Provincial-Brabant Stats

2021/2022

  • General Stats
  • Games Played
    472
  • Home Wins
    20543%
  • Draws
    10121%
  • Away Wins
    16635%
  • Total Goals
    15743.33
  • Over/Under
  • Over 0.5 Goals
    45095%
  • Over 1.5 Goals
    39183%
  • Over 2.5 Goals
    28961%
  • Over 3.5 Goals
    20243%
  • Goals by Half
  • 1H Goals
    00.00
  • 2H Goals
    00.00
  • Over 0.5 1H Goals
    00%
  • Over 1.5 1H Goals
    00%
  • Over 0.5 2H Goals
    00%
  • Over 1.5 2H Goals
    00%
  • Home Goals (1H)
    00.00
  • Home Goals (2H)
    00.00
  • Away Goals (1H)
    00.00
  • Away Goals (2H)
    00.00
  • Most Goals in 1H
    00%
  • Most Goals in 2H
    00%
  • Most Goals (Tie)
    123%
  • Card Stats
  • Cards
    00.00
  • Home Cards
    00.00
  • Away Cards
    00.00
  • Over 2.5 Cards
    00%
  • Over 3.5 Cards
    00%
  • Over 4.5 Cards
    00%
  • Over 5.5 Cards
    00%
  • Over 6.5 Cards
    00%
  • BTTS Stats
  • BTTS %
    26757%
  • BTTS & 2.5+ Goals
    22447%
  • BTTS or 2.5+ Goals
    33270%
  • Corner Stats
  • Corners
    00.00
  • Home Corners
    00.00
  • Away Corners
    00.00
  • Over 5.5 Corners
    00%
  • Over 6.5 Corners
    00%
  • Over 7.5 Corners
    00%
  • Over 8.5 Corners
    00%
  • Over 9.5 Corners
    00%
  • Over 10.5 Corners
    00%
  • Over 11.5 Corners
    00%
  • Over 12.5 Corners
    00%

Provincial-Brabant Team Stats

Teams
P
#
Grez-Doiceau
30
82
Léopold
30
76
NSeth Berchem
30
73
Sporting Bruxelles
30
71
Saint-Josse
30
69
Genappe
30
69
Sporting Kampenhout
29
68
Etterbeek
30
61
Union Lasne-Ohain
30
60
Kosova Schaerbeek
30
55
Borght-Humbeek
29
55
Tubize II
30
53
Stade Everois
30
49
Liedekerke
29
48
Hoegaarden-Outgaarden
29
46
KV Tervuren-Duisburg
29
45
Wambeek
29
45
Linden
29
45
Ixelles
30
44
Huldenberg
29
42
Bodegem Kapelle United
29
42
Melsbroek
29
41
Grimbergen
29
39
Bertem-Leefdaal
29
37
BX Brussels
30
36
Football Club Schaerbeek
30
34
Stade Bierbeek
29
34
Sportive Brainoise
30
34
Veltem
29
34
SC Aarschot
29
32
Nivellois
30
28
Houtem-Oplinter
29
27

