Regionalliga: Nordost Stats

2021/2022

  • General Stats
  • Games Played
    380
  • Home Wins
    16042%
  • Draws
    9024%
  • Away Wins
    13034%
  • Total Goals
    11523.03
  • Over/Under
  • Over 0.5 Goals
    35794%
  • Over 1.5 Goals
    30580%
  • Over 2.5 Goals
    21156%
  • Over 3.5 Goals
    13636%
  • Goals by Half
  • 1H Goals
    4981.31
  • 2H Goals
    6461.70
  • Over 0.5 1H Goals
    28074%
  • Over 1.5 1H Goals
    13636%
  • Over 0.5 2H Goals
    30480%
  • Over 1.5 2H Goals
    19752%
  • Home Goals (1H)
    2910.77
  • Home Goals (2H)
    3350.88
  • Away Goals (1H)
    2070.54
  • Away Goals (2H)
    3110.82
  • Most Goals in 1H
    10427%
  • Most Goals in 2H
    17446%
  • Most Goals (Tie)
    10127%
  • Card Stats
  • Cards
    11523.03
  • Home Cards
    5611.48
  • Away Cards
    5911.56
  • Over 2.5 Cards
    22860%
  • Over 3.5 Cards
    17446%
  • Over 4.5 Cards
    11029%
  • Over 5.5 Cards
    5715%
  • Over 6.5 Cards
    287%
  • BTTS Stats
  • BTTS %
    20253%
  • BTTS & 2.5+ Goals
    15541%
  • BTTS or 2.5+ Goals
    25868%
  • Corner Stats
  • Corners
    27577.26
  • Home Corners
    14913.92
  • Away Corners
    12663.33
  • Over 5.5 Corners
    25768%
  • Over 6.5 Corners
    23863%
  • Over 7.5 Corners
    21456%
  • Over 8.5 Corners
    17546%
  • Over 9.5 Corners
    13736%
  • Over 10.5 Corners
    10427%
  • Over 11.5 Corners
    7921%
  • Over 12.5 Corners
    5113%

Regionalliga: Nordost Team Stats

Teams
P
#
Energie Cottbus
38
85
BFC Dynamo
38
84
Altglienicke
38
80
Lokomotive Leipzig
38
71
Carl Zeiss Jena
38
71
Hertha BSC II
38
69
Chemnitzer FC
38
67
BAK '07
38
65
Tennis Borussia
38
59
Luckenwalde
38
58
Union Fürstenwalde
38
49
Lichtenberg
38
49
FSV Optik Rathenow
38
48
Germania Halberstadt
38
48
Chemie Leipzig
38
47
Babelsberg
38
46
Auerbach
38
45
ZFC Meuselwitz
38
42
Eilenburg
38
41
Tasmania Berlin
38
28

Regionalliga: Nordost Top Scorer

Regionalliga: Nordost Referee Stats

Referee
P
#
Niclas Rose
2
6.50
Henry Müller
10
4.90
Magnus Thomas Müller
3
4.67
Bela Wiethüchter
2
4.50
Pascal Wien
2
4.50
Max Burda
3
4.33
Florian Markhoff
12
4.00
Eugen Ostrin
10
4.00
Christoph Dallmann
11
3.82
Christian Allwardt
13
3.62
Lars Albert
12
3.50
Jens Klemm
11
3.45
Philipp Vierock
7
3.29
Stefan Herde
1
3.00
Hannes Ventzke
4
3.00
Patrick Kluge
12
3.00
Steven Greif
4
3.00
Johannes Schipke
8
3.00
Florian Lechner
2
3.00
Christopher Gaunitz
8
2.88
Philipp Kutscher
4
2.75
Eric-dominic Weisbach
10
2.70
Florian Butterich
6
2.67
Daniel Köppen
12
2.58
Tim Kohnert
9
2.56
Matthias Lämmchen
8
2.50
Benjamin Strebinger
2
2.50
Denis Waegert
8
2.38
Rasmus Jessen
14
2.29
Daniel Bartnitzki
12
2.25
Chris Rauschenberg
12
2.17
Michael Wilske
8
2.13
Richard Hempel
4
2.00
Marko Wartmann
9
1.78
Tobias Hagemann
5
1.60
Max Bringmann
7
1.43
Florian Lukawski
3
1.00
Michael Näther
3
0.67
Oliver Lossius
3
0.00
Tino Hanke
1
0.00

