3. League Northwest Stats

2021/2022

  • General Stats
  • Games Played
    262
  • Home Wins
    14957%
  • Draws
    3714%
  • Away Wins
    7629%
  • Total Goals
    7812.98
  • Over/Under
  • Over 0.5 Goals
    24794%
  • Over 1.5 Goals
    21080%
  • Over 2.5 Goals
    15559%
  • Over 3.5 Goals
    8633%
  • Goals by Half
  • 1H Goals
    230.09
  • 2H Goals
    330.13
  • Over 0.5 1H Goals
    145%
  • Over 1.5 1H Goals
    52%
  • Over 0.5 2H Goals
    156%
  • Over 1.5 2H Goals
    104%
  • Home Goals (1H)
    90.03
  • Home Goals (2H)
    210.08
  • Away Goals (1H)
    140.05
  • Away Goals (2H)
    120.05
  • Most Goals in 1H
    31%
  • Most Goals in 2H
    83%
  • Most Goals (Tie)
    135%
  • Card Stats
  • Cards
    00.00
  • Home Cards
    00.00
  • Away Cards
    00.00
  • Over 2.5 Cards
    00%
  • Over 3.5 Cards
    00%
  • Over 4.5 Cards
    00%
  • Over 5.5 Cards
    00%
  • Over 6.5 Cards
    00%
  • BTTS Stats
  • BTTS %
    11343%
  • BTTS & 2.5+ Goals
    9938%
  • BTTS or 2.5+ Goals
    16965%
  • Corner Stats
  • Corners
    00.00
  • Home Corners
    00.00
  • Away Corners
    00.00
  • Over 5.5 Corners
    00%
  • Over 6.5 Corners
    00%
  • Over 7.5 Corners
    00%
  • Over 8.5 Corners
    00%
  • Over 9.5 Corners
    00%
  • Over 10.5 Corners
    00%
  • Over 11.5 Corners
    00%
  • Over 12.5 Corners
    00%

3. League Northwest Team Stats

Teams
P
#
Spartak Pleven
31
87
Lokomotiv G. Oryahovitsa
31
65
Bdin
31
65
Sevlievo
31
63
Vihar Slavyanovo
31
53
Yantra Polski Trambesh
31
47
Partizan
31
47
Etar VT II
31
44
Pavlikeni
30
44
Akademik Svishtov
30
40
OFK Levski
31
40
Drenovets
31
36
Lokomotiv Mezdra
31
34
Lokomotiv Dryanovo
31
31
Botev Vratsa II
31
30
Juventus Malchika
31
29
Peshtera Galata
30
26