Provincial-Brabant Top Scorer

Provincial-Brabant Fixtures

Sunday, 22nd August, 2021
Grez-Doiceau
2-0FT
Stade Everois
Kosova Schaerbeek
4-1FT
Etterbeek
Nivellois
2-1FT
Football Club Schaerbeek
Saint-Josse
1-1FT
Léopold
Genappe
2-0FT
BX Brussels
NSeth Berchem
3-2FT
Ixelles
Sportive Brainoise
1-2FT
Union Lasne-Ohain
Tubize II
1-3FT
Sporting Bruxelles
Saturday, 28th August, 2021
Ixelles
0-0FT
Saint-Josse
Sunday, 29th August, 2021
Léopold
1-2FT
Grez-Doiceau
Sporting Bruxelles
6-1FT
Nivellois
Stade Everois
4-0FT
Genappe
BX Brussels
1-2FT
Tubize II
Football Club Schaerbeek
3-0FT
Sportive Brainoise
Etterbeek
0-2FT
NSeth Berchem
Union Lasne-Ohain
0-3FT
Kosova Schaerbeek
Saturday, 4th September, 2021
Houtem-Oplinter
3-1FT
KV Tervuren-Duisburg
Linden
0-0FT
Melsbroek
Huldenberg
1-0FT
SC Aarschot
Ixelles
1-1FT
Etterbeek
Sunday, 5th September, 2021
Kosova Schaerbeek
2-0FT
Football Club Schaerbeek
Nivellois
1-4FT
BX Brussels
Wambeek
0-0FT
Stade Bierbeek
Saint-Josse
1-1FT
Grez-Doiceau
Bertem-Leefdaal
0-0FT
Veltem
Genappe
1-0FT
Léopold
NSeth Berchem
2-1FT
Union Lasne-Ohain
Sportive Brainoise
0-2FT
Sporting Bruxelles
Liedekerke
0-1FT
Hoegaarden-Outgaarden
Borght-Humbeek
2-1FT
Bodegem Kapelle United
Sporting Kampenhout
4-0FT
Grimbergen
Tubize II
1-0FT
Stade Everois
Saturday, 11th September, 2021
Stade Bierbeek
1-0FT
Liedekerke
Veltem
0-2FT
Huldenberg
Sunday, 12th September, 2021
Grez-Doiceau
1-1FT
Genappe
KV Tervuren-Duisburg
0-2FT
Linden
Léopold
2-1FT
Tubize II
Union Lasne-Ohain
1-1FT
Ixelles
Grimbergen
2-0FT
Wambeek
Sporting Bruxelles
1-1FT
Kosova Schaerbeek
Stade Everois
2-0FT
Nivellois
BX Brussels
3-0FT
Sportive Brainoise
Melsbroek
2-1FT
Borght-Humbeek
Etterbeek
1-3FT
Saint-Josse
SC Aarschot
0-1FT
Houtem-Oplinter
Bodegem Kapelle United
0-2FT
Sporting Kampenhout
Hoegaarden-Outgaarden
2-3FT
Bertem-Leefdaal
Saturday, 18th September, 2021
Houtem-Oplinter
1-0FT
Veltem
Linden
1-0FT
SC Aarschot
Huldenberg
4-1FT
Hoegaarden-Outgaarden
Ixelles
1-2FT
Football Club Schaerbeek
Sunday, 19th September, 2021
Bertem-Leefdaal
1-0FT
Stade Bierbeek
Liedekerke
1-1FT
Grimbergen
Borght-Humbeek
4-1FT
KV Tervuren-Duisburg
Sporting Kampenhout
2-1FT
Wambeek
Bodegem Kapelle United
2-5FT
Melsbroek
Tubize II
3-3FT
Grez-Doiceau
Thursday, 23rd September, 2021
KV Tervuren-Duisburg
0-1FT
Bodegem Kapelle United
Saturday, 25th September, 2021
Grimbergen
1-3FT
Bertem-Leefdaal
Stade Bierbeek
5-3FT
Huldenberg
Veltem
0-1FT
Linden
Sunday, 26th September, 2021
Wambeek
2-2FT
Liedekerke
Grez-Doiceau
9-0FT
Nivellois
Léopold
4-2FT
Sportive Brainoise
Union Lasne-Ohain
0-2FT
Saint-Josse
Hoegaarden-Outgaarden
3-0FT
Houtem-Oplinter
Sporting Bruxelles
4-0FT
Ixelles
Stade Everois
0-1FT
Kosova Schaerbeek
BX Brussels
1-4FT
NSeth Berchem
Genappe
1-3FT
Tubize II
Melsbroek
0-1FT
Sporting Kampenhout
SC Aarschot
0-1FT
Borght-Humbeek
Saturday, 2nd October, 2021
Houtem-Oplinter
1-2FT
Stade Bierbeek
Linden
3-3FT
Hoegaarden-Outgaarden
Huldenberg
0-0FT
Grimbergen
Ixelles
6-2FT
BX Brussels
Sunday, 3rd October, 2021
Genappe
6-2FT
Nivellois
Kosova Schaerbeek