Regionalliga: Nordost Fixtures

Friday, 23rd July, 2021
Chemnitzer FC
3-1FT
Tennis Borussia
Germania Halberstadt
4-0FT
Hertha BSC II
Tasmania Berlin
2-0FT
Babelsberg
Saturday, 24th July, 2021
BAK '07
1-0FT
Carl Zeiss Jena
Altglienicke
1-1FT
FSV Optik Rathenow
Union Fürstenwalde
4-2FT
Auerbach
Lokomotive Leipzig
1-4FT
BFC Dynamo
Sunday, 25th July, 2021
Energie Cottbus
1-1FT
Luckenwalde
ZFC Meuselwitz
1-0FT
Lichtenberg
Eilenburg
1-1FT
Chemie Leipzig
Tuesday, 27th July, 2021
Carl Zeiss Jena
1-2FT
Altglienicke
Babelsberg
2-1FT
Chemnitzer FC
Auerbach
1-3FT
BAK '07
Tennis Borussia
3-1FT
Union Fürstenwalde
Wednesday, 28th July, 2021
Lichtenberg
1-1FT
Tasmania Berlin
FSV Optik Rathenow
0-3FT
Lokomotive Leipzig
Luckenwalde
1-0FT
Eilenburg
Chemie Leipzig
0-2FT
Germania Halberstadt
Hertha BSC II
1-0FT
ZFC Meuselwitz
BFC Dynamo
2-1FT
Energie Cottbus
Friday, 30th July, 2021
Chemnitzer FC
1-0FT
Union Fürstenwalde
Saturday, 31st July, 2021
Babelsberg
1-0FT
Lichtenberg
BAK '07
2-0FT
Tennis Borussia
Tasmania Berlin
1-1FT
Hertha BSC II
Lokomotive Leipzig
0-0FT
Carl Zeiss Jena
Sunday, 1st August, 2021
Altglienicke
3-1FT
Auerbach
Eilenburg
0-2FT
BFC Dynamo
Germania Halberstadt
0-5FT
Luckenwalde
ZFC Meuselwitz
1-2FT
Chemie Leipzig
Monday, 2nd August, 2021
Energie Cottbus
1-0FT
FSV Optik Rathenow
Saturday, 7th August, 2021
FSV Optik Rathenow
1-1FT
Eilenburg
Union Fürstenwalde
1-4FT
BAK '07
Chemie Leipzig
2-0FT
Tasmania Berlin
Sunday, 8th August, 2021
Lichtenberg
1-3FT
Chemnitzer FC
Monday, 9th August, 2021
Luckenwalde
3-1FT
ZFC Meuselwitz
Friday, 13th August, 2021
Babelsberg
0-2FT
Chemie Leipzig
Eilenburg
1-3FT
Carl Zeiss Jena
Germania Halberstadt
2-0FT
FSV Optik Rathenow
Tasmania Berlin
0-4FT
Luckenwalde
Saturday, 14th August, 2021
Lichtenberg
0-0FT
Hertha BSC II
Altglienicke
3-3FT
Union Fürstenwalde
Energie Cottbus
5-0FT
Auerbach
Sunday, 15th August, 2021
Chemnitzer FC
0-0FT
BAK '07
ZFC Meuselwitz
2-3FT
BFC Dynamo
Tuesday, 17th August, 2021
Carl Zeiss Jena
2-1FT
Germania Halberstadt
Union Fürstenwalde
0-4FT
Lokomotive Leipzig
Luckenwalde
0-0FT
Babelsberg
Chemie Leipzig
0-1FT
Lichtenberg
Wednesday, 18th August, 2021
FSV Optik Rathenow
2-1FT
ZFC Meuselwitz
Auerbach
2-1FT
Eilenburg
Hertha BSC II
1-0FT
Chemnitzer FC
BAK '07
0-2FT
Altglienicke
BFC Dynamo
6-0FT
Tasmania Berlin
Friday, 20th August, 2021
Lichtenberg
0-3FT
Luckenwalde
Saturday, 21st August, 2021
Chemnitzer FC
0-2FT
Altglienicke
Energie Cottbus
6-1FT
Union Fürstenwalde
Lokomotive Leipzig
1-2FT
BAK '07
Tasmania Berlin
3-3FT
FSV Optik Rathenow
ZFC Meuselwitz
1-3FT
Carl Zeiss Jena
Sunday, 22nd August, 2021
Babelsberg
2-1FT
BFC Dynamo
Eilenburg
0-2FT
Tennis Borussia
Hertha BSC II
0-1FT
Chemie Leipzig
Germania Halberstadt
7-1FT
Auerbach
Friday, 27th August, 2021
FSV Optik Rathenow
0-3FT
Babelsberg
Luckenwalde
2-3FT
Hertha BSC II
