FNL Stats

2021/2022

  • General Stats
  • Games Played
    380
  • Home Wins
    17045%
  • Draws
    9024%
  • Away Wins
    12032%
  • Total Goals
    9552.51
  • Over/Under
  • Over 0.5 Goals
    34892%
  • Over 1.5 Goals
    25868%
  • Over 2.5 Goals
    17747%
  • Over 3.5 Goals
    9826%
  • Goals by Half
  • 1H Goals
    4351.14
  • 2H Goals
    5201.37
  • Over 0.5 1H Goals
    26570%
  • Over 1.5 1H Goals
    11530%
  • Over 0.5 2H Goals
    27472%
  • Over 1.5 2H Goals
    15340%
  • Home Goals (1H)
    2340.62
  • Home Goals (2H)
    2800.74
  • Away Goals (1H)
    2010.53
  • Away Goals (2H)
    2400.63
  • Most Goals in 1H
    12633%
  • Most Goals in 2H
    16844%
  • Most Goals (Tie)
    8623%
  • Card Stats
  • Cards
    14023.69
  • Home Cards
    6991.84
  • Away Cards
    7031.85
  • Over 2.5 Cards
    21757%
  • Over 3.5 Cards
    20153%
  • Over 4.5 Cards
    16543%
  • Over 5.5 Cards
    13335%
  • Over 6.5 Cards
    9024%
  • BTTS Stats
  • BTTS %
    17546%
  • BTTS & 2.5+ Goals
    13937%
  • BTTS or 2.5+ Goals
    21356%
  • Corner Stats
  • Corners
    23936.30
  • Home Corners
    13123.45
  • Away Corners
    10812.84
  • Over 5.5 Corners
    22158%
  • Over 6.5 Corners
    20754%
  • Over 7.5 Corners
    18849%
  • Over 8.5 Corners
    15340%
  • Over 9.5 Corners
    12834%
  • Over 10.5 Corners
    10127%
  • Over 11.5 Corners
    6818%
  • Over 12.5 Corners
    4311%

FNL Team Stats

Teams
P
#
Alaniya Vladikavkaz
38
75
Torpedo Moskva
38
65
Orenburg
38
64
Neftekhimik
38
60
Fakel
38
60
Yenisey
38
58
Tom' Tomsk
38
51
Baltika
38
51
SKA Khabarovsk
38
48
Spartak Moskva II
38
48
Akron
38
47
Krasnodar II
38
45
Urozhay
38
45
Veles
38
45
Rotor Volgograd
38
37
Dolgie Prudy
38
35
Tekstilshchik
38
31
Metallurg Lipetsk
38
31
Volgar Astrakhan
38
30
KAMAZ
38
29

FNL Top Scorer

FNL Referee Stats

Referee
P
#
Vladislav Bezborodov
1
9.00
Dmitri Safjan
1
8.00
Ivan Sidenkov
3
7.67
Pavel Shadykhanov
3
6.67
Vladimir Moskalev
2
6.50
Aleksey Matyunin
7
5.29
Artem Lyubimov
4
5.25
Evgeni Turbin
11
5.18
Konstantin Yudanov
1
5.00
Igor Panin
7
5.00
Yan Bobrovskiy
11
4.91
Anton Anopa
11
4.73
Dmitri Streltsov
12
4.58
Artem Chistyakov
10
4.40
Rafael Shafeev
16
4.38
Sergey Cheban
14
4.36
Aleksandr Mashlyakevich
15
4.13
Roman Galimov
17
4.06
Aleksey Sukhoy
3
4.00
Sergey Tsyganok
12
3.42
Oleg Sokolov
12
3.33
Maksim Perezva
11
3.27
Kirill Silantjev
9
3.22
Andrey Fisenko
12
3.17
Ivan Saraev
9
3.11
Yunus Koshko
10
3.10
Konstantin Averjanov
16
3.06
Anatoli Zhabchenko
8
3.00
Evgeni Bulanov
14
2.86
Vladimir Seldyakov
15
2.80
Pavel Kukuyan
3
2.67
Sergey Kulikov
11
2.64
Anton Frolov
10
2.60
Igor Nizovtsev
12
2.42
Roman Safjan
15
2.40
Aleksey Amelin
5
2.00
Artur Fedorov
18
1.89
Evgeny Kukulyak
3
1.33
Anastasia Pustovoitova
5
1.00
Ivan Abrosimov
3
0.00
Sergey Ivanov
1
0.00
Artem Smolin
3
0.00
Ranel Ziyakov
3
0.00
Vasili Kazartsev
1
0.00

