Second League Stats

2021/2022

  • General Stats
  • Games Played
    260
  • Home Wins
    12548%
  • Draws
    5622%
  • Away Wins
    7930%
  • Total Goals
    6862.64
  • Over/Under
  • Over 0.5 Goals
    24092%
  • Over 1.5 Goals
    18672%
  • Over 2.5 Goals
    12749%
  • Over 3.5 Goals
    6927%
  • Goals by Half
  • 1H Goals
    2220.85
  • 2H Goals
    2821.08
  • Over 0.5 1H Goals
    13050%
  • Over 1.5 1H Goals
    6625%
  • Over 0.5 2H Goals
    14556%
  • Over 1.5 2H Goals
    8232%
  • Home Goals (1H)
    1450.56
  • Home Goals (2H)
    1470.57
  • Away Goals (1H)
    770.30
  • Away Goals (2H)
    1350.52
  • Most Goals in 1H
    5822%
  • Most Goals in 2H
    8432%
  • Most Goals (Tie)
    4919%
  • Card Stats
  • Cards
    3671.41
  • Home Cards
    1730.67
  • Away Cards
    1940.75
  • Over 2.5 Cards
    5822%
  • Over 3.5 Cards
    4818%
  • Over 4.5 Cards
    4116%
  • Over 5.5 Cards
    3413%
  • Over 6.5 Cards
    249%
  • BTTS Stats
  • BTTS %
    10440%
  • BTTS & 2.5+ Goals
    7830%
  • BTTS or 2.5+ Goals
    15359%
  • Corner Stats
  • Corners
    5922.28
  • Home Corners
    3101.19
  • Away Corners
    2821.08
  • Over 5.5 Corners
    5923%
  • Over 6.5 Corners
    4919%
  • Over 7.5 Corners
    4116%
  • Over 8.5 Corners
    3313%
  • Over 9.5 Corners
    2610%
  • Over 10.5 Corners
    177%
  • Over 11.5 Corners
    135%
  • Over 12.5 Corners
    83%

Second League Team Stats

Teams
P
#
Pobeda
26
62
Sileks
26
54
Belasica
26
53
Voska Sport
26
50
Vardar
26
45
FK Sloga Vinica 1934
26
40
Gostivar
26
34
Besa Dobërdoll
26
34
Korab Debar
26
32
Teteks
26
32
Ohrid
26
32
Pehchevo
26
32
Detonit Junior
26
31
Kamenica-Sasa
26
31
FK Kozuv Gevgelija
26
30
Osogovo
26
30
Veleshta
26
24
Bratstvo Žitoše
26
17
Tim Lokomotiva
26
12
Kadino
26
11