Chemie Leipzig
1-1FT
Chemnitzer FC
BFC Dynamo
2-1FT
Lichtenberg
Saturday, 28th August, 2021
Carl Zeiss Jena
5-0FT
Tasmania Berlin
Altglienicke
0-3FT
Lokomotive Leipzig
Sunday, 29th August, 2021
Union Fürstenwalde
1-1FT
Eilenburg
Auerbach
0-1FT
ZFC Meuselwitz
BAK '07
0-3FT
Energie Cottbus
Tuesday, 31st August, 2021
Lichtenberg
2-0FT
FSV Optik Rathenow
Babelsberg
0-2FT
Carl Zeiss Jena
Chemie Leipzig
1-2FT
Luckenwalde
Hertha BSC II
2-3FT
BFC Dynamo
Wednesday, 1st September, 2021
Eilenburg
0-1FT
BAK '07
Energie Cottbus
0-3FT
Altglienicke
Tasmania Berlin
3-1FT
Auerbach
Germania Halberstadt
2-1FT
Union Fürstenwalde
Sunday, 5th September, 2021
BFC Dynamo
2-0FT
Germania Halberstadt
Friday, 10th September, 2021
Altglienicke
6-0FT
Eilenburg
FSV Optik Rathenow
2-2FT
Hertha BSC II
Saturday, 11th September, 2021
Carl Zeiss Jena
3-0FT
Lichtenberg
Sunday, 12th September, 2021
Union Fürstenwalde
2-1FT
ZFC Meuselwitz
BAK '07
4-2FT
Germania Halberstadt
BFC Dynamo
2-0FT
Chemie Leipzig
Tuesday, 14th September, 2021
Tennis Borussia
1-1FT
Altglienicke
Friday, 17th September, 2021
Babelsberg
4-2FT
Tennis Borussia
Saturday, 18th September, 2021
Luckenwalde
1-1FT
BFC Dynamo
Chemie Leipzig
1-1FT
FSV Optik Rathenow
Sunday, 19th September, 2021
Eilenburg
1-1FT
Lokomotive Leipzig
Tasmania Berlin
3-3FT
Union Fürstenwalde
ZFC Meuselwitz
1-3FT
BAK '07
Wednesday, 22nd September, 2021
Lokomotive Leipzig
4-0FT
Tennis Borussia
Hertha BSC II
0-3FT
Babelsberg
Friday, 24th September, 2021
Altglienicke
1-0FT
ZFC Meuselwitz
BAK '07
3-0FT
Tasmania Berlin
BFC Dynamo
1-1FT
Chemnitzer FC
Saturday, 25th September, 2021
FSV Optik Rathenow
0-1FT
Luckenwalde
Tennis Borussia
3-2FT
Lichtenberg
Energie Cottbus
9-0FT
Eilenburg
Carl Zeiss Jena
3-2FT
Chemie Leipzig
Sunday, 26th September, 2021
Union Fürstenwalde
1-4FT
Babelsberg
Auerbach
3-2FT
Hertha BSC II
Lokomotive Leipzig
4-0FT
Germania Halberstadt
Wednesday, 29th September, 2021
Luckenwalde
1-1FT
Chemnitzer FC
Friday, 1st October, 2021
Germania Halberstadt
0-0FT
Energie Cottbus
ZFC Meuselwitz
0-4FT
Lokomotive Leipzig
Babelsberg
1-2FT
BAK '07
BFC Dynamo
1-1FT
FSV Optik Rathenow
Saturday, 2nd October, 2021
Lichtenberg
3-2FT
Union Fürstenwalde
Luckenwalde
0-0FT
Carl Zeiss Jena
Sunday, 3rd October, 2021
Chemnitzer FC
2-0FT
Eilenburg
Chemie Leipzig
1-1FT
Auerbach
Hertha BSC II
0-1FT
Tennis Borussia
Tasmania Berlin
1-1FT
Altglienicke
Wednesday, 6th October, 2021
Auerbach
0-1FT
Lokomotive Leipzig
Tennis Borussia
2-2FT
Energie Cottbus
Hertha BSC II
2-2FT
Carl Zeiss Jena
Wednesday, 13th October, 2021
Auerbach
2-3FT
Babelsberg
Chemnitzer FC
2-3FT
Lokomotive Leipzig
ZFC Meuselwitz
3-1FT
Tennis Borussia
Friday, 15th October, 2021
Union Fürstenwalde
3-2FT
Hertha BSC II
Carl Zeiss Jena
2-0FT
BFC Dynamo
Saturday, 16th October, 2021
Altglienicke
1-1FT
Babelsberg
FSV Optik Rathenow
1-2FT