FNL Fixtures

Saturday, 10th July, 2021
Akron
1-2FT
SKA Khabarovsk
Orenburg
4-0FT
Volgar Astrakhan
KAMAZ
1-1FT
Alaniya Vladikavkaz
Urozhay
1-2FT
Torpedo Moskva
Fakel
3-3FT
Baltika
Spartak Moskva II
0-0FT
Krasnodar II
Neftekhimik
1-0FT
Dolgie Prudy
Veles
1-0FT
Yenisey
Rotor Volgograd
0-0FT
Tekstilshchik
Sunday, 11th July, 2021
Metallurg Lipetsk
3-2FT
Tom' Tomsk
Saturday, 17th July, 2021
Yenisey
2-2FT
Urozhay
Tom' Tomsk
1-0FT
Baltika
Akron
1-0FT
Volgar Astrakhan
Neftekhimik
0-0FT
SKA Khabarovsk
Orenburg
4-0FT
Metallurg Lipetsk
KAMAZ
1-0FT
Tekstilshchik
Fakel
1-0FT
Veles
Krasnodar II
1-3FT
Alaniya Vladikavkaz
Rotor Volgograd
1-1FT
Dolgie Prudy
Torpedo Moskva
5-0FT
Spartak Moskva II
Friday, 23rd July, 2021
Dolgie Prudy
1-1FT
KAMAZ
Saturday, 24th July, 2021
Torpedo Moskva
3-1FT
Alaniya Vladikavkaz
Volgar Astrakhan
1-0FT
Neftekhimik
Fakel
2-0FT
Tom' Tomsk
Spartak Moskva II
2-1FT
Yenisey
Krasnodar II
1-1FT
Tekstilshchik
Rotor Volgograd
0-0FT
SKA Khabarovsk
Baltika
1-1FT
Orenburg
Sunday, 25th July, 2021
Metallurg Lipetsk
2-2FT
Akron
Urozhay
0-2FT
Veles
Saturday, 31st July, 2021
Yenisey
0-3FT
Alaniya Vladikavkaz
Akron
0-0FT
Baltika
Orenburg
0-2FT
Fakel
Torpedo Moskva
0-0FT
Tekstilshchik
KAMAZ
1-2FT
SKA Khabarovsk
Veles
1-0FT
Tom' Tomsk
Krasnodar II
2-0FT
Dolgie Prudy
Neftekhimik
5-0FT
Metallurg Lipetsk
Rotor Volgograd
1-1FT
Volgar Astrakhan
Urozhay
1-2FT
Spartak Moskva II
Sunday, 8th August, 2021
SKA Khabarovsk
1-0FT
Krasnodar II
Tom' Tomsk
1-2FT
Orenburg
Tekstilshchik
0-1FT
Yenisey
Metallurg Lipetsk
0-1FT
Rotor Volgograd
Volgar Astrakhan
0-1FT
KAMAZ
Fakel
1-0FT
Akron
Spartak Moskva II
0-2FT
Veles
Baltika
0-0FT
Neftekhimik
Alaniya Vladikavkaz
3-2FT
Urozhay
Torpedo Moskva
1-0FT
Dolgie Prudy
Saturday, 14th August, 2021
SKA Khabarovsk
0-1FT
Torpedo Moskva
Yenisey
1-0FT
Dolgie Prudy
Orenburg
2-1FT
Veles
KAMAZ
3-0FT
Metallurg Lipetsk
Krasnodar II
1-0FT
Volgar Astrakhan
Neftekhimik
3-0FT
Fakel
Rotor Volgograd
1-1FT
Baltika
Urozhay
1-0FT
Tekstilshchik
Sunday, 15th August, 2021
Tom' Tomsk
2-1FT
Akron
Spartak Moskva II
3-2FT
Alaniya Vladikavkaz
Friday, 20th August, 2021
Tekstilshchik
1-2FT
Spartak Moskva II
Saturday, 21st August, 2021
SKA Khabarovsk
4-3FT
Yenisey
Neftekhimik
0-1FT
Tom' Tomsk
Veles
2-2FT
Alaniya Vladikavkaz
Metallurg Lipetsk
1-2FT
Krasnodar II
KAMAZ
0-1FT
Baltika
Volgar Astrakhan
0-1FT
Torpedo Moskva
Fakel
1-0FT
Rotor Volgograd
Orenburg
1-0FT
Akron
Dolgie Prudy
1-0FT
Urozhay
Saturday, 28th August, 2021
Spartak Moskva II
0-2FT
Dolgie Prudy
Sunday, 29th August, 2021
SKA Khabarovsk
1-0FT
Urozhay
Yenisey
2-2FT
Volgar Astrakhan
Tom' Tomsk
