3. League Southwest Stats

2021/2022

  • General Stats
  • Games Played
    371
  • Home Wins
    18951%
  • Draws
    7520%
  • Away Wins
    10729%
  • Total Goals
    10432.81
  • Over/Under
  • Over 0.5 Goals
    34794%
  • Over 1.5 Goals
    28577%
  • Over 2.5 Goals
    19653%
  • Over 3.5 Goals
    11832%
  • Goals by Half
  • 1H Goals
    220.06
  • 2H Goals
    220.06
  • Over 0.5 1H Goals
    123%
  • Over 1.5 1H Goals
    62%
  • Over 0.5 2H Goals
    123%
  • Over 1.5 2H Goals
    62%
  • Home Goals (1H)
    110.03
  • Home Goals (2H)
    100.03
  • Away Goals (1H)
    110.03
  • Away Goals (2H)
    120.03
  • Most Goals in 1H
    62%
  • Most Goals in 2H
    72%
  • Most Goals (Tie)
    134%
  • Card Stats
  • Cards
    00.00
  • Home Cards
    00.00
  • Away Cards
    00.00
  • Over 2.5 Cards
    00%
  • Over 3.5 Cards
    00%
  • Over 4.5 Cards
    00%
  • Over 5.5 Cards
    00%
  • Over 6.5 Cards
    00%
  • BTTS Stats
  • BTTS %
    16946%
  • BTTS & 2.5+ Goals
    13236%
  • BTTS or 2.5+ Goals
    23363%
  • Corner Stats
  • Corners
    00.00
  • Home Corners
    00.00
  • Away Corners
    00.00
  • Over 5.5 Corners
    00%
  • Over 6.5 Corners
    00%
  • Over 7.5 Corners
    00%
  • Over 8.5 Corners
    00%
  • Over 9.5 Corners
    00%
  • Over 10.5 Corners
    00%
  • Over 11.5 Corners
    00%
  • Over 12.5 Corners
    00%

3. League Southwest Team Stats

Teams
P
#
Belasitsa
37
86
Vitosha Bistritsa
37
75
Kyustendil
37
73
Oborishte
38
69
Chavdar Etropole
37
67
Septemvri Sofia II
37
63
Balkan Botevgrad
37
61
Vihren
37
58
Bansko
37
54
Rilski Sportist
37
54
Pirin Razlog
37
49
Nadezhda Dobroslavtsi
37
47
Pirin Gotse Delchev
37
47
Slivnishki geroy
38
44
Kostinbrod
37
41
Botev Ihtiman
37
40
Hebar II
37
39
Granit Vladaya
37
38
Pirin Blagoevgrad II
37
21
Levski Chepintsi
37
17