Chemnitzer FC
Auerbach
1-0FT
Luckenwalde
Energie Cottbus
3-0FT
ZFC Meuselwitz
Lokomotive Leipzig
5-0FT
Tasmania Berlin
Sunday, 17th October, 2021
Tennis Borussia
0-1FT
Chemie Leipzig
Eilenburg
3-1FT
Germania Halberstadt
BAK '07
2-1FT
Lichtenberg
Wednesday, 20th October, 2021
Chemnitzer FC
1-1FT
Energie Cottbus
Germania Halberstadt
0-3FT
Altglienicke
Friday, 22nd October, 2021
Babelsberg
1-1FT
Lokomotive Leipzig
Luckenwalde
0-1FT
Tennis Borussia
Saturday, 23rd October, 2021
Lichtenberg
3-0FT
Altglienicke
FSV Optik Rathenow
1-3FT
Carl Zeiss Jena
Chemnitzer FC
5-2FT
Germania Halberstadt
Sunday, 24th October, 2021
Chemie Leipzig
2-1FT
Union Fürstenwalde
BFC Dynamo
5-0FT
Auerbach
Tasmania Berlin
2-1FT
Energie Cottbus
ZFC Meuselwitz
1-1FT
Eilenburg
Wednesday, 27th October, 2021
Lichtenberg
1-1FT
Auerbach
Carl Zeiss Jena
0-1FT
Energie Cottbus
Tennis Borussia
2-0FT
Germania Halberstadt
Friday, 29th October, 2021
Altglienicke
1-3FT
Hertha BSC II
BAK '07
3-0FT
Chemie Leipzig
Saturday, 30th October, 2021
Lokomotive Leipzig
1-3FT
Lichtenberg
Eilenburg
3-0FT
Tasmania Berlin
Sunday, 31st October, 2021
Union Fürstenwalde
0-3FT
Luckenwalde
Tennis Borussia
0-1FT
BFC Dynamo
Energie Cottbus
2-0FT
Babelsberg
Germania Halberstadt
0-3FT
ZFC Meuselwitz
Carl Zeiss Jena
1-1FT
Chemnitzer FC
Tuesday, 2nd November, 2021
Hertha BSC II
1-1FT
BAK '07
Wednesday, 3rd November, 2021
Tennis Borussia
0-0FT
Tasmania Berlin
Friday, 5th November, 2021
Hertha BSC II
0-1FT
Lokomotive Leipzig
Saturday, 6th November, 2021
Luckenwalde
0-1FT
BAK '07
Chemie Leipzig
0-1FT
Altglienicke
Chemnitzer FC
1-1FT
ZFC Meuselwitz
Sunday, 7th November, 2021
FSV Optik Rathenow
1-3FT
Tennis Borussia
BFC Dynamo
5-2FT
Union Fürstenwalde
Tasmania Berlin
0-0FT
Germania Halberstadt
Wednesday, 10th November, 2021
Lokomotive Leipzig
1-3FT
Energie Cottbus
Saturday, 13th November, 2021
Auerbach
3-3FT
FSV Optik Rathenow
Friday, 19th November, 2021
Altglienicke
2-1FT
Luckenwalde
Germania Halberstadt
1-1FT
Babelsberg
Saturday, 20th November, 2021
Chemnitzer FC
5-1FT
Auerbach
Energie Cottbus
2-2FT
Hertha BSC II
Eilenburg
4-4FT
Lichtenberg
ZFC Meuselwitz
1-0FT
Tasmania Berlin
Sunday, 21st November, 2021
Union Fürstenwalde
0-0FT
FSV Optik Rathenow
Tennis Borussia
4-1FT
Carl Zeiss Jena
Lokomotive Leipzig
1-0FT
Chemie Leipzig
Wednesday, 24th November, 2021
Lichtenberg
0-4FT
Energie Cottbus
Carl Zeiss Jena
2-1FT
Auerbach
Babelsberg
1-0FT
Eilenburg
Friday, 26th November, 2021
FSV Optik Rathenow
3-1FT
BAK '07
BFC Dynamo
2-0FT
Altglienicke
Saturday, 27th November, 2021
Babelsberg
0-2FT
ZFC Meuselwitz
Chemie Leipzig
1-2FT
Energie Cottbus
Sunday, 28th November, 2021
Lichtenberg
0-0FT
Germania Halberstadt
Carl Zeiss Jena
4-1FT
Union Fürstenwalde
Auerbach
0-4FT
Tennis Borussia
Hertha BSC II
4-2FT
Eilenburg
Tasmania Berlin
0-2FT
Chemnitzer FC