1-1FT
Rotor Volgograd
Orenburg
1-0FT
Neftekhimik
Torpedo Moskva
7-1FT
Metallurg Lipetsk
KAMAZ
2-1FT
Fakel
Veles
1-1FT
Akron
Baltika
2-1FT
Krasnodar II
Alaniya Vladikavkaz
4-0FT
Tekstilshchik
Sunday, 5th September, 2021
SKA Khabarovsk
0-1FT
Spartak Moskva II
Tekstilshchik
2-0FT
Veles
Orenburg
0-3FT
Rotor Volgograd
Metallurg Lipetsk
0-2FT
Yenisey
Dolgie Prudy
1-1FT
Alaniya Vladikavkaz
Volgar Astrakhan
0-2FT
Urozhay
Fakel
0-0FT
Krasnodar II
Akron
1-3FT
Neftekhimik
KAMAZ
2-1FT
Tom' Tomsk
Baltika
1-1FT
Torpedo Moskva
Friday, 10th September, 2021
Yenisey
1-0FT
Baltika
Saturday, 11th September, 2021
Spartak Moskva II
1-0FT
Volgar Astrakhan
Veles
1-2FT
Neftekhimik
Rotor Volgograd
1-2FT
Akron
Tekstilshchik
3-1FT
Dolgie Prudy
KAMAZ
0-4FT
Orenburg
Torpedo Moskva
2-2FT
Fakel
Krasnodar II
2-1FT
Tom' Tomsk
Alaniya Vladikavkaz
3-1FT
SKA Khabarovsk
Urozhay
0-3FT
Metallurg Lipetsk
Wednesday, 15th September, 2021
Orenburg
2-0FT
Krasnodar II
Volgar Astrakhan
1-1FT
Alaniya Vladikavkaz
Akron
0-0FT
KAMAZ
Neftekhimik
1-3FT
Rotor Volgograd
Tekstilshchik
0-3FT
SKA Khabarovsk
Metallurg Lipetsk
0-2FT
Spartak Moskva II
Fakel
3-1FT
Yenisey
Torpedo Moskva
3-3FT
Tom' Tomsk
Dolgie Prudy
0-2FT
Veles
Baltika
0-0FT
Urozhay
Sunday, 19th September, 2021
Yenisey
2-3FT
Tom' Tomsk
Dolgie Prudy
1-1FT
SKA Khabarovsk
Spartak Moskva II
1-2FT
Baltika
Tekstilshchik
1-2FT
Volgar Astrakhan
Krasnodar II
2-0FT
Akron
Torpedo Moskva
2-1FT
Orenburg
KAMAZ
0-1FT
Neftekhimik
Alaniya Vladikavkaz
5-0FT
Metallurg Lipetsk
Urozhay
0-4FT
Fakel
Monday, 20th September, 2021
Veles
3-1FT
Rotor Volgograd
Saturday, 25th September, 2021
SKA Khabarovsk
2-0FT
Veles
Tom' Tomsk
2-1FT
Urozhay
Volgar Astrakhan
0-1FT
Dolgie Prudy
Rotor Volgograd
1-0FT
KAMAZ
Orenburg
2-0FT
Yenisey
Metallurg Lipetsk
0-0FT
Tekstilshchik
Akron
1-0FT
Torpedo Moskva
Fakel
3-0FT
Spartak Moskva II
Neftekhimik
4-1FT
Krasnodar II
Baltika
1-1FT
Alaniya Vladikavkaz
Wednesday, 29th September, 2021
SKA Khabarovsk
1-0FT
Volgar Astrakhan
Dolgie Prudy
1-0FT
Metallurg Lipetsk
Spartak Moskva II
3-1FT
Tom' Tomsk
Krasnodar II
1-1FT
Rotor Volgograd
Urozhay
0-1FT
Orenburg
Akron
4-1FT
Yenisey
Tekstilshchik
3-2FT
Baltika
Alaniya Vladikavkaz
1-0FT
Fakel
Veles
0-0FT
KAMAZ
Torpedo Moskva
1-1FT
Neftekhimik
Sunday, 3rd October, 2021
Tom' Tomsk
1-3FT
Alaniya Vladikavkaz
Orenburg
2-1FT
Spartak Moskva II
Metallurg Lipetsk
1-1FT
SKA Khabarovsk
Volgar Astrakhan
0-1FT
Veles
Akron
1-0FT
Urozhay
Rotor Volgograd
1-1FT
Torpedo Moskva
Fakel
3-0FT
Tekstilshchik
KAMAZ
2-0FT
Krasnodar II
Neftekhimik
2-3FT
Yenisey
Baltika
1-1FT
Dolgie Prudy
Saturday, 9th October, 2021