3. League Northwest Top Scorer

3. League Northwest Fixtures

Saturday, 7th August, 2021
Partizan
0-3FT
Spartak Pleven
Pavlikeni
2-0FT
Lokomotiv Mezdra
Drenovets
0-3FT
Bdin
Akademik Svishtov
0-2FT
Vihar Slavyanovo
Peshtera Galata
2-3FT
Yantra Polski Trambesh
Lokomotiv Dryanovo
2-1FT
OFK Levski
Sevlievo
1-0FT
Botev Vratsa II
Juventus Malchika
0-5FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Saturday, 14th August, 2021
Lokomotiv G. Oryahovitsa
5-1FT
Lokomotiv Dryanovo
Bdin
2-0FT
Partizan
Botev Vratsa II
0-0FT
Drenovets
Lokomotiv Mezdra
1-1FT
Akademik Svishtov
OFK Levski
1-2FT
Sevlievo
Vihar Slavyanovo
2-1FT
Peshtera Galata
Spartak Pleven
0-0FT
Pavlikeni
Sunday, 15th August, 2021
Etar VT II
3-0FT
Juventus Malchika
Saturday, 21st August, 2021
Partizan
2-0FT
Botev Vratsa II
Pavlikeni
0-0FT
Bdin
Drenovets
4-6FT
OFK Levski
Akademik Svishtov
0-2FT
Spartak Pleven
Peshtera Galata
2-1FT
Lokomotiv Mezdra
Yantra Polski Trambesh
1-1FT
Vihar Slavyanovo
Lokomotiv Dryanovo
4-2FT
Etar VT II
Sevlievo
1-1FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Saturday, 28th August, 2021
Lokomotiv G. Oryahovitsa
4-2FT
Drenovets
Bdin
3-0FT
Akademik Svishtov
Lokomotiv Mezdra
2-0FT
Yantra Polski Trambesh
OFK Levski
1-2FT
Partizan
Spartak Pleven
9-1FT
Peshtera Galata
Juventus Malchika
1-1FT
Lokomotiv Dryanovo
Sunday, 29th August, 2021
Botev Vratsa II
2-2FT
Pavlikeni
Etar VT II
1-5FT
Sevlievo
Saturday, 4th September, 2021
Partizan
0-1FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Pavlikeni
3-1FT
OFK Levski
Drenovets
3-0FT
Etar VT II
Peshtera Galata
3-0FT
Bdin
Yantra Polski Trambesh
1-4FT
Spartak Pleven
Sevlievo
5-1FT
Juventus Malchika
Sunday, 5th September, 2021
Vihar Slavyanovo
3-1FT
Lokomotiv Mezdra
Akademik Svishtov
2-3FT
Botev Vratsa II
Saturday, 11th September, 2021
Bdin
4-0FT
Yantra Polski Trambesh
Botev Vratsa II
2-1FT
Peshtera Galata
OFK Levski
3-1FT
Akademik Svishtov
Spartak Pleven
0-0FT
Vihar Slavyanovo
Lokomotiv Dryanovo
0-2FT
Sevlievo
Juventus Malchika
0-1FT
Drenovets
Lokomotiv G. Oryahovitsa
1-0FT
Pavlikeni
Sunday, 12th September, 2021
Etar VT II
1-2FT
Partizan
Saturday, 18th September, 2021
Partizan
3-1FT
Juventus Malchika
Pavlikeni
3-0FT
Etar VT II
Drenovets
2-0FT
Lokomotiv Dryanovo
Akademik Svishtov
0-3FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Peshtera Galata
1-0FT
OFK Levski
Lokomotiv Mezdra
0-2FT
Spartak Pleven
Yantra Polski Trambesh
3-1FT
Botev Vratsa II
Vihar Slavyanovo
0-2FT
Bdin
Saturday, 25th September, 2021
Bdin
3-1FT
Lokomotiv Mezdra
OFK Levski
0-1FT
Yantra Polski Trambesh
Lokomotiv Dryanovo
0-1FT
Partizan
Sevlievo
5-0FT
Drenovets
Etar VT II
1-0FT
Akademik Svishtov
Juventus Malchika
1-5FT
Pavlikeni
Monday, 27th September, 2021
Botev Vratsa II
1-2FT
Vihar Slavyanovo
Tuesday, 28th September, 2021
Lokomotiv G. Oryahovitsa
3-0FT
Peshtera Galata
Friday, 1st October, 2021
Lokomotiv Mezdra
2-1FT
Botev Vratsa II
Saturday, 2nd October, 2021
Partizan
2-1FT
Sevlievo
Pavlikeni
0-1FT
Lokomotiv Dryanovo
Akademik Svishtov
2-0FT
Juventus Malchika
Yantra Polski Trambesh
1-0FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Vihar Slavyanovo
4-0FT
OFK Levski
Spartak Pleven
3-1FT
Bdin
Sunday, 3rd October, 2021
Peshtera Galata
2-1FT
Etar VT II
Saturday, 9th October, 2021
Lokomotiv G. Oryahovitsa
2-2FT
Vihar Slavyanovo
Botev Vratsa II
0-2FT
Spartak Pleven
Drenovets
3-0FT
Partizan
OFK Levski
1-1FT
Lokomotiv Mezdra
Lokomotiv Dryanovo
2-0FT
Akademik Svishtov
Sevlievo
0-0FT
Pavlikeni
Etar VT II
2-5FT
Yantra Polski Trambesh
Juventus Malchika
0-0FT
Peshtera Galata
Saturday, 16th October, 2021
Bdin
4-0FT
Botev Vratsa II
Pavlikeni
2-0FT
Drenovets
Akademik Svishtov
1-4FT
Sevlievo
Peshtera Galata
3-1FT
Lokomotiv Dryanovo
Lokomotiv Mezdra
0-4FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Yantra Polski Trambesh
1-0FT
Juventus Malchika
Vihar Slavyanovo
6-1FT
Etar VT II
Sunday, 17th October, 2021