Tuesday, 30th November, 2021
BAK '07
1-3FT
BFC Dynamo
Friday, 3rd December, 2021
Carl Zeiss Jena
2-0FT
BAK '07
Babelsberg
2-0FT
Tasmania Berlin
Hertha BSC II
3-0FT
Germania Halberstadt
Saturday, 4th December, 2021
FSV Optik Rathenow
2-4FT
Altglienicke
Chemie Leipzig
2-1FT
Eilenburg
BFC Dynamo
1-2FT
Lokomotive Leipzig
Sunday, 5th December, 2021
Lichtenberg
1-1FT
ZFC Meuselwitz
Luckenwalde
2-3FT
Energie Cottbus
Tennis Borussia
1-2FT
Chemnitzer FC
Friday, 10th December, 2021
Energie Cottbus
1-1FT
BFC Dynamo
Saturday, 11th December, 2021
Eilenburg
2-1FT
Luckenwalde
Chemnitzer FC
0-0FT
Babelsberg
Sunday, 12th December, 2021
ZFC Meuselwitz
0-2FT
Hertha BSC II
Friday, 17th December, 2021
Tennis Borussia
1-2FT
BAK '07
Hertha BSC II
5-3FT
Tasmania Berlin
Saturday, 18th December, 2021
FSV Optik Rathenow
0-2FT
Energie Cottbus
Luckenwalde
2-2FT
Germania Halberstadt
Sunday, 19th December, 2021
Lichtenberg
0-1FT
Babelsberg
Union Fürstenwalde
1-3FT
Chemnitzer FC
BFC Dynamo
6-0FT
Eilenburg
Saturday, 22nd January, 2022
Carl Zeiss Jena
2-3FT
Lokomotive Leipzig
Sunday, 23rd January, 2022
Germania Halberstadt
0-2FT
Chemie Leipzig
Friday, 28th January, 2022
ZFC Meuselwitz
0-2FT
Luckenwalde
Germania Halberstadt
0-2FT
BFC Dynamo
Saturday, 29th January, 2022
Chemnitzer FC
0-0FT
Lichtenberg
Lokomotive Leipzig
1-0FT
Auerbach
Eilenburg
4-0FT
FSV Optik Rathenow
Energie Cottbus
0-1FT
Carl Zeiss Jena
Sunday, 30th January, 2022
Altglienicke
0-3FT
Tennis Borussia
Babelsberg
3-0FT
Hertha BSC II
BAK '07
2-1FT
Union Fürstenwalde
Tasmania Berlin
0-1FT
Chemie Leipzig
Wednesday, 2nd February, 2022
Union Fürstenwalde
1-1FT
Tennis Borussia
Luckenwalde
2-3FT
Lokomotive Leipzig
BAK '07
0-0FT
Auerbach
Tasmania Berlin
0-4FT
Lichtenberg
Friday, 4th February, 2022
FSV Optik Rathenow
2-2FT
Germania Halberstadt
Carl Zeiss Jena
3-1FT
Eilenburg
BFC Dynamo
3-0FT
ZFC Meuselwitz
Saturday, 5th February, 2022
Hertha BSC II
3-1FT
Lichtenberg
Auerbach
0-2FT
Energie Cottbus
BAK '07
1-2FT
Chemnitzer FC
Sunday, 6th February, 2022
Luckenwalde
2-0FT
Tasmania Berlin
Chemie Leipzig
3-1FT
Babelsberg
Wednesday, 9th February, 2022
Altglienicke
1-1FT
Carl Zeiss Jena
Chemie Leipzig
0-0FT
ZFC Meuselwitz
Friday, 11th February, 2022
Tasmania Berlin
0-3FT
BFC Dynamo
Saturday, 12th February, 2022
Lichtenberg
2-1FT
Chemie Leipzig
Chemnitzer FC
2-0FT
Hertha BSC II
Lokomotive Leipzig
6-2FT
Union Fürstenwalde
Eilenburg
0-0FT
Auerbach
Germania Halberstadt
0-0FT
Carl Zeiss Jena
Sunday, 13th February, 2022
Altglienicke
4-1FT
BAK '07
Babelsberg
2-1FT
Luckenwalde
ZFC Meuselwitz
4-1FT
FSV Optik Rathenow
Wednesday, 16th February, 2022
Auerbach
3-1FT
Union Fürstenwalde
Lokomotive Leipzig
1-1FT
FSV Optik Rathenow
Saturday, 19th February, 2022
Auerbach
2-5FT
Germania Halberstadt
Chemie Leipzig
2-1FT
Hertha BSC II
Sunday, 20th February, 2022
FSV Optik Rathenow
2-0FT