SKA Khabarovsk
0-2FT
Baltika
Yenisey
1-1FT
Rotor Volgograd
Veles
3-1FT
Krasnodar II
Dolgie Prudy
2-0FT
Fakel
Spartak Moskva II
0-1FT
Akron
Volgar Astrakhan
0-2FT
Metallurg Lipetsk
Tekstilshchik
1-1FT
Tom' Tomsk
Alaniya Vladikavkaz
1-0FT
Orenburg
Torpedo Moskva
1-1FT
KAMAZ
Urozhay
0-2FT
Neftekhimik
Wednesday, 13th October, 2021
Tom' Tomsk
1-1FT
Dolgie Prudy
Krasnodar II
1-1FT
Torpedo Moskva
Orenburg
2-0FT
Tekstilshchik
Fakel
0-1FT
SKA Khabarovsk
Metallurg Lipetsk
1-0FT
Veles
Akron
2-1FT
Alaniya Vladikavkaz
Neftekhimik
5-0FT
Spartak Moskva II
KAMAZ
1-1FT
Yenisey
Rotor Volgograd
1-3FT
Urozhay
Baltika
0-2FT
Volgar Astrakhan
Sunday, 17th October, 2021
Tom' Tomsk
1-0FT
SKA Khabarovsk
Yenisey
2-0FT
Krasnodar II
Dolgie Prudy
0-0FT
Orenburg
Veles
3-5FT
Torpedo Moskva
Volgar Astrakhan
0-2FT
Fakel
Spartak Moskva II
1-1FT
Rotor Volgograd
Metallurg Lipetsk
0-4FT
Baltika
Tekstilshchik
2-2FT
Akron
Alaniya Vladikavkaz
2-3FT
Neftekhimik
Urozhay
1-0FT
KAMAZ
Saturday, 23rd October, 2021
Tom' Tomsk
2-1FT
Volgar Astrakhan
Neftekhimik
3-1FT
Tekstilshchik
Orenburg
2-0FT
SKA Khabarovsk
Akron
2-1FT
Dolgie Prudy
Rotor Volgograd
0-0FT
Alaniya Vladikavkaz
Fakel
3-2FT
Metallurg Lipetsk
Krasnodar II
1-2FT
Urozhay
Torpedo Moskva
2-1FT
Yenisey
KAMAZ
4-1FT
Spartak Moskva II
Baltika
1-0FT
Veles
Sunday, 31st October, 2021
SKA Khabarovsk
3-1FT
Neftekhimik
Tekstilshchik
4-1FT
KAMAZ
Dolgie Prudy
2-2FT
Rotor Volgograd
Volgar Astrakhan
1-0FT
Akron
Veles
0-4FT
Fakel
Metallurg Lipetsk
1-0FT
Orenburg
Urozhay
2-1FT
Yenisey
Alaniya Vladikavkaz
2-1FT
Krasnodar II
Baltika
4-0FT
Tom' Tomsk
Spartak Moskva II
0-1FT
Torpedo Moskva
Saturday, 6th November, 2021
SKA Khabarovsk
3-1FT
Rotor Volgograd
Tom' Tomsk
2-2FT
Fakel
Yenisey
2-1FT
Spartak Moskva II
Neftekhimik
0-1FT
Volgar Astrakhan
Veles
1-0FT
Urozhay
Akron
2-0FT
Metallurg Lipetsk
Tekstilshchik
0-1FT
Krasnodar II
Orenburg
2-1FT
Baltika
Alaniya Vladikavkaz
5-1FT
Torpedo Moskva
KAMAZ
1-1FT
Dolgie Prudy
Saturday, 13th November, 2021
SKA Khabarovsk
1-0FT
KAMAZ
Tom' Tomsk
1-0FT
Veles
Volgar Astrakhan
2-0FT
Rotor Volgograd
Spartak Moskva II
0-0FT
Urozhay
Tekstilshchik
1-1FT
Torpedo Moskva
Dolgie Prudy
0-1FT
Krasnodar II
Metallurg Lipetsk
1-2FT
Neftekhimik
Fakel
1-0FT
Orenburg
Alaniya Vladikavkaz
1-2FT
Yenisey
Baltika
2-0FT
Akron
Wednesday, 17th November, 2021
Orenburg
2-1FT
Tom' Tomsk
Dolgie Prudy
3-3FT
Torpedo Moskva
Yenisey
3-0FT
Tekstilshchik
Rotor Volgograd
0-1FT
Metallurg Lipetsk
Neftekhimik
0-0FT
Baltika
Krasnodar II
3-1FT
SKA Khabarovsk
Akron
2-0FT
Fakel
KAMAZ
0-0FT
Volgar Astrakhan
Urozhay
5-5FT
Alaniya Vladikavkaz
Veles