3. League Southwest Top Scorer

3. League Southwest Fixtures

Saturday, 7th August, 2021
Balkan Botevgrad
2-1FT
Botev Ihtiman
Oborishte
2-0FT
Pirin Blagoevgrad II
Chavdar Etropole
2-0FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Pirin Razlog
1-0FT
Vihren
Granit Vladaya
3-2FT
Bansko
Levski Chepintsi
0-2FT
Slivnishki geroy
Belasitsa
3-2FT
Rilski Sportist
Vitosha Bistritsa
2-2FT
Kyustendil
Hebar II
2-2FT
Kostinbrod
Septemvri Sofia II
2-2FT
Pirin Gotse Delchev
Saturday, 14th August, 2021
Botev Ihtiman
0-1FT
Vitosha Bistritsa
Oborishte
6-1FT
Levski Chepintsi
Nadezhda Dobroslavtsi
0-3FT
Granit Vladaya
Rilski Sportist
0-1FT
Balkan Botevgrad
Vihren
1-4FT
Septemvri Sofia II
Slivnishki geroy
4-0FT
Hebar II
Bansko
1-2FT
Belasitsa
Kyustendil
1-1FT
Pirin Razlog
Pirin Blagoevgrad II
1-2FT
Pirin Gotse Delchev
Kostinbrod
0-0FT
Chavdar Etropole
Wednesday, 18th August, 2021
Balkan Botevgrad
4-1FT
Bansko
Chavdar Etropole
1-0FT
Slivnishki geroy
Pirin Gotse Delchev
2-0FT
Vihren
Pirin Razlog
0-0FT
Botev Ihtiman
Granit Vladaya
0-2FT
Kostinbrod
Levski Chepintsi
2-2FT
Pirin Blagoevgrad II
Belasitsa
4-0FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Septemvri Sofia II
0-0FT
Kyustendil
Vitosha Bistritsa
1-0FT
Rilski Sportist
Saturday, 21st August, 2021
Botev Ihtiman
5-2FT
Septemvri Sofia II
Oborishte
3-1FT
Chavdar Etropole
Nadezhda Dobroslavtsi
0-3FT
Balkan Botevgrad
Rilski Sportist
3-1FT
Pirin Razlog
Slivnishki geroy
0-0FT
Granit Vladaya
Bansko
1-0FT
Vitosha Bistritsa
Levski Chepintsi
1-2FT
Hebar II
Kyustendil
0-0FT
Pirin Gotse Delchev
Pirin Blagoevgrad II
2-2FT
Vihren
Kostinbrod
0-2FT
Belasitsa
Wednesday, 25th August, 2021
Hebar II
0-2FT
Oborishte
Saturday, 28th August, 2021
Vihren
3-6FT
Kyustendil
Chavdar Etropole
5-1FT
Levski Chepintsi
Pirin Gotse Delchev
1-1FT
Botev Ihtiman
Pirin Razlog
1-1FT
Bansko
Granit Vladaya
0-0FT
Oborishte
Belasitsa
3-0FT
Slivnishki geroy
Vitosha Bistritsa
3-1FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Septemvri Sofia II
1-2FT
Rilski Sportist
Sunday, 29th August, 2021
Hebar II
2-2FT
Pirin Blagoevgrad II
Tuesday, 31st August, 2021
Balkan Botevgrad
3-2FT
Kostinbrod
Saturday, 4th September, 2021
Botev Ihtiman
2-1FT
Vihren
Oborishte
2-1FT
Belasitsa
Nadezhda Dobroslavtsi
1-1FT
Pirin Razlog
Rilski Sportist
2-0FT
Pirin Gotse Delchev
Slivnishki geroy
1-0FT
Balkan Botevgrad
Bansko
1-0FT
Septemvri Sofia II
Levski Chepintsi
1-2FT
Granit Vladaya
Pirin Blagoevgrad II
0-5FT
Kyustendil
Hebar II
0-1FT
Chavdar Etropole
Kostinbrod
0-1FT
Vitosha Bistritsa
Saturday, 11th September, 2021
Balkan Botevgrad
2-1FT
Oborishte
Vihren
4-1FT
Rilski Sportist
Chavdar Etropole
2-0FT
Pirin Blagoevgrad II
Pirin Gotse Delchev
0-0FT
Bansko
Pirin Razlog
1-0FT
Kostinbrod
Granit Vladaya
0-0FT
Hebar II
Belasitsa
6-0FT
Levski Chepintsi
Kyustendil
1-0FT
Botev Ihtiman
Vitosha Bistritsa
2-1FT
Slivnishki geroy
Septemvri Sofia II
3-1FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Friday, 17th September, 2021
Hebar II
2-1FT
Belasitsa
Saturday, 18th September, 2021
Oborishte
2-2FT
Vitosha Bistritsa
Nadezhda Dobroslavtsi
0-2FT
Pirin Gotse Delchev