1-4FT
Léopold
Union Lasne-Ohain
1-0FT
Football Club Schaerbeek
Saint-Josse
1-1FT
Tubize II
Bertem-Leefdaal
1-2FT
Wambeek
NSeth Berchem
1-1FT
Stade Everois
Melsbroek
3-1FT
KV Tervuren-Duisburg
Etterbeek
0-1FT
Sporting Bruxelles
Sportive Brainoise
3-3FT
Grez-Doiceau
Borght-Humbeek
6-1FT
Veltem
Sporting Kampenhout
4-1FT
Liedekerke
Bodegem Kapelle United
1-3FT
SC Aarschot
Saturday, 9th October, 2021
Stade Bierbeek
0-1FT
Linden
Sunday, 10th October, 2021
Grez-Doiceau
2-0FT
Kosova Schaerbeek
Veltem
1-4FT
Bodegem Kapelle United
Léopold
3-0FT
NSeth Berchem
Hoegaarden-Outgaarden
4-0FT
Borght-Humbeek
Grimbergen
1-2FT
Houtem-Oplinter
Wambeek
3-0FT
Huldenberg
Sporting Bruxelles
3-1FT
Union Lasne-Ohain
Stade Everois
2-0FT
Ixelles
BX Brussels
2-5FT
Etterbeek
Genappe
2-0FT
Sportive Brainoise
KV Tervuren-Duisburg
0-3FT
Sporting Kampenhout
Liedekerke
2-4FT
Bertem-Leefdaal
SC Aarschot
2-4FT
Melsbroek
Tubize II
3-1FT
Nivellois
Saturday, 16th October, 2021
Houtem-Oplinter
1-1FT
Wambeek
Linden
1-2FT
Grimbergen
Huldenberg
1-3FT
Liedekerke
Ixelles
1-1FT
Léopold
Sunday, 17th October, 2021
Kosova Schaerbeek
3-0FT
Genappe
Union Lasne-Ohain
2-2FT
BX Brussels
Saint-Josse
8-2FT
Nivellois
NSeth Berchem
2-0FT
Grez-Doiceau
KV Tervuren-Duisburg
1-0FT
SC Aarschot
Melsbroek
1-1FT
Veltem
Etterbeek
2-2FT
Stade Everois
Sportive Brainoise
1-1FT
Tubize II
Borght-Humbeek
2-2FT
Stade Bierbeek
Sporting Kampenhout
2-2FT
Bertem-Leefdaal
Bodegem Kapelle United
0-1FT
Hoegaarden-Outgaarden
Saturday, 23rd October, 2021
Stade Bierbeek
2-1FT
Bodegem Kapelle United
Veltem
1-1FT
KV Tervuren-Duisburg
Sunday, 24th October, 2021
Grez-Doiceau
5-1FT
Ixelles
Léopold
2-1FT
Etterbeek
Nivellois
3-1FT
Sportive Brainoise
Hoegaarden-Outgaarden
1-3FT
Melsbroek
Grimbergen
0-1FT
Borght-Humbeek
Wambeek
0-2FT
Linden
Sporting Bruxelles
2-0FT
Saint-Josse
Stade Everois
1-1FT
Union Lasne-Ohain
BX Brussels
2-2FT
Football Club Schaerbeek
Bertem-Leefdaal
2-3FT
Huldenberg
Genappe
1-5FT
NSeth Berchem
Liedekerke
5-1FT
Houtem-Oplinter
SC Aarschot
2-4FT
Sporting Kampenhout
Tubize II
2-1FT
Kosova Schaerbeek
Saturday, 30th October, 2021
Houtem-Oplinter
2-2FT
Bertem-Leefdaal
Linden
2-1FT
Liedekerke
Ixelles
3-1FT
Genappe
Sunday, 31st October, 2021
KV Tervuren-Duisburg
2-2FT
Hoegaarden-Outgaarden
Kosova Schaerbeek
4-2FT
Nivellois
Union Lasne-Ohain
0-2FT
Léopold
Sporting Bruxelles
4-0FT
BX Brussels
Saint-Josse
4-1FT
Sportive Brainoise
Football Club Schaerbeek
1-1FT
Stade Everois
NSeth Berchem
1-0FT
Tubize II
Melsbroek
0-1FT
Stade Bierbeek
Etterbeek
2-5FT
Grez-Doiceau
Borght-Humbeek
0-2FT
Wambeek
Sporting Kampenhout
2-2FT
Huldenberg
SC Aarschot
0-1FT
Veltem
Bodegem Kapelle United
2-0FT
Grimbergen
Sunday, 7th November, 2021
Léopold
2-1FT
Football Club Schaerbeek
Nivellois
1-5FT
NSeth Berchem
Grimbergen
1-1FT
Melsbroek
Wambeek
1-0FT
Bodegem Kapelle United
Stade Everois
1-1FT
Sporting Bruxelles
Bertem-Leefdaal
1-1FT
Linden
Stade Bierbeek
2-3FT
KV Tervuren-Duisburg
Huldenberg
1-0FT
Houtem-Oplinter
Grez-Doiceau
1-0FT
Union Lasne-Ohain
Sportive Brainoise