2-1FT
Spartak Moskva II
Sunday, 21st November, 2021
Volgar Astrakhan
0-0FT
Krasnodar II
Veles
1-2FT
Orenburg
Akron
3-3FT
Tom' Tomsk
Tekstilshchik
1-3FT
Urozhay
Torpedo Moskva
0-0FT
SKA Khabarovsk
Metallurg Lipetsk
0-1FT
KAMAZ
Fakel
3-1FT
Neftekhimik
Alaniya Vladikavkaz
2-3FT
Spartak Moskva II
Baltika
2-1FT
Rotor Volgograd
Dolgie Prudy
0-0FT
Yenisey
Saturday, 27th November, 2021
Tom' Tomsk
1-1FT
Neftekhimik
Yenisey
3-1FT
SKA Khabarovsk
Spartak Moskva II
2-1FT
Tekstilshchik
Akron
0-3FT
Orenburg
Rotor Volgograd
1-2FT
Fakel
Torpedo Moskva
1-0FT
Volgar Astrakhan
Krasnodar II
1-0FT
Metallurg Lipetsk
Alaniya Vladikavkaz
2-1FT
Veles
Urozhay
0-2FT
Dolgie Prudy
Baltika
0-0FT
KAMAZ
Sunday, 6th March, 2022
Akron
1-1FT
Veles
Tekstilshchik
0-4FT
Alaniya Vladikavkaz
Dolgie Prudy
1-4FT
Spartak Moskva II
Neftekhimik
2-1FT
Orenburg
Volgar Astrakhan
2-3FT
Yenisey
Urozhay
1-0FT
SKA Khabarovsk
Monday, 7th March, 2022
Rotor Volgograd
1-5FT
Tom' Tomsk
Tuesday, 8th March, 2022
Krasnodar II
0-3FT
Baltika
Saturday, 12th March, 2022
Yenisey
2-1FT
Metallurg Lipetsk
Tom' Tomsk
1-0FT
KAMAZ
Spartak Moskva II
1-1FT
SKA Khabarovsk
Veles
3-2FT
Tekstilshchik
Torpedo Moskva
2-2FT
Baltika
Neftekhimik
0-0FT
Akron
Rotor Volgograd
0-3FT
Orenburg
Alaniya Vladikavkaz
2-0FT
Dolgie Prudy
Urozhay
1-3FT
Volgar Astrakhan
Krasnodar II
1-2FT
Fakel
Saturday, 19th March, 2022
SKA Khabarovsk
2-0FT
Alaniya Vladikavkaz
Orenburg
2-0FT
KAMAZ
Akron
1-0FT
Rotor Volgograd
Dolgie Prudy
1-0FT
Tekstilshchik
Volgar Astrakhan
1-0FT
Spartak Moskva II
Metallurg Lipetsk
0-2FT
Urozhay
Neftekhimik
2-1FT
Veles
Fakel
0-1FT
Torpedo Moskva
Baltika
1-2FT
Yenisey
Sunday, 20th March, 2022
Tom' Tomsk
1-2FT
Krasnodar II
Saturday, 26th March, 2022
SKA Khabarovsk
4-0FT
Tekstilshchik
Tom' Tomsk
2-5FT
Torpedo Moskva
Yenisey
2-1FT
Fakel
Spartak Moskva II
3-2FT
Metallurg Lipetsk
Krasnodar II
5-2FT
Orenburg
Veles
1-0FT
Dolgie Prudy
Rotor Volgograd
2-1FT
Neftekhimik
Alaniya Vladikavkaz
0-1FT
Volgar Astrakhan
KAMAZ
1-2FT
Akron
Urozhay
1-1FT
Baltika
Saturday, 2nd April, 2022
SKA Khabarovsk
3-3FT
Dolgie Prudy
Tom' Tomsk
0-1FT
Yenisey
Orenburg
1-0FT
Torpedo Moskva
Akron
1-0FT
Krasnodar II
Rotor Volgograd
0-3FT
Veles
Metallurg Lipetsk
0-3FT
Alaniya Vladikavkaz
Neftekhimik
1-1FT
KAMAZ
Volgar Astrakhan
1-1FT
Tekstilshchik
Fakel
0-0FT
Urozhay
Baltika
0-1FT
Spartak Moskva II
Wednesday, 6th April, 2022
Yenisey
1-2FT
Orenburg
Krasnodar II
2-0FT
Neftekhimik
Spartak Moskva II
2-0FT
Fakel
Dolgie Prudy
2-1FT
Volgar Astrakhan
Alaniya Vladikavkaz
0-3FT
Baltika
Tekstilshchik
1-2FT
Metallurg Lipetsk
KAMAZ
0-2FT
Rotor Volgograd
Veles
