 1st April, 2022
Dinamo St. Petersburg
1-0FT
Yenisey II
Saturday, 2nd April, 2022
Zvezda Sint Petersburg
0-3FT
Shinnik
Tver
0-0FT
Kazanka
Murom
2-0FT
Krasava Odintsovo
Kairat Moskva
0-2FT
Dinamo Moskva II
Leningradets
1-0FT
Volna Kovernino
Sunday, 3rd April, 2022
Znamya Truda
3-1FT
Chita
Khimik Dzerzhinsk
1-2FT
Baltika BFU
Olimp-Dolgoprudny II
0-1FT
Luki-Energiya
Monday, 4th April, 2022
Chertanovo
0-8FT
Zenit II
Saturday, 9th April, 2022
Volna Kovernino
1-4FT
Kairat Moskva
Baltika BFU
0-0FT
Chertanovo
Murom
2-0FT
Leningradets
Krasava Odintsovo
4-1FT
Yenisey II
Dinamo Moskva II
1-2FT
Zvezda Sint Petersburg
Kazanka
1-2FT
Dinamo St. Petersburg
Shinnik
2-2FT
Tver
Sunday, 10th April, 2022
Zenit II
0-4FT
Znamya Truda
Luki-Energiya
4-1FT
Khimik Dzerzhinsk
Torpedo Vladimir
1-0FT
Chita
Friday, 15th April, 2022
Krasava Odintsovo
1-1FT
Kazanka
Dinamo St. Petersburg
0-1FT
Shinnik
Saturday, 16th April, 2022
Khimik Dzerzhinsk
1-2FT
Chita
Zvezda Sint Petersburg
3-0FT
Volna Kovernino
Tver
3-2FT
Dinamo Moskva II
Torpedo Vladimir
2-1FT
Zenit II
Kairat Moskva
1-0FT
Murom
Olimp-Dolgoprudny II
2-2FT
Baltika BFU
Leningradets
0-1FT
Yenisey II
Monday, 18th April, 2022
Chertanovo
3-0FT
Luki-Energiya
Friday, 22nd April, 2022
Chita
3-0FT
Olimp-Dolgoprudny II
Saturday, 23rd April, 2022
Yenisey II
1-1FT
Kairat Moskva
Volna Kovernino
2-7FT
Tver
Shinnik
3-2FT
Krasava Odintsovo
Murom
1-0FT
Zvezda Sint Petersburg
Luki-Energiya
2-0FT
Znamya Truda
Dinamo Moskva II
4-1FT
Dinamo St. Petersburg
Sunday, 24th April, 2022
Baltika BFU
2-1FT
Torpedo Vladimir
Zenit II
6-2FT
Khimik Dzerzhinsk
Kazanka
0-6FT
Leningradets
Saturday, 30th April, 2022
Chita
1-2FT
Chertanovo
Znamya Truda
0-1FT
Baltika BFU
Zvezda Sint Petersburg
2-0FT
Yenisey II
Dinamo St. Petersburg
2-4FT
Volna Kovernino
Leningradets
0-1FT
Shinnik
Torpedo Vladimir
3-1FT
Luki-Energiya
Tver
0-0FT
Murom
Kairat Moskva
2-1FT
Kazanka
Olimp-Dolgoprudny II
1-0FT
Zenit II
Sunday, 1st May, 2022
Dinamo Moskva II
3-2FT
Krasava Odintsovo
Friday, 6th May, 2022
Kazanka
1-3FT
Zvezda Sint Petersburg
Yenisey II
2-1FT
Tver
Dinamo Moskva II
1-0FT
Leningradets
Shinnik
2-0FT
Kairat Moskva
Murom
3-2FT
Dinamo St. Petersburg
Saturday, 7th May, 2022
Chita
1-2FT
Znamya Truda
Luki-Energiya
0-2FT
Olimp-Dolgoprudny II
Volna Kovernino
0-3FT
Krasava Odintsovo
Sunday, 8th May, 2022
Zenit II
3-2FT
Chertanovo
Baltika BFU
3-2FT
Khimik Dzerzhinsk
Tuesday, 10th May, 2022
Dinamo St. Petersburg
1-1FT
Kazanka
Wednesday, 11th May, 2022
Zvezda Sint Petersburg
0-0FT
Dinamo Moskva II
Yenisey II
4-1FT
Krasava Odintsovo
Tver
1-2FT
Shinnik
Kairat Moskva
3-4FT
Volna Kovernino
Leningradets
1-0FT
Murom
Saturday, 14th May, 2022
Chita
1-2FT
Torpedo Vladimir
Znamya Truda
2-3FT
Zenit II
Khimik Dzerzhinsk
1-0FT
Luki-Energiya
Sunday, 15th May, 2022
Volna Kovernino
2-2FT
Zvezda Sint Petersburg
Shinnik
1-1FT
Dinamo St. Petersburg
Murom
0-1FT
Kairat Moskva
Kazanka
0-1FT
Krasava Odintsovo
Dinamo Moskva II
0-3FT
Tver
Monday, 16th May, 2022
Chertanovo
0-0FT
Baltika BFU
Yenisey II
1-0FT
Leningradets
Saturday, 21st May, 2022
Chita
3-1FT
Khimik Dzerzhinsk
Sunday, 22nd May, 2022
Zenit II
0-3FT
Torpedo Vladimir
Zvezda Sint Petersburg
1-2FT
Murom
Leningradets
1-0FT
Kazanka
Tver
0-0FT
Volna Kovernino
Baltika BFU
0-1FT
Olimp-Dolgoprudny II
Luki-Energiya
3-0FT
Chertanovo
Krasava Odintsovo
0-1FT
Shinnik
Kairat Moskva
4-2FT
Yenisey II
Dinamo St. Petersburg
3-1FT
Dinamo Moskva II
Friday, 27th May, 2022
Khimik Dzerzhinsk
0-4FT
Zenit II
Volna Kovernino
2-0FT
Dinamo St. Petersburg
Saturday, 28th May, 2022
Krasava Odintsovo
4-3FT
Dinamo Moskva II
Yenisey II
1-2FT
Zvezda Sint Petersburg
Znamya Truda
2-1FT
Luki-Energiya
Shinnik
2-0FT
Leningradets
Murom
2-0FT
Tver
Torpedo Vladimir
1-0FT
Baltika BFU
Olimp-Dolgoprudny II
2-2FT
Chita
Kazanka
0-2FT
Kairat Moskva
Friday, 3rd June, 2022
Dinamo St. Petersburg
0-2FT
Murom
Saturday, 4th June, 2022
Zvezda Sint Petersburg
3-1FT
Kazanka
Tver
4-1FT
Yenisey II
Kairat Moskva
2-2FT
Shinnik
Leningradets
1-0FT
Dinamo Moskva II
Krasava Odintsovo
2-2FT
Volna Kovernino
Sunday, 5th June, 2022
Chertanovo
2-0FT
Chita
Luki-Energiya
1-2FT
Torpedo Vladimir
Baltika BFU
1-3FT
Znamya Truda
Zenit II
2-2FT
Olimp-Dolgoprudny II
Friday, 10th June, 2022
Yenisey II
0-0FT
Dinamo St. Petersburg
Volna Kovernino
0-6FT
Leningradets
Krasava Odintsovo
2-3FT
Murom
Kazanka
0-0FT
Tver
Dinamo Moskva II
1-1FT
Kairat Moskva
Shinnik
1-1FT
Zvezda Sint Petersburg