Second League Top Scorer

Second League Fixtures

Wednesday, 25th August, 2021
Teteks
2-1FT
Veleshta
Gostivar
0-4FT
Voska Sport
Osogovo
1-4FT
Kamenica-Sasa
FK Sloga Vinica 1934
1-0FT
Bratstvo Žitoše
Pobeda
2-1FT
Pehchevo
Korab Debar
0-0FT
Vardar
Kadino
0-3FT
Sileks
Ohrid
4-1FT
Besa Dobërdoll
Detonit Junior
0-2FT
Belasica
Tim Lokomotiva
0-2FT
FK Kozuv Gevgelija
Sunday, 29th August, 2021
FK Kozuv Gevgelija
0-2FT
Pobeda
Pehchevo
4-1FT
Detonit Junior
FK Sloga Vinica 1934
1-0FT
Osogovo
Kamenica-Sasa
1-0FT
Tim Lokomotiva
Kadino
2-1FT
Ohrid
Veleshta
2-2FT
Gostivar
Sileks
2-1FT
Vardar
Bratstvo Žitoše
1-1FT
Belasica
Besa Dobërdoll
2-0FT
Teteks
Voska Sport
3-1FT
Korab Debar
Sunday, 12th September, 2021
Vardar
2-0FT
Voska Sport
Belasica
3-1FT
Pehchevo
Teteks
1-1FT
Kadino
Gostivar
0-2FT
Besa Dobërdoll
Osogovo
2-0FT
Bratstvo Žitoše
Pobeda
1-1FT
Kamenica-Sasa
Korab Debar
1-0FT
Veleshta
Ohrid
0-1FT
Sileks
Detonit Junior
0-0FT
FK Kozuv Gevgelija
Tim Lokomotiva
1-2FT
FK Sloga Vinica 1934
Saturday, 18th September, 2021
FK Kozuv Gevgelija
1-2FT
Belasica
Osogovo
2-2FT
Tim Lokomotiva
FK Sloga Vinica 1934
2-1FT
Pobeda
Kamenica-Sasa
1-0FT
Detonit Junior
Kadino
0-0FT
Gostivar
Ohrid
0-1FT
Teteks
Veleshta
2-1FT
Vardar
Sileks
2-0FT
Voska Sport
Bratstvo Žitoše
0-4FT
Pehchevo
Besa Dobërdoll
1-2FT
Korab Debar
Saturday, 25th September, 2021
Vardar
2-2FT
Besa Dobërdoll
Belasica
0-1FT
Kamenica-Sasa
Teteks
0-2FT
Sileks
Gostivar
2-1FT
Ohrid
Pehchevo
1-0FT
FK Kozuv Gevgelija
Pobeda
6-0FT
Osogovo
Korab Debar
1-0FT
Kadino
Detonit Junior
2-0FT
FK Sloga Vinica 1934
Tim Lokomotiva
1-0FT
Bratstvo Žitoše
Voska Sport
4-0FT
Veleshta
Sunday, 3rd October, 2021
Teteks
2-1FT
Gostivar
Osogovo
2-1FT
Detonit Junior
FK Sloga Vinica 1934
1-1FT
Belasica
Kamenica-Sasa
2-0FT
Pehchevo
Kadino
0-3FT
Vardar
Ohrid
1-2FT
Korab Debar
Sileks
5-0FT
Veleshta
Bratstvo Žitoše
0-1FT
FK Kozuv Gevgelija
Tim Lokomotiva
1-4FT
Pobeda
Besa Dobërdoll
0-1FT
Voska Sport
Saturday, 16th October, 2021
Vardar
2-0FT
Ohrid
Belasica
0-2FT
Osogovo
Gostivar
2-2FT
Sileks
FK Kozuv Gevgelija
0-0FT
Kamenica-Sasa
Pehchevo
1-2FT
FK Sloga Vinica 1934
Pobeda
5-0FT
Bratstvo Žitoše
Korab Debar
3-3FT
Teteks
Veleshta
1-1FT
Besa Dobërdoll
Detonit Junior
2-1FT
Tim Lokomotiva
Voska Sport
5-0FT
Kadino
Saturday, 23rd October, 2021
Teteks
0-3FT
Vardar
Gostivar
4-2FT
Korab Debar
Osogovo
0-3FT
Pehchevo
FK Sloga Vinica 1934
2-1FT
FK Kozuv Gevgelija
Pobeda
1-0FT
Detonit Junior
Kadino
0-1FT
Veleshta
Ohrid
1-2FT
Voska Sport
Sileks
1-0FT
Besa Dobërdoll
Bratstvo Žitoše
2-1FT
Kamenica-Sasa
Tim Lokomotiva
0-2FT
Belasica
Saturday, 30th October, 2021
Vardar
3-1FT
Gostivar
Belasica
0-1FT
Pobeda
FK Kozuv Gevgelija
1-1FT
Osogovo
Pehchevo
4-0FT
Tim Lokomotiva
Kamenica-Sasa
0-1FT
FK Sloga Vinica 1934
Korab Debar
0-1FT
Sileks
Veleshta
1-1FT
Ohrid
Detonit Junior
4-0FT
Bratstvo Žitoše
Besa Dobërdoll
1-1FT
Kadino