Rilski Sportist
0-3FT
Kyustendil
Chavdar Etropole
2-0FT
Granit Vladaya
Slivnishki geroy
2-1FT
Pirin Razlog
Bansko
2-1FT
Vihren
Levski Chepintsi
0-2FT
Balkan Botevgrad
Pirin Blagoevgrad II
0-0FT
Botev Ihtiman
Kostinbrod
1-2FT
Septemvri Sofia II
Saturday, 25th September, 2021
Balkan Botevgrad
1-0FT
Hebar II
Botev Ihtiman
0-1FT
Rilski Sportist
Vihren
1-1FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Pirin Gotse Delchev
1-1FT
Kostinbrod
Pirin Razlog
0-1FT
Oborishte
Granit Vladaya
2-1FT
Pirin Blagoevgrad II
Belasitsa
2-1FT
Chavdar Etropole
Kyustendil
1-0FT
Bansko
Vitosha Bistritsa
5-0FT
Levski Chepintsi
Septemvri Sofia II
1-2FT
Slivnishki geroy
Friday, 1st October, 2021
Hebar II
1-3FT
Vitosha Bistritsa
Saturday, 2nd October, 2021
Oborishte
3-0FT
Septemvri Sofia II
Nadezhda Dobroslavtsi
1-1FT
Kyustendil
Chavdar Etropole
0-1FT
Balkan Botevgrad
Slivnishki geroy
1-3FT
Pirin Gotse Delchev
Bansko
1-2FT
Botev Ihtiman
Granit Vladaya
2-1FT
Belasitsa
Levski Chepintsi
1-2FT
Pirin Razlog
Pirin Blagoevgrad II
0-3FT
Rilski Sportist
Kostinbrod
0-1FT
Vihren
Wednesday, 6th October, 2021
Balkan Botevgrad
1-0FT
Granit Vladaya
Botev Ihtiman
4-0FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Rilski Sportist
1-1FT
Bansko
Vihren
2-1FT
Slivnishki geroy
Pirin Gotse Delchev
2-1FT
Oborishte
Pirin Razlog
2-0FT
Hebar II
Belasitsa
3-1FT
Pirin Blagoevgrad II
Kyustendil
3-2FT
Kostinbrod
Vitosha Bistritsa
1-1FT
Chavdar Etropole
Septemvri Sofia II
2-0FT
Levski Chepintsi
Saturday, 9th October, 2021
Oborishte
3-2FT
Vihren
Nadezhda Dobroslavtsi
2-0FT
Rilski Sportist
Chavdar Etropole
0-0FT
Pirin Razlog
Slivnishki geroy
0-1FT
Kyustendil
Granit Vladaya
1-3FT
Vitosha Bistritsa
Levski Chepintsi
0-2FT
Pirin Gotse Delchev
Belasitsa
1-1FT
Balkan Botevgrad
Pirin Blagoevgrad II
0-1FT
Bansko
Hebar II
1-3FT
Septemvri Sofia II
Kostinbrod
1-1FT
Botev Ihtiman
Saturday, 16th October, 2021
Balkan Botevgrad
3-0FT
Pirin Blagoevgrad II
Rilski Sportist
3-1FT
Kostinbrod
Vihren
7-1FT
Levski Chepintsi
Bansko
3-0FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Pirin Razlog
2-1FT
Granit Vladaya
Kyustendil
4-1FT
Oborishte
Vitosha Bistritsa
0-3FT
Belasitsa
Sunday, 17th October, 2021
Botev Ihtiman
2-1FT
Slivnishki geroy
Friday, 22nd October, 2021
Hebar II
0-2FT
Vihren
Saturday, 23rd October, 2021
Balkan Botevgrad
0-0FT
Vitosha Bistritsa
Oborishte
2-0FT
Botev Ihtiman
Chavdar Etropole
4-0FT
Pirin Gotse Delchev
Slivnishki geroy
2-1FT
Rilski Sportist
Granit Vladaya
2-1FT
Septemvri Sofia II
Levski Chepintsi
0-4FT
Kyustendil
Belasitsa
1-1FT
Pirin Razlog
Pirin Blagoevgrad II
0-2FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Kostinbrod
0-3FT
Bansko
Wednesday, 27th October, 2021
Pirin Gotse Delchev
0-1FT
Hebar II
Saturday, 30th October, 2021
Botev Ihtiman
3-1FT
Levski Chepintsi
Nadezhda Dobroslavtsi
1-1FT
Kostinbrod
Rilski Sportist
3-1FT
Oborishte
Vihren
0-5FT
Chavdar Etropole
Pirin Gotse Delchev
3-1FT
Granit Vladaya
Bansko
2-0FT
Slivnishki geroy
Pirin Razlog
0-1FT
Balkan Botevgrad
Kyustendil
2-0FT
Hebar II
Vitosha Bistritsa
5-0FT
Pirin Blagoevgrad II
Septemvri Sofia II
0-1FT
Belasitsa