Tasmania Berlin
Union Fürstenwalde
2-2FT
Energie Cottbus
Luckenwalde
4-1FT
Lichtenberg
Wednesday, 23rd February, 2022
Tennis Borussia
0-0FT
Lokomotive Leipzig
Friday, 25th February, 2022
Lichtenberg
1-0FT
BFC Dynamo
Babelsberg
1-1FT
FSV Optik Rathenow
Chemnitzer FC
1-0FT
Chemie Leipzig
Hertha BSC II
4-0FT
Luckenwalde
Saturday, 26th February, 2022
Energie Cottbus
1-0FT
BAK '07
ZFC Meuselwitz
1-0FT
Auerbach
Eilenburg
3-2FT
Union Fürstenwalde
Sunday, 27th February, 2022
Germania Halberstadt
0-2FT
Tennis Borussia
Wednesday, 2nd March, 2022
Union Fürstenwalde
1-3FT
Altglienicke
Friday, 4th March, 2022
Carl Zeiss Jena
1-0FT
Babelsberg
Auerbach
9-1FT
Tasmania Berlin
BFC Dynamo
1-0FT
Hertha BSC II
Saturday, 5th March, 2022
FSV Optik Rathenow
2-4FT
Lichtenberg
Luckenwalde
5-3FT
Chemie Leipzig
Tennis Borussia
3-3FT
ZFC Meuselwitz
Sunday, 6th March, 2022
Altglienicke
3-0FT
Energie Cottbus
BAK '07
1-0FT
Eilenburg
Wednesday, 9th March, 2022
Carl Zeiss Jena
2-0FT
ZFC Meuselwitz
Auerbach
2-2FT
Altglienicke
BFC Dynamo
1-0FT
Babelsberg
Friday, 11th March, 2022
Hertha BSC II
2-0FT
FSV Optik Rathenow
Germania Halberstadt
1-1FT
BAK '07
Tasmania Berlin
3-4FT
Tennis Borussia
Saturday, 12th March, 2022
Babelsberg
1-1FT
Auerbach
Eilenburg
1-0FT
Altglienicke
Chemnitzer FC
4-1FT
Luckenwalde
Sunday, 13th March, 2022
Lichtenberg
0-2FT
Carl Zeiss Jena
ZFC Meuselwitz
0-0FT
Union Fürstenwalde
Chemie Leipzig
1-1FT
BFC Dynamo
Wednesday, 16th March, 2022
Altglienicke
4-1FT
Chemnitzer FC
Friday, 18th March, 2022
Union Fürstenwalde
2-1FT
Tasmania Berlin
Carl Zeiss Jena
0-1FT
Hertha BSC II
Tennis Borussia
0-0FT
Babelsberg
Saturday, 19th March, 2022
BAK '07
0-1FT
ZFC Meuselwitz
Lokomotive Leipzig
1-1FT
Eilenburg
Sunday, 20th March, 2022
Altglienicke
3-0FT
Germania Halberstadt
FSV Optik Rathenow
0-0FT
Chemie Leipzig
BFC Dynamo
2-0FT
Luckenwalde
Energie Cottbus
0-1FT
Chemnitzer FC
Tuesday, 22nd March, 2022
Tasmania Berlin
0-1FT
Carl Zeiss Jena
Wednesday, 23rd March, 2022
Tennis Borussia
5-0FT
Eilenburg
BAK '07
0-1FT
Lokomotive Leipzig
Sunday, 27th March, 2022
Union Fürstenwalde
1-2FT
Germania Halberstadt
Wednesday, 30th March, 2022
Energie Cottbus
2-2FT
Tennis Borussia
Lokomotive Leipzig
1-3FT
Altglienicke
Friday, 1st April, 2022
Babelsberg
1-2FT
Union Fürstenwalde
Hertha BSC II
3-0FT
Auerbach
Tasmania Berlin
1-3FT
BAK '07
Saturday, 2nd April, 2022
Lichtenberg
0-0FT
Tennis Borussia
Luckenwalde
1-1FT
FSV Optik Rathenow
ZFC Meuselwitz
0-1FT
Altglienicke
Chemnitzer FC
1-3FT
BFC Dynamo
Sunday, 3rd April, 2022
Eilenburg
1-1FT
Energie Cottbus
Chemie Leipzig
3-2FT
Carl Zeiss Jena
Germania Halberstadt
2-3FT
Lokomotive Leipzig
Tuesday, 5th April, 2022
Altglienicke
5-1FT
Tasmania Berlin
FSV Optik Rathenow
0-4FT
BFC Dynamo
Union Fürstenwalde
2-0FT
Lichtenberg
BAK '07
2-2FT
Babelsberg
Wednesday, 6th April, 2022