FNL 2 - Group 2 League Table

Regular Season
P
W
D
L
Pts

Group 1

Tver
18
12
5
1
41
Leningradets
18
12
4
2
40
Krasava Odintsovo
18
9
4
5
31
FK Dinamo St. Petersburg
18
8
4
6
28
Zvezda Sint Petersburg
18
8
2
8
26
Kairat Moskva
18
6
5
7
23
Zenit II
18
5
4
9
19
Luki-Energiya
18
4
3
11
15
Baltika BFU
18
4
2
12
14
Chita
18
2
7
9
13
Smolensk
0
0
0
0
0

Group 2

Shinnik
20
17
1
2
52
Dinamo Moskva II
20
10
8
2
38
Kazanka
20
9
4
7
31
Yenisey II
20
9
3
8
30
Murom
20
7
7
6
28
Volna Kovernino
20
8
4
8
28
Olimp-Dolgoprudny II
20
7
5
8
26
Khimik Dzerzhinsk
20
5
6
9
21
Torpedo Vladimir
20
5
3
12
18
Znamya Truda
20
5
4
11
16
Chertanovo
20
4
3
13
15

It's Tver who sits top of the table at the moment. They have 41 points after 18 games. The recent form for Tver looks like this: DWWWD. They are followed by Leningradets, who is currently 1 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Smolensk with 0 points from 0 games. At the bottom of the table is Chertanovo with 15 points from 20 games.

2nd Phase
P
W
D
L
Pts

Promotion Group

Shinnik
12
8
4
0
55
Tver
12
4
5
3
40
Murom
12
8
1
3
37
Leningradets
11
5
0
6
35
Kairat Moskva
12
6
3
3
30
Krasava Odintsovo
12
4
2
6
29
Zvezda Sint Petersburg
12
6
3
3
28
Volna Kovernino
11
3
3
5
27
Dinamo Moskva II
12
4
2
6
26
Yenisey II
12
4
2
6
21
FK Dinamo St. Petersburg
12
3
3
6
21
Kazanka
12
0
4
8
13

Relegation Group

Torpedo Vladimir
8
7
0
1
29
Olimp-Dolgoprudny II
8
3
3
2
28
Zenit II
10
5
1
4
26
Znamya Truda
8
5
0
3
25
Baltika BFU
10
4
3
3
22
Chertanovo
8
3
2
3
22
Luki-Energiya
10
4
0
6
20
Chita
10
3
1
6
18
Khimik Dzerzhinsk
8
1
0
7
13

It's Shinnik who sits top of the table at the moment. They have 55 points after 12 games. The recent form for Shinnik looks like this: DWWDD. They are followed by Tver, who is currently 15 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Kazanka with 13 points from 12 games. At the bottom of the table is Khimik Dzerzhinsk with 13 points from 8 games.

OddAlerts Pro

Bet With Confidence

Take your betting experience to the next level with OddAlerts and discover a powerful set of tools designed to specifically drive profits.

Get OddAlerts Pro