Wednesday, 3rd November, 2021
Septemvri Sofia II
0-4FT
Chavdar Etropole
Saturday, 6th November, 2021
Balkan Botevgrad
2-1FT
Septemvri Sofia II
Oborishte
1-1FT
Bansko
Chavdar Etropole
2-0FT
Kyustendil
Slivnishki geroy
2-2FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Granit Vladaya
2-0FT
Vihren
Levski Chepintsi
0-0FT
Rilski Sportist
Belasitsa
4-0FT
Pirin Gotse Delchev
Vitosha Bistritsa
3-1FT
Pirin Razlog
Pirin Blagoevgrad II
0-0FT
Kostinbrod
Hebar II
0-1FT
Botev Ihtiman
Wednesday, 10th November, 2021
Botev Ihtiman
0-2FT
Chavdar Etropole
Nadezhda Dobroslavtsi
1-1FT
Oborishte
Rilski Sportist
0-2FT
Hebar II
Vihren
1-2FT
Belasitsa
Pirin Gotse Delchev
0-1FT
Balkan Botevgrad
Bansko
4-0FT
Levski Chepintsi
Pirin Razlog
2-0FT
Pirin Blagoevgrad II
Kyustendil
2-0FT
Granit Vladaya
Kostinbrod
0-1FT
Slivnishki geroy
Septemvri Sofia II
1-3FT
Vitosha Bistritsa
Saturday, 20th November, 2021
Vitosha Bistritsa
5-0FT
Pirin Gotse Delchev
Balkan Botevgrad
2-2FT
Vihren
Oborishte
2-1FT
Kostinbrod
Chavdar Etropole
5-0FT
Rilski Sportist
Pirin Razlog
3-1FT
Septemvri Sofia II
Granit Vladaya
3-1FT
Botev Ihtiman
Levski Chepintsi
0-2FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Belasitsa
1-0FT
Kyustendil
Pirin Blagoevgrad II
1-5FT
Slivnishki geroy
Hebar II
1-1FT
Bansko
Saturday, 27th November, 2021
Botev Ihtiman
0-2FT
Belasitsa
Nadezhda Dobroslavtsi
1-0FT
Hebar II
Rilski Sportist
2-3FT
Granit Vladaya
Vihren
0-0FT
Vitosha Bistritsa
Pirin Gotse Delchev
3-1FT
Pirin Razlog
Slivnishki geroy
0-1FT
Oborishte
Bansko
0-0FT
Chavdar Etropole
Kyustendil
1-0FT
Balkan Botevgrad
Kostinbrod
4-1FT
Levski Chepintsi
Septemvri Sofia II
2-0FT
Pirin Blagoevgrad II
Saturday, 19th February, 2022
Botev Ihtiman
1-2FT
Balkan Botevgrad
Nadezhda Dobroslavtsi
0-3FT
Chavdar Etropole
Rilski Sportist
0-3FT
Belasitsa
Vihren
3-0FT
Pirin Razlog
Pirin Gotse Delchev
3-0FT
Septemvri Sofia II
Slivnishki geroy
2-0FT
Levski Chepintsi
Bansko
1-0FT
Granit Vladaya
Kyustendil
0-2FT
Vitosha Bistritsa
Pirin Blagoevgrad II
1-4FT
Oborishte
Kostinbrod
2-0FT
Hebar II
Saturday, 26th February, 2022
Balkan Botevgrad
3-0FT
Rilski Sportist
Chavdar Etropole
1-2FT
Kostinbrod
Pirin Gotse Delchev
2-0FT
Pirin Blagoevgrad II
Pirin Razlog
1-1FT
Kyustendil
Granit Vladaya
0-2FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Levski Chepintsi
1-2FT
Oborishte
Belasitsa
3-0FT
Bansko
Vitosha Bistritsa
4-0FT
Botev Ihtiman
Hebar II
1-0FT
Slivnishki geroy
Septemvri Sofia II
4-0FT
Vihren
Saturday, 5th March, 2022
Botev Ihtiman
1-1FT
Pirin Razlog
Oborishte
1-0FT
Hebar II
Nadezhda Dobroslavtsi
0-2FT
Belasitsa
Rilski Sportist
0-4FT
Vitosha Bistritsa
Vihren
2-1FT
Pirin Gotse Delchev
Slivnishki geroy
1-2FT
Chavdar Etropole
Kyustendil
6-2FT
Septemvri Sofia II
Pirin Blagoevgrad II
3-0FT
Levski Chepintsi
Kostinbrod
1-0FT
Granit Vladaya
Saturday, 12th March, 2022
Balkan Botevgrad
2-2FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Vihren
2-2FT
Pirin Blagoevgrad II
Pirin Gotse Delchev
1-0FT
Kyustendil
Belasitsa
4-1FT
Kostinbrod
Vitosha Bistritsa
0-1FT
Bansko
Hebar II
5-0FT
Levski Chepintsi
Septemvri Sofia II
3-0FT
Botev Ihtiman