Carl Zeiss Jena
2-0FT
Luckenwalde
Auerbach
1-3FT
Chemie Leipzig
Tennis Borussia
0-4FT
Hertha BSC II
Energie Cottbus
3-1FT
Germania Halberstadt
Lokomotive Leipzig
2-0FT
ZFC Meuselwitz
Eilenburg
1-2FT
Chemnitzer FC
Friday, 8th April, 2022
Lichtenberg
1-5FT
BAK '07
Babelsberg
2-2FT
Altglienicke
Saturday, 9th April, 2022
Tasmania Berlin
1-1FT
Lokomotive Leipzig
Chemnitzer FC
1-1FT
FSV Optik Rathenow
Chemie Leipzig
2-1FT
Tennis Borussia
Germania Halberstadt
2-1FT
Eilenburg
Sunday, 10th April, 2022
Luckenwalde
3-0FT
Auerbach
Hertha BSC II
5-0FT
Union Fürstenwalde
ZFC Meuselwitz
1-4FT
Energie Cottbus
BFC Dynamo
1-2FT
Carl Zeiss Jena
Wednesday, 13th April, 2022
Auerbach
0-1FT
Lichtenberg
Lokomotive Leipzig
1-2FT
Chemnitzer FC
Thursday, 14th April, 2022
Tennis Borussia
0-0FT
Luckenwalde
Energie Cottbus
5-0FT
Tasmania Berlin
Eilenburg
0-2FT
ZFC Meuselwitz
Saturday, 16th April, 2022
Carl Zeiss Jena
6-2FT
FSV Optik Rathenow
Germania Halberstadt
0-2FT
Chemnitzer FC
BAK '07
2-2FT
Hertha BSC II
Lokomotive Leipzig
1-0FT
Babelsberg
Sunday, 17th April, 2022
Altglienicke
4-2FT
Lichtenberg
Union Fürstenwalde
0-0FT
Chemie Leipzig
Auerbach
2-2FT
BFC Dynamo
Tuesday, 19th April, 2022
Energie Cottbus
1-1FT
Lokomotive Leipzig
Friday, 22nd April, 2022
Chemnitzer FC
1-1FT
Carl Zeiss Jena
Hertha BSC II
1-1FT
Altglienicke
BFC Dynamo
1-0FT
Tennis Borussia
Saturday, 23rd April, 2022
Lichtenberg
3-0FT
Lokomotive Leipzig
FSV Optik Rathenow
4-2FT
Auerbach
Babelsberg
0-2FT
Energie Cottbus
Luckenwalde
1-2FT
Union Fürstenwalde
Sunday, 24th April, 2022
Chemie Leipzig
0-2FT
BAK '07
Tasmania Berlin
1-2FT
Eilenburg
ZFC Meuselwitz
0-1FT
Germania Halberstadt
Friday, 29th April, 2022
ZFC Meuselwitz
1-1FT
Chemnitzer FC
Altglienicke
2-3FT
Chemie Leipzig
Union Fürstenwalde
1-1FT
BFC Dynamo
Auerbach
1-4FT
Carl Zeiss Jena
Tennis Borussia
2-2FT
FSV Optik Rathenow
Eilenburg
1-0FT
Babelsberg
Saturday, 30th April, 2022
BAK '07
0-2FT
Luckenwalde
Lokomotive Leipzig
0-2FT
Hertha BSC II
Sunday, 1st May, 2022
Energie Cottbus
4-1FT
Lichtenberg
Germania Halberstadt
3-0FT
Tasmania Berlin
Saturday, 7th May, 2022
Carl Zeiss Jena
2-1FT
Tennis Borussia
Chemie Leipzig
2-1FT
Lokomotive Leipzig
BFC Dynamo
1-2FT
BAK '07
Sunday, 8th May, 2022
Lichtenberg
3-2FT
Eilenburg
FSV Optik Rathenow
2-0FT
Union Fürstenwalde
Babelsberg
2-1FT
Germania Halberstadt
Luckenwalde
0-3FT
Altglienicke
Auerbach
1-4FT
Chemnitzer FC
Hertha BSC II
1-1FT
Energie Cottbus
Tasmania Berlin
0-6FT
ZFC Meuselwitz
Sunday, 15th May, 2022
Altglienicke
2-4FT
BFC Dynamo
Union Fürstenwalde
1-0FT
Carl Zeiss Jena
Chemnitzer FC
5-0FT
Tasmania Berlin
Tennis Borussia
3-0FT
Auerbach
Energie Cottbus
4-1FT
Chemie Leipzig
ZFC Meuselwitz
1-1FT
Babelsberg
Lokomotive Leipzig
3-1FT
Luckenwalde
Eilenburg
2-3FT
Hertha BSC II
Germania Halberstadt
2-1FT
Lichtenberg
BAK '07
7-5FT
FSV Optik Rathenow