1-2FT
Kosova Schaerbeek
Veltem
2-1FT
Sporting Kampenhout
Liedekerke
0-0FT
Borght-Humbeek
Tubize II
2-2FT
Ixelles
Hoegaarden-Outgaarden
6-1FT
SC Aarschot
BX Brussels
1-1FT
Saint-Josse
Genappe
3-1FT
Etterbeek
Thursday, 11th November, 2021
Saint-Josse
2-2FT
Genappe
Sportive Brainoise
2-3FT
Stade Everois
Kosova Schaerbeek
1-0FT
BX Brussels
Nivellois
0-1FT
Léopold
Etterbeek
1-2FT
Union Lasne-Ohain
Sunday, 14th November, 2021
Saint-Josse
1-1FT
Kosova Schaerbeek
Football Club Schaerbeek
0-1FT
Grez-Doiceau
Etterbeek
3-4FT
Tubize II
Veltem
1-1FT
Hoegaarden-Outgaarden
Sporting Kampenhout
2-0FT
Houtem-Oplinter
SC Aarschot
0-0FT
Stade Bierbeek
Bodegem Kapelle United
3-1FT
Liedekerke
Ixelles
3-3FT
Nivellois
Union Lasne-Ohain
1-1FT
Genappe
Sporting Bruxelles
2-2FT
Léopold
Linden
1-2FT
Huldenberg
BX Brussels
3-4FT
Stade Everois
NSeth Berchem
4-0FT
Sportive Brainoise
KV Tervuren-Duisburg
0-2FT
Grimbergen
Melsbroek
0-0FT
Wambeek
Borght-Humbeek
2-2FT
Bertem-Leefdaal
Saturday, 20th November, 2021
Houtem-Oplinter
0-3FT
Linden
Stade Bierbeek
0-1FT
Veltem
Huldenberg
0-3FT
Borght-Humbeek
Sunday, 21st November, 2021
Kosova Schaerbeek
1-1FT
NSeth Berchem
Léopold
3-1FT
BX Brussels
Nivellois
1-0FT
Etterbeek
Grimbergen
2-3FT
SC Aarschot
Wambeek
5-1FT
KV Tervuren-Duisburg
Saint-Josse
2-1FT
Stade Everois
Grez-Doiceau
2-2FT
Sporting Bruxelles
Sportive Brainoise
2-0FT
Ixelles
Liedekerke
1-0FT
Melsbroek
Tubize II
1-1FT
Union Lasne-Ohain
Hoegaarden-Outgaarden
0-2FT
Sporting Kampenhout
Bertem-Leefdaal
0-1FT
Bodegem Kapelle United
Genappe
3-0FT
Football Club Schaerbeek
Wednesday, 24th November, 2021
Football Club Schaerbeek
1-4FT
NSeth Berchem
Saturday, 27th November, 2021
Ixelles
2-0FT
Kosova Schaerbeek
Sunday, 28th November, 2021
KV Tervuren-Duisburg
4-1FT
Liedekerke
Union Lasne-Ohain
5-1FT
Nivellois
Stade Everois
0-4FT
Léopold
Football Club Schaerbeek
1-2FT
Tubize II
Etterbeek
3-0FT
Sportive Brainoise
Veltem
1-2FT
Grimbergen
Borght-Humbeek
2-0FT
Houtem-Oplinter
Sporting Kampenhout
4-0FT
Linden
SC Aarschot
0-2FT
Wambeek
Bodegem Kapelle United
3-0FT
Huldenberg
Hoegaarden-Outgaarden
0-1FT
Stade Bierbeek
Sporting Bruxelles
2-1FT
Genappe
BX Brussels
0-3FT
Grez-Doiceau
NSeth Berchem
2-0FT
Saint-Josse
Melsbroek
4-0FT
Bertem-Leefdaal
Saturday, 4th December, 2021
Linden
2-1FT
Borght-Humbeek
Houtem-Oplinter
2-2FT
Bodegem Kapelle United
Ixelles
2-6FT
NSeth Berchem
Sunday, 5th December, 2021
Léopold
1-3FT
Saint-Josse
Grimbergen
2-4FT
Hoegaarden-Outgaarden
Wambeek
2-0FT
Veltem
Stade Everois
0-0FT
Grez-Doiceau
Football Club Schaerbeek
0-5FT
Nivellois
Etterbeek
1-1FT
Kosova Schaerbeek
Liedekerke
4-0FT
SC Aarschot
Sporting Kampenhout
2-2FT
Stade Bierbeek
Union Lasne-Ohain
5-2FT
Sportive Brainoise
Sporting Bruxelles
3-2FT
Tubize II
BX Brussels
1-3FT
Genappe
Bertem-Leefdaal
3-2FT
KV Tervuren-Duisburg
Wednesday, 8th December, 2021
Football Club Schaerbeek
3-2FT
Etterbeek
Thursday, 9th December, 2021
NSeth Berchem
0-5FT
Sporting Bruxelles
Saturday, 11th December, 2021
KV Tervuren-Duisburg
1-2FT
Huldenberg
Sunday, 12th December, 2021