Voska Sport
2-0FT
Teteks
Saturday, 6th November, 2021
Belasica
4-1FT
Detonit Junior
Pehchevo
1-1FT
Pobeda
Voska Sport
0-1FT
Gostivar
Sunday, 7th November, 2021
Vardar
1-0FT
Korab Debar
FK Kozuv Gevgelija
3-0FT
Tim Lokomotiva
Kamenica-Sasa
2-0FT
Osogovo
Veleshta
2-1FT
Teteks
Sileks
7-0FT
Kadino
Bratstvo Žitoše
0-1FT
FK Sloga Vinica 1934
Besa Dobërdoll
0-2FT
Ohrid
Saturday, 20th November, 2021
Vardar
1-2FT
Sileks
Belasica
2-0FT
Bratstvo Žitoše
Teteks
2-1FT
Besa Dobërdoll
Gostivar
1-1FT
Veleshta
Osogovo
3-0FT
FK Sloga Vinica 1934
Pobeda
3-1FT
FK Kozuv Gevgelija
Korab Debar
1-1FT
Voska Sport
Ohrid
3-1FT
Kadino
Detonit Junior
1-0FT
Pehchevo
Tim Lokomotiva
0-0FT
Kamenica-Sasa
Saturday, 27th November, 2021
FK Kozuv Gevgelija
1-1FT
Detonit Junior
Pehchevo
0-1FT
Belasica
FK Sloga Vinica 1934
3-0FT
Tim Lokomotiva
Kamenica-Sasa
3-0FT
Pobeda
Kadino
0-1FT
Teteks
Veleshta
2-2FT
Korab Debar
Sileks
3-0FT
Ohrid
Bratstvo Žitoše
2-4FT
Osogovo
Besa Dobërdoll
1-1FT
Gostivar
Voska Sport
2-1FT
Vardar
Saturday, 4th December, 2021
Vardar
4-0FT
Veleshta
Belasica
1-1FT
FK Kozuv Gevgelija
Teteks
1-1FT
Ohrid
Gostivar
1-0FT
Kadino
Pehchevo
2-1FT
Bratstvo Žitoše
Pobeda
1-2FT
FK Sloga Vinica 1934
Korab Debar
0-3FT
Besa Dobërdoll
Detonit Junior
1-3FT
Kamenica-Sasa
Tim Lokomotiva
1-1FT
Osogovo
Voska Sport
0-0FT
Sileks
Tuesday, 7th December, 2021
FK Kozuv Gevgelija
2-1FT
Pehchevo
Osogovo
1-3FT
Pobeda
FK Sloga Vinica 1934
1-1FT
Detonit Junior
Kamenica-Sasa
0-0FT
Belasica
Kadino
1-3FT
Korab Debar
Ohrid
4-2FT
Gostivar
Veleshta
1-2FT
Voska Sport
Sileks
3-1FT
Teteks
Bratstvo Žitoše
4-1FT
Tim Lokomotiva
Besa Dobërdoll
0-1FT
Vardar
Saturday, 11th December, 2021
Vardar
3-0FT
Kadino
Belasica
3-0FT
FK Sloga Vinica 1934
Pehchevo
0-1FT
Kamenica-Sasa
Pobeda
4-0FT
Tim Lokomotiva
Voska Sport
2-0FT
Besa Dobërdoll
Tuesday, 14th December, 2021
Gostivar
2-3FT
Teteks
FK Kozuv Gevgelija
1-0FT
Bratstvo Žitoše
Korab Debar
0-0FT
Ohrid
Veleshta
0-3FT
Sileks
Detonit Junior
0-0FT
Osogovo
Saturday, 19th February, 2022
Teteks
2-0FT
Korab Debar
Osogovo
0-3FT
Belasica
FK Sloga Vinica 1934
2-1FT
Pehchevo
Kamenica-Sasa
1-0FT
FK Kozuv Gevgelija
Kadino
0-2FT
Voska Sport
Ohrid
0-0FT
Vardar
Sileks
1-1FT
Gostivar
Bratstvo Žitoše
1-4FT
Pobeda
Tim Lokomotiva
1-3FT
Detonit Junior
Besa Dobërdoll
3-1FT
Veleshta
Saturday, 26th February, 2022
Vardar
2-0FT
Teteks
Belasica
6-0FT
Tim Lokomotiva
FK Kozuv Gevgelija
1-1FT
FK Sloga Vinica 1934
Pehchevo
0-1FT
Osogovo
Kamenica-Sasa
0-1FT
Bratstvo Žitoše
Korab Debar
1-0FT
Gostivar
Veleshta
2-0FT
Kadino
Detonit Junior
0-0FT
Pobeda
Besa Dobërdoll
0-0FT
Sileks
Voska Sport
1-0FT
Ohrid
Saturday, 5th March, 2022
Teteks
1-1FT
Voska Sport
Gostivar
1-1FT
Vardar
Osogovo
1-1FT
FK Kozuv Gevgelija
FK Sloga Vinica 1934
2-0FT
Kamenica-Sasa
Pobeda
0-0FT
Belasica
Kadino
0-5FT
Besa Dobërdoll
Ohrid
2-1FT
Veleshta
Sileks
3-0FT
Korab Debar
Bratstvo Žitoše