Regionalliga: Nordost League Table

Regular Season
P
W
D
L
Pts
BFC Dynamo
38
25
7
6
82
Carl Zeiss Jena
38
23
7
8
76
Energie Cottbus
38
21
11
6
74
Altglienicke
38
21
9
8
72
Chemnitzer FC
38
20
12
6
72
Lokomotive Leipzig
38
21
8
9
71
BAK '07
38
21
6
11
69
Hertha BSC II
38
17
9
12
60
Chemie Leipzig
38
16
8
14
56
Tennis Borussia
38
14
11
13
53
Babelsberg
38
14
11
13
53
Luckenwalde
38
14
8
16
50
Lichtenberg
38
12
8
18
44
ZFC Meuselwitz
38
11
8
19
41
Germania Halberstadt
38
11
8
19
41
Eilenburg
38
8
9
21
33
Union Fürstenwalde
38
8
9
21
33
FSV Optik Rathenow
38
5
15
18
30
Auerbach
38
5
8
25
23
Tasmania Berlin
38
3
8
27
17
Fortuna Babelsberg
0
0
0
0
0

It's BFC Dynamo who sits top of the table at the moment. They have 82 points after 38 games. The recent form for BFC Dynamo looks like this: DWDLW. They are followed by Carl Zeiss Jena, who is currently 6 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Fortuna Babelsberg with 0 points from 0 games.

OddAlerts Pro

Bet With Confidence

Take your betting experience to the next level with OddAlerts and discover a powerful set of tools designed to specifically drive profits.

Get OddAlerts Pro
View Past Seasons