Kosova Schaerbeek
1-4FT
Union Lasne-Ohain
Nivellois
0-3FT
Sporting Bruxelles
Saint-Josse
2-1FT
Ixelles
Grez-Doiceau
1-3FT
Léopold
Melsbroek
1-0FT
Houtem-Oplinter
Sportive Brainoise
2-2FT
Football Club Schaerbeek
Veltem
1-4FT
Liedekerke
Borght-Humbeek
1-0FT
Sporting Kampenhout
SC Aarschot
0-0FT
Bertem-Leefdaal
Bodegem Kapelle United
1-1FT
Linden
Tubize II
2-0FT
BX Brussels
Hoegaarden-Outgaarden
0-2FT
Wambeek
Genappe
1-0FT
Stade Everois
Stade Bierbeek
2-3FT
Grimbergen
NSeth Berchem
3-2FT
Etterbeek
Wednesday, 15th December, 2021
Huldenberg
2-1FT
Melsbroek
Saturday, 18th December, 2021
KV Tervuren-Duisburg
6-0FT
Houtem-Oplinter
Sunday, 19th December, 2021
Léopold
3-2FT
Genappe
Grimbergen
1-2FT
Sporting Kampenhout
Stade Everois
5-0FT
Tubize II
Football Club Schaerbeek
2-3FT
Kosova Schaerbeek
Grez-Doiceau
0-3FT
Saint-Josse
Melsbroek
2-1FT
Linden
Etterbeek
3-1FT
Ixelles
Veltem
4-2FT
Bertem-Leefdaal
SC Aarschot
0-1FT
Huldenberg
Bodegem Kapelle United
1-1FT
Borght-Humbeek
Union Lasne-Ohain
3-0FT
NSeth Berchem
Hoegaarden-Outgaarden
1-4FT
Liedekerke
Sporting Bruxelles
8-1FT
Sportive Brainoise
BX Brussels
5-0FT
Nivellois
Stade Bierbeek
1-0FT
Wambeek
Wednesday, 22nd December, 2021
Football Club Schaerbeek
2-3FT
Sporting Bruxelles
Saturday, 29th January, 2022
Houtem-Oplinter
1-1FT
Hoegaarden-Outgaarden
Linden
1-1FT
Veltem
Huldenberg
3-3FT
Stade Bierbeek
Sunday, 30th January, 2022
Léopold
0-0FT
Kosova Schaerbeek
Nivellois
1-9FT
Genappe
Stade Everois
1-4FT
NSeth Berchem
BX Brussels
2-2FT
Ixelles
Football Club Schaerbeek
0-2FT
Union Lasne-Ohain
Grez-Doiceau
5-1FT
Sportive Brainoise
Liedekerke
0-2FT
Wambeek
Borght-Humbeek
3-1FT
SC Aarschot
Sporting Kampenhout
3-0FT
Melsbroek
Bodegem Kapelle United
1-1FT
KV Tervuren-Duisburg
Tubize II
1-3FT
Saint-Josse
Sporting Bruxelles
3-1FT
Etterbeek
Bertem-Leefdaal
1-2FT
Grimbergen
Saturday, 5th February, 2022
Ixelles
0-2FT
Stade Everois
Sunday, 6th February, 2022
KV Tervuren-Duisburg
2-1FT
Melsbroek
Kosova Schaerbeek
0-2FT
Grez-Doiceau
Nivellois
1-1FT
Tubize II
Union Lasne-Ohain
0-0FT
Sporting Bruxelles
Hoegaarden-Outgaarden
1-0FT
Linden
Grimbergen
4-1FT
Huldenberg
Wambeek
2-0FT
Bertem-Leefdaal
Saint-Josse
2-0FT
Football Club Schaerbeek
Stade Bierbeek
1-0FT
Houtem-Oplinter
NSeth Berchem
4-1FT
Léopold
Etterbeek
2-2FT
BX Brussels
Sportive Brainoise
1-4FT
Genappe
Veltem
1-3FT
Borght-Humbeek
Liedekerke
3-1FT
Sporting Kampenhout
SC Aarschot
0-1FT
Bodegem Kapelle United
Saturday, 12th February, 2022
Houtem-Oplinter
1-1FT
Grimbergen
Linden
2-1FT
Stade Bierbeek
Huldenberg
0-0FT
Wambeek
Sunday, 13th February, 2022
BX Brussels
1-3FT
Union Lasne-Ohain
Grez-Doiceau
4-0FT
NSeth Berchem
Léopold
1-0FT
Ixelles
Nivellois
0-5FT
Saint-Josse
Sporting Bruxelles
2-2FT
Football Club Schaerbeek
Stade Everois
1-3FT
Etterbeek
Bertem-Leefdaal
1-1FT
Liedekerke
Genappe
3-0FT
Kosova Schaerbeek
Melsbroek
2-1FT
SC Aarschot
Borght-Humbeek
3-0FT
Hoegaarden-Outgaarden
Sporting Kampenhout
2-2FT
KV Tervuren-Duisburg
Bodegem Kapelle United
1-0FT
Veltem
Tubize II
3-2FT
Sportive Brainoise