Wednesday, 16th March, 2022
Chavdar Etropole
1-0FT
Oborishte
Saturday, 19th March, 2022
Botev Ihtiman
0-0FT
Pirin Gotse Delchev
Oborishte
2-0FT
Granit Vladaya
Nadezhda Dobroslavtsi
3-0FT
Vitosha Bistritsa
Rilski Sportist
5-1FT
Septemvri Sofia II
Slivnishki geroy
1-0FT
Belasitsa
Bansko
1-0FT
Pirin Razlog
Levski Chepintsi
0-1FT
Chavdar Etropole
Kyustendil
2-0FT
Vihren
Pirin Blagoevgrad II
2-0FT
Hebar II
Kostinbrod
1-0FT
Balkan Botevgrad
Wednesday, 23rd March, 2022
Balkan Botevgrad
1-0FT
Slivnishki geroy
Vihren
1-1FT
Botev Ihtiman
Chavdar Etropole
3-0FT
Hebar II
Pirin Gotse Delchev
0-1FT
Rilski Sportist
Pirin Razlog
1-1FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Belasitsa
5-0FT
Oborishte
Kyustendil
2-0FT
Pirin Blagoevgrad II
Vitosha Bistritsa
3-0FT
Kostinbrod
Septemvri Sofia II
3-4FT
Bansko
Saturday, 26th March, 2022
Botev Ihtiman
0-2FT
Kyustendil
Oborishte
1-0FT
Balkan Botevgrad
Nadezhda Dobroslavtsi
2-1FT
Septemvri Sofia II
Rilski Sportist
2-0FT
Vihren
Slivnishki geroy
0-1FT
Vitosha Bistritsa
Bansko
3-1FT
Pirin Gotse Delchev
Levski Chepintsi
0-4FT
Belasitsa
Pirin Blagoevgrad II
0-5FT
Chavdar Etropole
Hebar II
4-0FT
Granit Vladaya
Kostinbrod
3-3FT
Pirin Razlog
Wednesday, 30th March, 2022
Granit Vladaya
2-0FT
Levski Chepintsi
Saturday, 2nd April, 2022
Vihren
0-3FT
Bansko
Balkan Botevgrad
5-1FT
Levski Chepintsi
Botev Ihtiman
1-0FT
Pirin Blagoevgrad II
Pirin Gotse Delchev
1-0FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Pirin Razlog
4-3FT
Slivnishki geroy
Granit Vladaya
1-1FT
Chavdar Etropole
Belasitsa
1-0FT
Hebar II
Kyustendil
1-1FT
Rilski Sportist
Vitosha Bistritsa
1-1FT
Oborishte
Septemvri Sofia II
3-1FT
Kostinbrod
Wednesday, 6th April, 2022
Bansko
2-2FT
Balkan Botevgrad
Pirin Razlog
1-1FT
Rilski Sportist
Granit Vladaya
1-1FT
Slivnishki geroy
Saturday, 9th April, 2022
Oborishte
4-2FT
Pirin Razlog
Nadezhda Dobroslavtsi
3-0FT
Vihren
Rilski Sportist
1-2FT
Botev Ihtiman
Chavdar Etropole
1-1FT
Belasitsa
Slivnishki geroy
2-3FT
Septemvri Sofia II
Bansko
0-0FT
Kyustendil
Levski Chepintsi
0-0FT
Vitosha Bistritsa
Pirin Blagoevgrad II
0-1FT
Granit Vladaya
Hebar II
4-1FT
Balkan Botevgrad
Kostinbrod
1-0FT
Pirin Gotse Delchev
Saturday, 16th April, 2022
Balkan Botevgrad
0-0FT
Chavdar Etropole
Botev Ihtiman
2-3FT
Bansko
Rilski Sportist
2-0FT
Pirin Blagoevgrad II
Vihren
1-1FT
Kostinbrod
Pirin Gotse Delchev
1-1FT
Slivnishki geroy
Pirin Razlog
5-0FT
Levski Chepintsi
Belasitsa
3-1FT
Granit Vladaya
Kyustendil
3-0FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Vitosha Bistritsa
4-0FT
Hebar II
Septemvri Sofia II
1-4FT
Oborishte
Wednesday, 20th April, 2022
Oborishte
3-2FT
Pirin Gotse Delchev
Nadezhda Dobroslavtsi
1-0FT
Botev Ihtiman
Chavdar Etropole
1-2FT
Vitosha Bistritsa
Bansko
3-1FT
Rilski Sportist
Levski Chepintsi
0-6FT
Septemvri Sofia II
Pirin Blagoevgrad II
0-2FT
Belasitsa
Hebar II
1-1FT
Pirin Razlog
Kostinbrod
0-5FT
Kyustendil
Wednesday, 27th April, 2022
Granit Vladaya
2-1FT
Balkan Botevgrad
Saturday, 30th April, 2022
Balkan Botevgrad
2-1FT
Belasitsa
Botev Ihtiman
1-2FT
Kostinbrod
Rilski Sportist
4-1FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Vihren