Spartak Pleven
4-0FT
OFK Levski
Saturday, 23rd October, 2021
Lokomotiv G. Oryahovitsa
1-1FT
Spartak Pleven
Partizan
2-2FT
Pavlikeni
Drenovets
2-1FT
Akademik Svishtov
OFK Levski
2-1FT
Bdin
Lokomotiv Dryanovo
1-1FT
Yantra Polski Trambesh
Sevlievo
3-1FT
Peshtera Galata
Etar VT II
1-3FT
Lokomotiv Mezdra
Juventus Malchika
0-4FT
Vihar Slavyanovo
Saturday, 30th October, 2021
Akademik Svishtov
2-2FT
Partizan
Peshtera Galata
5-0FT
Drenovets
Lokomotiv Mezdra
2-2FT
Juventus Malchika
Yantra Polski Trambesh
0-0FT
Sevlievo
Vihar Slavyanovo
3-1FT
Lokomotiv Dryanovo
Spartak Pleven
3-1FT
Etar VT II
Sunday, 31st October, 2021
Bdin
4-0FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Botev Vratsa II
0-0FT
OFK Levski
Saturday, 6th November, 2021
Lokomotiv G. Oryahovitsa
2-1FT
Botev Vratsa II
Partizan
5-0FT
Peshtera Galata
Pavlikeni
2-1FT
Akademik Svishtov
Drenovets
2-0FT
Yantra Polski Trambesh
Lokomotiv Dryanovo
1-0FT
Lokomotiv Mezdra
Sevlievo
2-0FT
Vihar Slavyanovo
Etar VT II
2-4FT
Bdin
Juventus Malchika
1-6FT
Spartak Pleven
Friday, 12th November, 2021
Bdin
3-0FT
Juventus Malchika
Botev Vratsa II
3-1FT
Etar VT II
Peshtera Galata
1-1FT
Pavlikeni
Lokomotiv Mezdra
0-1FT
Sevlievo
OFK Levski
1-0FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Yantra Polski Trambesh
5-0FT
Partizan
Vihar Slavyanovo
1-0FT
Drenovets
Spartak Pleven
1-0FT
Lokomotiv Dryanovo
Friday, 19th November, 2021
Partizan
1-0FT
Vihar Slavyanovo
Pavlikeni
3-0FT
Yantra Polski Trambesh
Drenovets
2-1FT
Lokomotiv Mezdra
Akademik Svishtov
2-1FT
Peshtera Galata
Lokomotiv Dryanovo
0-2FT
Bdin
Sevlievo
2-1FT
Spartak Pleven
Juventus Malchika
1-0FT
Botev Vratsa II
Saturday, 27th November, 2021
Lokomotiv G. Oryahovitsa
3-1FT
Etar VT II
Bdin
1-0FT
Sevlievo
Botev Vratsa II
0-0FT
Lokomotiv Dryanovo
Lokomotiv Mezdra
1-1FT
Partizan
OFK Levski
2-0FT
Juventus Malchika
Yantra Polski Trambesh
2-0FT
Akademik Svishtov
Spartak Pleven
2-0FT
Drenovets
Saturday, 4th December, 2021
Etar VT II
2-2FT
OFK Levski
Saturday, 12th February, 2022
Vihar Slavyanovo
0-1FT
Pavlikeni
Saturday, 19th February, 2022
Lokomotiv G. Oryahovitsa
0-1FT
Juventus Malchika
Bdin
3-1FT
Drenovets
Lokomotiv Mezdra
1-1FT
Pavlikeni
OFK Levski
2-1FT
Lokomotiv Dryanovo
Yantra Polski Trambesh
2-0FT
Peshtera Galata
Vihar Slavyanovo
4-0FT
Akademik Svishtov
Spartak Pleven
3-0FT
Partizan
Monday, 21st February, 2022
Botev Vratsa II
0-3FT
Sevlievo
Saturday, 26th February, 2022
Partizan
2-0FT
Bdin
Pavlikeni
0-4FT
Spartak Pleven
Drenovets
0-1FT
Botev Vratsa II
Akademik Svishtov
3-0FT
Lokomotiv Mezdra
Peshtera Galata
1-2FT
Vihar Slavyanovo
Lokomotiv Dryanovo
0-2FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Sevlievo
1-1FT
OFK Levski
Sunday, 27th February, 2022
Juventus Malchika
0-0FT
Etar VT II
Saturday, 5th March, 2022
Lokomotiv G. Oryahovitsa
0-1FT
Sevlievo
Bdin
2-0FT
Pavlikeni
Botev Vratsa II
1-2FT
Partizan
Lokomotiv Mezdra
0-1FT
Peshtera Galata
OFK Levski
3-1FT
Drenovets
Vihar Slavyanovo
0-0FT
Yantra Polski Trambesh
Spartak Pleven
2-1FT
Akademik Svishtov
Sunday, 6th March, 2022
Etar VT II
3-1FT
Lokomotiv Dryanovo
Saturday, 12th March, 2022
Partizan
2-2FT
OFK Levski
Drenovets
1-2FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Akademik Svishtov
0-2FT
Bdin
Peshtera Galata
0-4FT
Spartak Pleven
Yantra Polski Trambesh
0-0FT
Lokomotiv Mezdra
Lokomotiv Dryanovo
1-2FT
Juventus Malchika
Sevlievo
5-2FT
Etar VT II
Sunday, 13th March, 2022
Pavlikeni
0-0FT
Botev Vratsa II
Saturday, 19th March, 2022
Lokomotiv G. Oryahovitsa
4-1FT
Partizan
Bdin
4-0FT
Peshtera Galata
Botev Vratsa II
2-0FT
Akademik Svishtov
Lokomotiv Mezdra
2-1FT
Vihar Slavyanovo
OFK Levski
0-1FT
Pavlikeni
Spartak Pleven
3-0FT
Yantra Polski Trambesh
Etar VT II
2-1FT
Drenovets
Juventus Malchika
1-3FT
Sevlievo
Saturday, 26th March, 2022
Partizan
3-1FT
Etar VT II
Pavlikeni
1-2FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Drenovets