Thursday, 17th February, 2022
Football Club Schaerbeek
1-3FT
Saint-Josse
Saturday, 19th February, 2022
Stade Bierbeek
1-2FT
Borght-Humbeek
Ixelles
0-1FT
Grez-Doiceau
Sunday, 20th February, 2022
Veltem
1-1FT
Melsbroek
Kosova Schaerbeek
1-2FT
Tubize II
Union Lasne-Ohain
2-1FT
Stade Everois
Hoegaarden-Outgaarden
1-2FT
Bodegem Kapelle United
Grimbergen
1-2FT
Linden
Wambeek
6-2FT
Houtem-Oplinter
Saint-Josse
2-0FT
Sporting Bruxelles
Bertem-Leefdaal
0-4FT
Sporting Kampenhout
Football Club Schaerbeek
0-0FT
BX Brussels
NSeth Berchem
3-2FT
Genappe
Etterbeek
0-3FT
Léopold
Sportive Brainoise
0-0FT
Nivellois
Liedekerke
0-2FT
Huldenberg
SC Aarschot
4-4FT
KV Tervuren-Duisburg
Saturday, 26th February, 2022
Houtem-Oplinter
2-0FT
SC Aarschot
Linden
4-2FT
KV Tervuren-Duisburg
Huldenberg
1-2FT
Veltem
Ixelles
1-1FT
Union Lasne-Ohain
Sunday, 27th February, 2022
Kosova Schaerbeek
3-0FT
Sporting Bruxelles
Nivellois
0-6FT
Stade Everois
Wambeek
2-0FT
Grimbergen
Saint-Josse
2-2FT
Etterbeek
Sportive Brainoise
1-2FT
BX Brussels
Tubize II
0-1FT
Léopold
Bertem-Leefdaal
0-3FT
Hoegaarden-Outgaarden
Genappe
1-1FT
Grez-Doiceau
NSeth Berchem
2-1FT
Football Club Schaerbeek
Liedekerke
3-2FT
Stade Bierbeek
Borght-Humbeek
1-0FT
Melsbroek
Sporting Kampenhout
5-1FT
Bodegem Kapelle United
Saturday, 5th March, 2022
Houtem-Oplinter
0-4FT
Liedekerke
Linden
2-2FT
Wambeek
Huldenberg
1-2FT
Bertem-Leefdaal
Sunday, 6th March, 2022
KV Tervuren-Duisburg
2-2FT
Veltem
BX Brussels
0-4FT
Sporting Bruxelles
Grez-Doiceau
3-1FT
Etterbeek
Léopold
3-1FT
Union Lasne-Ohain
Nivellois
0-4FT
Kosova Schaerbeek
Stade Everois
0-2FT
Football Club Schaerbeek
Genappe
1-0FT
Ixelles
Melsbroek
2-2FT
Hoegaarden-Outgaarden
Sportive Brainoise
0-1FT
Saint-Josse
Borght-Humbeek
0-1FT
Grimbergen
Sporting Kampenhout
1-1FT
SC Aarschot
Bodegem Kapelle United
0-0FT
Stade Bierbeek
Tubize II
1-3FT
NSeth Berchem
Saturday, 12th March, 2022
Huldenberg
1-2FT
Sporting Kampenhout
Ixelles
1-1FT
Tubize II
Sunday, 13th March, 2022
Veltem
2-0FT
SC Aarschot
Kosova Schaerbeek
3-2FT
Sportive Brainoise
Union Lasne-Ohain
1-1FT
Grez-Doiceau
Hoegaarden-Outgaarden
3-4FT
KV Tervuren-Duisburg
Grimbergen
4-2FT
Bodegem Kapelle United
Wambeek
2-2FT
Borght-Humbeek
Sporting Bruxelles
2-0FT
Stade Everois
Saint-Josse
3-0FT
BX Brussels
Bertem-Leefdaal
0-3FT
Houtem-Oplinter
Football Club Schaerbeek
2-4FT
Léopold
NSeth Berchem
5-0FT
Nivellois
Etterbeek
1-2FT
Genappe
Liedekerke
1-0FT
Linden
Stade Bierbeek
0-0FT
Melsbroek
Saturday, 19th March, 2022
Houtem-Oplinter
1-1FT
Huldenberg
Linden
2-3FT
Bertem-Leefdaal
Sunday, 20th March, 2022
KV Tervuren-Duisburg
1-1FT
Stade Bierbeek
Grez-Doiceau
4-1FT
Football Club Schaerbeek
Kosova Schaerbeek
2-2FT
Saint-Josse
Léopold
0-3FT
Sporting Bruxelles
Nivellois
0-5FT
Ixelles
Stade Everois
0-1FT
BX Brussels
Genappe
4-2FT
Union Lasne-Ohain
Melsbroek
2-0FT
Grimbergen
Sportive Brainoise
2-3FT
NSeth Berchem
Borght-Humbeek
2-0FT
Liedekerke
Sporting Kampenhout
1-0FT
Veltem
SC Aarschot
1-1FT
Hoegaarden-Outgaarden
Bodegem Kapelle United
0-0FT
Wambeek
Tubize II