5-1FT
Oborishte
Pirin Gotse Delchev
6-0FT
Levski Chepintsi
Bansko
1-0FT
Pirin Blagoevgrad II
Pirin Razlog
1-0FT
Chavdar Etropole
Kyustendil
3-0FT
Slivnishki geroy
Vitosha Bistritsa
2-0FT
Granit Vladaya
Septemvri Sofia II
0-0FT
Hebar II
Wednesday, 4th May, 2022
Oborishte
0-4FT
Kyustendil
Nadezhda Dobroslavtsi
1-1FT
Bansko
Chavdar Etropole
2-0FT
Septemvri Sofia II
Slivnishki geroy
2-0FT
Botev Ihtiman
Granit Vladaya
2-1FT
Pirin Razlog
Levski Chepintsi
0-3FT
Vihren
Belasitsa
1-1FT
Vitosha Bistritsa
Pirin Blagoevgrad II
0-0FT
Balkan Botevgrad
Hebar II
1-1FT
Pirin Gotse Delchev
Kostinbrod
1-0FT
Rilski Sportist
Saturday, 7th May, 2022
Botev Ihtiman
2-1FT
Oborishte
Nadezhda Dobroslavtsi
4-0FT
Pirin Blagoevgrad II
Rilski Sportist
2-1FT
Slivnishki geroy
Vihren
2-0FT
Hebar II
Pirin Gotse Delchev
1-1FT
Chavdar Etropole
Bansko
0-0FT
Kostinbrod
Pirin Razlog
0-2FT
Belasitsa
Kyustendil
4-1FT
Levski Chepintsi
Vitosha Bistritsa
4-0FT
Balkan Botevgrad
Septemvri Sofia II
5-0FT
Granit Vladaya
Wednesday, 11th May, 2022
Slivnishki geroy
1-0FT
Vihren
Friday, 13th May, 2022
Hebar II
3-0FT
Kyustendil
Saturday, 14th May, 2022
Balkan Botevgrad
1-1FT
Pirin Razlog
Oborishte
3-1FT
Rilski Sportist
Chavdar Etropole
1-0FT
Vihren
Slivnishki geroy
0-0FT
Bansko
Granit Vladaya
2-1FT
Pirin Gotse Delchev
Levski Chepintsi
0-1FT
Botev Ihtiman
Belasitsa
5-0FT
Septemvri Sofia II
Pirin Blagoevgrad II
0-3FT
Vitosha Bistritsa
Kostinbrod
4-0FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Wednesday, 18th May, 2022
Botev Ihtiman
1-2FT
Hebar II
Nadezhda Dobroslavtsi
0-0FT
Slivnishki geroy
Rilski Sportist
5-2FT
Levski Chepintsi
Vihren
4-0FT
Granit Vladaya
Pirin Gotse Delchev
1-3FT
Belasitsa
Bansko
0-1FT
Oborishte
Pirin Razlog
1-1FT
Vitosha Bistritsa
Kyustendil
0-1FT
Chavdar Etropole
Kostinbrod
2-1FT
Pirin Blagoevgrad II
Septemvri Sofia II
1-5FT
Balkan Botevgrad
Saturday, 21st May, 2022
Balkan Botevgrad
4-1FT
Pirin Gotse Delchev
Chavdar Etropole
3-0FT
Botev Ihtiman
Granit Vladaya
0-1FT
Kyustendil
Levski Chepintsi
1-3FT
Bansko
Belasitsa
3-2FT
Vihren
Vitosha Bistritsa
0-1FT
Septemvri Sofia II
Sunday, 22nd May, 2022
Hebar II
3-3FT
Rilski Sportist
Pirin Blagoevgrad II
1-4FT
Pirin Razlog
Tuesday, 24th May, 2022
Oborishte
1-2FT
Nadezhda Dobroslavtsi
Wednesday, 25th May, 2022
Slivnishki geroy
1-1FT
Kostinbrod
Saturday, 28th May, 2022
Vihren
3-2FT
Balkan Botevgrad
Botev Ihtiman
4-1FT
Granit Vladaya
Nadezhda Dobroslavtsi
9-1FT
Levski Chepintsi
Rilski Sportist
1-2FT
Chavdar Etropole
Pirin Gotse Delchev
1-3FT
Vitosha Bistritsa
Slivnishki geroy
1-1FT
Pirin Blagoevgrad II
Bansko
2-1FT
Hebar II
Kyustendil
2-0FT
Belasitsa
Kostinbrod
0-2FT
Oborishte
Septemvri Sofia II
3-1FT
Pirin Razlog
Wednesday, 1st June, 2022
Oborishte
3-2FT
Slivnishki geroy
Saturday, 4th June, 2022
Balkan Botevgrad
1-2FT
Kyustendil
Chavdar Etropole
3-2FT
Bansko
Pirin Razlog
0-1FT
Pirin Gotse Delchev
Granit Vladaya
2-2FT
Rilski Sportist
Levski Chepintsi
0-3FT
Kostinbrod
Belasitsa
4-0FT
Botev Ihtiman
Vitosha Bistritsa
6-0FT
Vihren
Pirin Blagoevgrad II
3-1FT
Septemvri Sofia II
Hebar II
4-3FT
Nadezhda Dobroslavtsi