1-0FT
Detonit Junior
Tim Lokomotiva
0-1FT
Pehchevo
Saturday, 12th March, 2022
Vardar
1-0FT
Ohrid
Belasica
2-0FT
Detonit Junior
Teteks
2-0FT
Veleshta
Gostivar
6-1FT
Kadino
Osogovo
6-0FT
Tim Lokomotiva
FK Sloga Vinica 1934
1-0FT
Pehchevo
Kamenica-Sasa
1-0FT
Bratstvo Žitoše
Pobeda
1-1FT
FK Kozuv Gevgelija
Sileks
0-0FT
Besa Dobërdoll
Voska Sport
2-0FT
Korab Debar
Sunday, 20th March, 2022
Gostivar
0-0FT
Besa Dobërdoll
FK Kozuv Gevgelija
1-0FT
FK Sloga Vinica 1934
Osogovo
1-1FT
Pehchevo
Korab Debar
0-1FT
Sileks
Kadino
0-4FT
Teteks
Ohrid
0-1FT
Voska Sport
Veleshta
0-1FT
Vardar
Detonit Junior
2-5FT
Pobeda
Bratstvo Žitoše
0-3FT
Belasica
Tim Lokomotiva
0-0FT
Kamenica-Sasa
Saturday, 2nd April, 2022
Vardar
4-0FT
Kadino
Belasica
6-0FT
Tim Lokomotiva
Teteks
2-0FT
Gostivar
Pehchevo
1-0FT
FK Kozuv Gevgelija
FK Sloga Vinica 1934
2-1FT
Detonit Junior
Kamenica-Sasa
2-0FT
Osogovo
Pobeda
6-0FT
Bratstvo Žitoše
Sileks
1-0FT
Ohrid
Besa Dobërdoll
2-0FT
Korab Debar
Voska Sport
4-0FT
Veleshta
Saturday, 9th April, 2022
Teteks
0-0FT
Besa Dobërdoll
Gostivar
2-1FT
Vardar
Osogovo
0-5FT
Belasica
Kamenica-Sasa
2-2FT
Pehchevo
Kadino
1-2FT
Voska Sport
Ohrid
2-1FT
Korab Debar
Veleshta
1-2FT
Sileks
Detonit Junior
2-2FT
FK Kozuv Gevgelija
Bratstvo Žitoše
0-3FT
FK Sloga Vinica 1934
Tim Lokomotiva
1-2FT
Pobeda
Saturday, 16th April, 2022
Vardar
4-0FT
Teteks
Belasica
2-0FT
Kamenica-Sasa
FK Kozuv Gevgelija
0-0FT
Bratstvo Žitoše
Pehchevo
0-1FT
Detonit Junior
FK Sloga Vinica 1934
8-0FT
Tim Lokomotiva
Pobeda
2-1FT
Osogovo
Korab Debar
3-1FT
Veleshta
Sileks
5-0FT
Kadino
Besa Dobërdoll
1-0FT
Ohrid
Voska Sport
0-0FT
Gostivar
Saturday, 23rd April, 2022
Vardar
1-0FT
Besa Dobërdoll
Belasica
3-0FT
Pehchevo
Teteks
0-6FT
Voska Sport
Gostivar
0-2FT
Sileks
Osogovo
0-1FT
FK Sloga Vinica 1934
Kamenica-Sasa
1-2FT
Pobeda
Kadino
0-6FT
Korab Debar
Veleshta
2-3FT
Ohrid
Bratstvo Žitoše
1-2FT
Detonit Junior
Tim Lokomotiva
0-7FT
FK Kozuv Gevgelija
Saturday, 30th April, 2022
FK Kozuv Gevgelija
1-0FT
Osogovo
Pehchevo
3-1FT
Bratstvo Žitoše
FK Sloga Vinica 1934
0-0FT
Kamenica-Sasa
Pobeda
3-0FT
Belasica
Korab Debar
0-1FT
Gostivar
Ohrid
6-2FT
Kadino
Sileks
2-0FT
Teteks
Detonit Junior
4-0FT
Tim Lokomotiva
Besa Dobërdoll
8-1FT
Veleshta
Voska Sport
0-1FT
Vardar
Saturday, 7th May, 2022
Vardar
1-0FT
Sileks
Belasica
1-0FT
FK Sloga Vinica 1934
Teteks
3-3FT
Korab Debar
Gostivar
0-0FT
Ohrid
Osogovo
1-1FT
Detonit Junior
Kamenica-Sasa
0-1FT
FK Kozuv Gevgelija
Pobeda
2-0FT
Pehchevo
Kadino
1-1FT
Veleshta
Tim Lokomotiva
2-2FT
Bratstvo Žitoše
Voska Sport
3-0FT
Besa Dobërdoll
Saturday, 14th May, 2022
FK Kozuv Gevgelija
1-3FT
Belasica
Pehchevo
3-0FT
Tim Lokomotiva
FK Sloga Vinica 1934
1-2FT
Pobeda
Korab Debar
1-2FT
Vardar
Ohrid
2-0FT
Teteks
Veleshta
1-2FT
Gostivar
Sileks
1-1FT
Voska Sport
Detonit Junior
2-1FT
Kamenica-Sasa
Bratstvo Žitoše
2-4FT
Osogovo
Besa Dobërdoll
7-2FT
Kadino