4-3FT
Etterbeek
Saturday, 26th March, 2022
Houtem-Oplinter
0-2FT
Sporting Kampenhout
Stade Bierbeek
1-0FT
SC Aarschot
Huldenberg
0-2FT
Linden
Sunday, 27th March, 2022
Léopold
10-0FT
Nivellois
Stade Everois
2-2FT
Sportive Brainoise
BX Brussels
0-2FT
Kosova Schaerbeek
Football Club Schaerbeek
1-2FT
Ixelles
Grez-Doiceau
4-0FT
Tubize II
Union Lasne-Ohain
5-0FT
Etterbeek
Hoegaarden-Outgaarden
1-6FT
Veltem
Grimbergen
2-0FT
KV Tervuren-Duisburg
Wambeek
2-0FT
Melsbroek
Sporting Bruxelles
0-1FT
NSeth Berchem
Bertem-Leefdaal
0-1FT
Borght-Humbeek
Genappe
0-0FT
Saint-Josse
Liedekerke
0-2FT
Bodegem Kapelle United
Wednesday, 30th March, 2022
Ixelles
2-1FT
Sporting Bruxelles
Nivellois
0-13FT
Grez-Doiceau
Saint-Josse
1-2FT
Union Lasne-Ohain
NSeth Berchem
0-0FT
BX Brussels
Etterbeek
5-2FT
Football Club Schaerbeek
Sportive Brainoise
0-2FT
Léopold
Tubize II
1-2FT
Genappe
Thursday, 31st March, 2022
Kosova Schaerbeek
4-2FT
Stade Everois
Saturday, 2nd April, 2022
Sporting Kampenhout
3-0FT
Hoegaarden-Outgaarden
Borght-Humbeek
3-2FT
Huldenberg
Linden
4-1FT
Houtem-Oplinter
Sunday, 3rd April, 2022
KV Tervuren-Duisburg
0-3FT
Wambeek
Veltem
0-0FT
Stade Bierbeek
Ixelles
2-1FT
Sportive Brainoise
Union Lasne-Ohain
4-1FT
Tubize II
Sporting Bruxelles
0-1FT
Grez-Doiceau
Stade Everois
5-3FT
Saint-Josse
BX Brussels
1-4FT
Léopold
Football Club Schaerbeek
1-4FT
Genappe
NSeth Berchem
3-3FT
Kosova Schaerbeek
Melsbroek
2-0FT
Liedekerke
Etterbeek
10-0FT
Nivellois
SC Aarschot
4-1FT
Grimbergen
Bodegem Kapelle United
3-1FT
Bertem-Leefdaal
Saturday, 9th April, 2022
Bertem-Leefdaal
1-0FT
Melsbroek
Houtem-Oplinter
2-1FT
Borght-Humbeek
Linden
2-1FT
Sporting Kampenhout
Stade Bierbeek
2-1FT
Hoegaarden-Outgaarden
Huldenberg
3-1FT
Bodegem Kapelle United
Sunday, 10th April, 2022
Grez-Doiceau
2-0FT
BX Brussels
Kosova Schaerbeek
3-2FT
Ixelles
Léopold
3-2FT
Stade Everois
Nivellois
1-7FT
Union Lasne-Ohain
Grimbergen
0-0FT
Veltem
Wambeek
0-4FT
SC Aarschot
Saint-Josse
4-3FT
NSeth Berchem
Genappe
4-1FT
Sporting Bruxelles
Sportive Brainoise
3-4FT
Etterbeek
Liedekerke
4-0FT
KV Tervuren-Duisburg
Tubize II
7-0FT
Football Club Schaerbeek
Saturday, 16th April, 2022
Hoegaarden-Outgaarden
2-1FT
Huldenberg
Stade Bierbeek
0-1FT
Bertem-Leefdaal
Sunday, 17th April, 2022
Grimbergen
1-0FT
Liedekerke
Wambeek
1-4FT
Sporting Kampenhout
KV Tervuren-Duisburg
2-3FT
Borght-Humbeek
Melsbroek
2-0FT
Bodegem Kapelle United
Veltem
2-0FT
Houtem-Oplinter
SC Aarschot
2-1FT
Linden
Sunday, 24th April, 2022
Hoegaarden-Outgaarden
0-2FT
Grimbergen
Stade Bierbeek
1-2FT
Sporting Kampenhout
KV Tervuren-Duisburg
1-1FT
Bertem-Leefdaal
Melsbroek
2-2FT
Huldenberg
Veltem
2-0FT
Wambeek
Borght-Humbeek
4-1FT
Linden
SC Aarschot
3-2FT
Liedekerke
Bodegem Kapelle United
5-0FT
Houtem-Oplinter
Sunday, 1st May, 2022
Grimbergen
1-0FT
Stade Bierbeek
Wambeek
3-2FT
Hoegaarden-Outgaarden
Linden
3-0FT
Bodegem Kapelle United
Bertem-Leefdaal
5-1FT
SC Aarschot
Huldenberg
1-2FT
KV Tervuren-Duisburg
Liedekerke
2-0FT
Veltem
Sporting Kampenhout
2-0FT
Borght-Humbeek
Houtem-Oplinter
0-2FT
Melsbroek