3-3FT
Juventus Malchika
Akademik Svishtov
2-1FT
OFK Levski
Peshtera Galata
0-3FT
Botev Vratsa II
Yantra Polski Trambesh
1-3FT
Bdin
Vihar Slavyanovo
1-3FT
Spartak Pleven
Sevlievo
2-1FT
Lokomotiv Dryanovo
Saturday, 2nd April, 2022
Lokomotiv G. Oryahovitsa
2-0FT
Akademik Svishtov
Bdin
0-0FT
Vihar Slavyanovo
Botev Vratsa II
0-2FT
Yantra Polski Trambesh
OFK Levski
3-0FT
Peshtera Galata
Spartak Pleven
2-1FT
Lokomotiv Mezdra
Lokomotiv Dryanovo
3-0FT
Drenovets
Juventus Malchika
0-1FT
Partizan
Sunday, 3rd April, 2022
Etar VT II
1-1FT
Pavlikeni
Saturday, 9th April, 2022
Partizan
2-1FT
Lokomotiv Dryanovo
Pavlikeni
2-0FT
Juventus Malchika
Drenovets
0-2FT
Sevlievo
Akademik Svishtov
0-1FT
Etar VT II
Peshtera Galata
0-3FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Lokomotiv Mezdra
1-0FT
Bdin
Yantra Polski Trambesh
1-0FT
OFK Levski
Vihar Slavyanovo
3-0FT
Botev Vratsa II
Saturday, 16th April, 2022
Lokomotiv G. Oryahovitsa
3-2FT
Yantra Polski Trambesh
Bdin
1-2FT
Spartak Pleven
Botev Vratsa II
1-1FT
Lokomotiv Mezdra
OFK Levski
3-0FT
Vihar Slavyanovo
Lokomotiv Dryanovo
0-4FT
Pavlikeni
Sevlievo
2-0FT
Partizan
Etar VT II
3-0FT
Peshtera Galata
Juventus Malchika
4-0FT
Akademik Svishtov
Thursday, 21st April, 2022
Yantra Polski Trambesh
5-0FT
Etar VT II
Friday, 22nd April, 2022
Partizan
0-1FT
Drenovets
Pavlikeni
3-2FT
Sevlievo
Akademik Svishtov
3-0FT
Lokomotiv Dryanovo
Peshtera Galata
0-3FT
Juventus Malchika
Lokomotiv Mezdra
0-0FT
OFK Levski
Vihar Slavyanovo
2-0FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Spartak Pleven
0-1FT
Botev Vratsa II
Saturday, 30th April, 2022
Lokomotiv G. Oryahovitsa
2-0FT
Lokomotiv Mezdra
Botev Vratsa II
2-1FT
Bdin
Drenovets
3-1FT
Pavlikeni
OFK Levski
0-2FT
Spartak Pleven
Lokomotiv Dryanovo
3-0FT
Peshtera Galata
Sevlievo
1-2FT
Akademik Svishtov
Etar VT II
3-2FT
Vihar Slavyanovo
Juventus Malchika
1-1FT
Yantra Polski Trambesh
Saturday, 7th May, 2022
Bdin
3-0FT
OFK Levski
Pavlikeni
3-0FT
Partizan
Akademik Svishtov
8-0FT
Drenovets
Peshtera Galata
0-3FT
Sevlievo
Lokomotiv Mezdra
5-2FT
Etar VT II
Yantra Polski Trambesh
3-2FT
Lokomotiv Dryanovo
Vihar Slavyanovo
1-0FT
Juventus Malchika
Spartak Pleven
4-1FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Tuesday, 10th May, 2022
Sevlievo
2-0FT
Yantra Polski Trambesh
Wednesday, 11th May, 2022
Lokomotiv G. Oryahovitsa
2-0FT
Bdin
Drenovets
3-0FT
Peshtera Galata
OFK Levski
1-0FT
Botev Vratsa II
Lokomotiv Dryanovo
2-4FT
Vihar Slavyanovo
Etar VT II
2-5FT
Spartak Pleven
Juventus Malchika
3-2FT
Lokomotiv Mezdra
Saturday, 14th May, 2022
Bdin
3-0FT
Etar VT II
Botev Vratsa II
1-5FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Akademik Svishtov
2-0FT
Pavlikeni
Peshtera Galata
0-3FT
Partizan
Lokomotiv Mezdra
3-1FT
Lokomotiv Dryanovo
Yantra Polski Trambesh
2-0FT
Drenovets
Vihar Slavyanovo
0-1FT
Sevlievo
Spartak Pleven
5-0FT
Juventus Malchika
Saturday, 21st May, 2022
Lokomotiv G. Oryahovitsa
2-0FT
OFK Levski
Partizan
4-1FT
Yantra Polski Trambesh
Pavlikeni
3-0FT
Peshtera Galata
Drenovets
1-2FT
Vihar Slavyanovo
Lokomotiv Dryanovo
0-3FT
Spartak Pleven
Sevlievo
1-0FT
Lokomotiv Mezdra
Juventus Malchika
3-0FT
Bdin
Sunday, 22nd May, 2022
Etar VT II
2-3FT
Botev Vratsa II
Saturday, 28th May, 2022
Bdin
6-0FT
Lokomotiv Dryanovo
Botev Vratsa II
1-0FT
Juventus Malchika
Peshtera Galata
0-3FT
Akademik Svishtov
Lokomotiv Mezdra
2-0FT
Drenovets
OFK Levski
3-2FT
Etar VT II
Yantra Polski Trambesh
3-1FT
Pavlikeni
Vihar Slavyanovo
1-0FT
Partizan
Spartak Pleven
2-0FT
Sevlievo
Wednesday, 1st June, 2022
Partizan
4-6FT
Akademik Svishtov
Saturday, 4th June, 2022
Partizan
2-1FT
Lokomotiv Mezdra
Pavlikeni
1-3FT
Vihar Slavyanovo
Drenovets
3-2FT
Spartak Pleven
Akademik Svishtov
0-0FT
Yantra Polski Trambesh
Lokomotiv Dryanovo
2-0FT
Botev Vratsa II
Sevlievo
1-0FT
Bdin
Etar VT II
2-5FT
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Juventus Malchika
1-1FT
OFK Levski