3. League Southwest League Table

South-West
P
W
D
L
Pts
Belasitsa
38
28
4
6
88
Vitosha Bistritsa
38
24
9
5
81
Chavdar Etropole
38
24
8
6
80
Kyustendil
38
24
8
6
80
Oborishte
38
23
5
10
74
Balkan Botevgrad
38
21
8
9
71
Bansko
38
19
11
8
68
Pirin Gotse Delchev
38
14
9
15
51
Rilski Sportist
38
14
6
18
48
Granit Vladaya
38
14
6
18
48
Pirin Razlog
38
11
14
13
47
Kostinbrod
38
12
10
16
46
Nadezhda Dobroslavtsi
38
12
10
16
46
Septemvri Sofia II
38
14
3
21
45
Slivnishki geroy
38
12
8
18
44
Vihren
38
12
7
19
43
Botev Ihtiman
38
12
7
19
43
Hebar II
38
11
8
19
41
Pirin Blagoevgrad II
38
3
8
27
17
Levski Chepintsi
38
0
3
35
3

It's Belasitsa who sits top of the table at the moment. They have 88 points after 38 games. The recent form for Belasitsa looks like this: WWWLW. They are followed by Vitosha Bistritsa, who is currently 7 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Levski Chepintsi with 3 points from 38 games.

OddAlerts Pro

Bet With Confidence

Take your betting experience to the next level with OddAlerts and discover a powerful set of tools designed to specifically drive profits.

Get OddAlerts Pro
View Past Seasons