Provincial-Brabant League Table

Brabant - ACFF
P
W
D
L
Pts
Léopold
30
22
4
4
70
Grez-Doiceau
30
19
8
3
65
NSeth Berchem
30
20
4
6
64
Sporting Bruxelles
30
18
6
6
60
Saint-Josse
30
17
9
4
60
Genappe
30
17
5
8
56
Kosova Schaerbeek
30
15
7
8
52
Union Lasne-Ohain
30
14
8
8
50
Tubize II
30
12
7
11
43
Stade Everois
30
9
7
14
34
Ixelles
30
7
9
14
30
Etterbeek
30
7
5
18
26
BX Brussels
30
5
6
19
21
Football Club Schaerbeek
30
4
5
21
17
Nivellois
30
4
3
23
15
Sportive Brainoise
30
1
5
24
8

It's Léopold who sits top of the table at the moment. They have 70 points after 30 games. The recent form for Léopold looks like this: LWWWW. They are followed by Grez-Doiceau, who is currently 5 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Sportive Brainoise with 8 points from 30 games.

Brabant - VFV
P
W
D
L
Pts
Sporting Kampenhout
30
21
5
4
68
Borght-Humbeek
30
18
5
7
59
Wambeek
30
15
8
7
53
Wambeek-Ternat
30
15
8
7
53
Linden
30
15
6
9
51
Melsbroek
30
13
8
9
47
Grimbergen
30
13
5
12
44
Bodegem Kapelle United
30
12
6
12
42
Liedekerke
30
12
4
14
40
Stade Bierbeek
30
10
9
11
39
Huldenberg
30
11
6
13
39
Bertem-Leefdaal
30
10
8
12
38
Veltem
30
9
9
12
36
Hoegaarden-Outgaarden
30
9
6
15
33
KV Tervuren-Duisburg
30
7
8
15
29
Houtem-Oplinter
30
7
6
17
27
SC Aarschot
30
6
5
19
23

It's Sporting Kampenhout who sits top of the table at the moment. They have 68 points after 30 games. The recent form for Sporting Kampenhout looks like this: WLWWW. They are followed by Borght-Humbeek, who is currently 9 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is SC Aarschot with 23 points from 30 games.

OddAlerts Pro

Bet With Confidence

Take your betting experience to the next level with OddAlerts and discover a powerful set of tools designed to specifically drive profits.

Get OddAlerts Pro
View Past Seasons