Second League League Table

West
P
W
D
L
Pts
Sileks
27
20
6
1
66
Voska Sport
27
18
5
4
59
Vardar
27
18
4
5
58
Gostivar
27
9
10
8
37
Teteks
27
10
6
11
36
Besa Dobërdoll
27
9
8
10
35
Ohrid
27
9
5
13
32
Korab Debar
27
7
6
14
27
18
4
7
7
19
Veleshta
27
4
6
17
18
Kadino
27
1
4
22
7

It's Sileks who sits top of the table at the moment. They have 66 points after 27 games. The recent form for Sileks looks like this: WWWLD. They are followed by Voska Sport, who is currently 7 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Kadino with 7 points from 27 games.

East
P
W
D
L
Pts
Pobeda
27
19
5
3
62
Belasica
27
18
5
4
59
FK Sloga Vinica 1934
27
17
4
6
55
Kamenica-Sasa
27
13
6
8
45
FK Kozuv Gevgelija
27
9
10
8
37
Detonit Junior
27
9
7
11
34
Pehchevo
27
10
3
14
33
Osogovo
27
8
7
12
31
Bratstvo Žitoše
27
4
3
20
15
Tim Lokomotiva
27
1
4
22
7

It's Pobeda who sits top of the table at the moment. They have 62 points after 27 games. The recent form for Pobeda looks like this: WWWWW. They are followed by Belasica, who is currently 3 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Tim Lokomotiva with 7 points from 27 games.

OddAlerts Pro

Bet With Confidence

Take your betting experience to the next level with OddAlerts and discover a powerful set of tools designed to specifically drive profits.

Get OddAlerts Pro
View Past Seasons