1-2FT
SKA Khabarovsk
Torpedo Moskva
0-0FT
Akron
Urozhay
2-2FT
Tom' Tomsk
Sunday, 10th April, 2022
Tom' Tomsk
1-0FT
Spartak Moskva II
Yenisey
3-2FT
Akron
Orenburg
1-3FT
Urozhay
Metallurg Lipetsk
0-0FT
Dolgie Prudy
KAMAZ
1-3FT
Veles
Neftekhimik
0-1FT
Torpedo Moskva
Volgar Astrakhan
1-1FT
SKA Khabarovsk
Fakel
2-1FT
Alaniya Vladikavkaz
Rotor Volgograd
1-2FT
Krasnodar II
Baltika
3-0FT
Tekstilshchik
Friday, 15th April, 2022
Dolgie Prudy
0-2FT
Baltika
Saturday, 16th April, 2022
SKA Khabarovsk
1-0FT
Metallurg Lipetsk
Yenisey
2-0FT
Neftekhimik
Veles
0-2FT
Volgar Astrakhan
Tekstilshchik
0-5FT
Fakel
Torpedo Moskva
1-0FT
Rotor Volgograd
Krasnodar II
4-1FT
KAMAZ
Alaniya Vladikavkaz
3-0FT
Tom' Tomsk
Urozhay
2-0FT
Akron
Sunday, 17th April, 2022
Spartak Moskva II
2-3FT
Orenburg
Saturday, 23rd April, 2022
Tom' Tomsk
1-0FT
Tekstilshchik
Neftekhimik
0-3FT
Urozhay
Akron
0-1FT
Spartak Moskva II
KAMAZ
0-0FT
Torpedo Moskva
Fakel
1-0FT
Dolgie Prudy
Metallurg Lipetsk
1-0FT
Volgar Astrakhan
Krasnodar II
0-0FT
Veles
Baltika
2-0FT
SKA Khabarovsk
Sunday, 24th April, 2022
Orenburg
0-0FT
Alaniya Vladikavkaz
Rotor Volgograd
2-3FT
Yenisey
Saturday, 30th April, 2022
Yenisey
0-0FT
KAMAZ
SKA Khabarovsk
2-1FT
Fakel
Veles
1-2FT
Metallurg Lipetsk
Tekstilshchik
2-5FT
Orenburg
Torpedo Moskva
2-0FT
Krasnodar II
Volgar Astrakhan
2-2FT
Baltika
Spartak Moskva II
0-4FT
Neftekhimik
Alaniya Vladikavkaz
2-2FT
Akron
Dolgie Prudy
1-0FT
Tom' Tomsk
Urozhay
2-1FT
Rotor Volgograd
Friday, 6th May, 2022
Neftekhimik
5-2FT
Alaniya Vladikavkaz
Saturday, 7th May, 2022
SKA Khabarovsk
2-0FT
Tom' Tomsk
Torpedo Moskva
1-0FT
Veles
Akron
4-1FT
Tekstilshchik
Rotor Volgograd
0-1FT
Spartak Moskva II
Orenburg
2-2FT
Dolgie Prudy
Fakel
1-0FT
Volgar Astrakhan
KAMAZ
0-0FT
Urozhay
Krasnodar II
4-0FT
Yenisey
Baltika
0-0FT
Metallurg Lipetsk
Wednesday, 11th May, 2022
Metallurg Lipetsk
1-3FT
Torpedo Moskva
Fakel
1-0FT
KAMAZ
Saturday, 14th May, 2022
Urozhay
0-0FT
Krasnodar II
Sunday, 15th May, 2022
SKA Khabarovsk
1-0FT
Orenburg
Yenisey
0-1FT
Torpedo Moskva
Veles
1-1FT
Baltika
Tekstilshchik
1-0FT
Neftekhimik
Dolgie Prudy
0-2FT
Akron
Metallurg Lipetsk
1-2FT
Fakel
Alaniya Vladikavkaz
0-1FT
Rotor Volgograd
Volgar Astrakhan
0-3FT
Tom' Tomsk
Monday, 16th May, 2022
Spartak Moskva II
3-0FT
KAMAZ
Saturday, 21st May, 2022
SKA Khabarovsk
0-3FT
Akron
Krasnodar II
1-3FT
Spartak Moskva II
Tom' Tomsk
2-2FT
Metallurg Lipetsk
Tekstilshchik
1-3FT
Rotor Volgograd
Yenisey
3-2FT
Veles
Volgar Astrakhan
2-2FT
Orenburg
Baltika
0-1FT
Fakel
Alaniya Vladikavkaz
3-2FT
KAMAZ
Torpedo Moskva
2-2FT
Urozhay
Dolgie Prudy
2-4FT
Neftekhimik