3. League Northwest League Table

North-West
P
W
D
L
Pts
Spartak Pleven
32
26
3
3
81
Sevlievo
32
23
4
5
73
Lokomotiv G. Oryahovitsa
32
22
3
7
69
Bdin
32
20
2
10
59
Vihar Slavyanovo
32
18
5
9
59
Yantra Polski Trambesh
32
15
7
10
52
Partizan
32
16
4
12
52
Pavlikeni
32
14
9
9
51
OFK Levski
32
11
7
14
40
Botev Vratsa II
32
10
6
16
36
Drenovets
32
11
2
19
35
Parva atomna
0
0
0
0
0
Akademik Svishtov
32
10
3
19
33
Lokomotiv Mezdra
32
8
8
16
32
Juventus Malchika
32
7
7
18
28
Lokomotiv Dryanovo
32
8
3
21
27
Etar VT II
32
7
3
22
24
Peshtera Galata
32
7
2
23
23

It's Spartak Pleven who sits top of the table at the moment. They have 81 points after 32 games. The recent form for Spartak Pleven looks like this: WWWWL. They are followed by Sevlievo, who is currently 8 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Peshtera Galata with 23 points from 32 games.

OddAlerts Pro

Bet With Confidence

Take your betting experience to the next level with OddAlerts and discover a powerful set of tools designed to specifically drive profits.

Get OddAlerts Pro
View Past Seasons