FNL League Table

Regular Season
P
W
D
L
Pts
Torpedo Moskva
38
20
15
3
75
Orenburg
38
23
5
10
74
Fakel
38
23
5
10
74
Chayka
0
0
0
0
0
SKA Khabarovsk
38
19
8
11
65
Yenisey
38
19
6
13
63
Alaniya Vladikavkaz
38
17
9
12
60
Baltika
38
14
16
8
58
Neftekhimik
38
17
7
14
58
Akron
38
16
10
12
58
Spartak Moskva II
38
18
4
16
58
Krasnodar II
38
15
8
15
53
Urozhay
38
13
10
15
49
Veles
38
14
6
18
48
Tom' Tomsk
38
13
9
16
48
Dolgie Prudy
38
9
14
15
41
Volgar Astrakhan
38
10
9
19
39
KAMAZ
38
8
13
17
37
Rotor Volgograd
38
8
12
18
36
Metallurg Lipetsk
38
9
6
23
33
Tekstilshchik
38
5
8
25
23

It's Torpedo Moskva who sits top of the table at the moment. They have 75 points after 38 games. The recent form for Torpedo Moskva looks like this: WWWWD. They are followed by Orenburg, who is currently 1 points behind the leaders in 2nd place. At the bottom of the table is Tekstilshchik with 23 points from 38 games.

OddAlerts Pro

Bet With Confidence

Take your betting experience to the next level with OddAlerts and discover a powerful set of tools designed to specifically drive profits.

Get OddAlerts Pro
View Past Seasons